Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A parom eformatus en katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A parom eformatus en katolikus vagyok. Nem szeretnenk ezen valtoztatni. Hogyan oldhato meg ez a valosagban? Mindenkeppen szeretnenk templomi eskuvot! Es videken ( Veszprem megye) mennyibe kerul az egesz templomi ceremonia? Koszi a valaszokat!

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 11:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*reformatus :)
2012. okt. 21. 11:01
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Mindketten egyistenhívők vagytok menjetek el egy Rabbihoz. Nem lehet mindenki tökéletes.


Ökörköri

2012. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát megbeszélitek, hol legyen, és kész, ez nem gondolom, hogy olyan roppant nagy probléma lenne.


A templomi esküvő meg változó, elvileg nem kér pénzt a pap, annyit adsz, amennyit gondolsz, én anno egy 10-est adtam.

2012. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Katolikus templomban lenne az eskuvo, de azt mondta a pap, hogy csak 2 katolikust ad ossze, tehat a parom is katolikus kell legyen mikor az oltar ele allunk. ezert van a kerdesem, nem ertem miert nem lehet 2 kulonbozo vallasu embert osszeadni templomi eskuvon? :(
2012. okt. 21. 11:48
 5/13 SzilKa ***** válasza:
52%
református templomban tudtok csak esküdni, a katolikusok nem fogják vállalni.
2012. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Ez olyan volna mint ha valaki a Fidesz és az MSZP tagja lenne és elindulna a választáson, hogy szavazzanak rá!
2012. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Hát elég fura hozzáállása van ennek a papnak! Keressetek másik papot/templomot. Lehetne akár ökumenikus esküvőtök is, ahol mindkét felekezet papja/lelkésze jelen van.
2012. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan megoldható, egy ismerősömnek most a nyáron volt ökumenikus esküvője. Lényegében katolikus igeliturgiát tartottak, és a katolikus fél a katolikus, a református fél a református szövegeket mondta. Próbálj utánajárni, ha nem megy, írj privit és megkérdezem őket, hogy csinálták.
2012. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron voltam az egyik barátnőm esküvőjén, ők reformátusok, a párja katolikus, és református szertartás szerint, református templomban esküdtek. Tudtommal a szervezés során nem merült fel ezzel kapcsolatban probléma!
2012. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan, hogy ökumenikus esküvő, tarthatjátok református templomban is, de katolikusban is. Jelen van rajta a katolikus pap és a ref. lelkész is, sőt általában ilyenkor a pár tagjai a saját felekezetük szerinti esküt mondják.

Pénzbe a házasság nem kerül, azoktól szoktak csak kérni pénzt, akik nem tartják a hitüket, és kb. ugyanolyan "szolgáltatásnak" tartják a templomi házasságot, mint a polgárit. De aki jár templomba amúgy is, attól nem kérnek.

2012. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!