Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ökumenikus Imaházban lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ökumenikus Imaházban lehet esküvő bármilyen akadály nélkül két különböző vallású embernek?

Figyelt kérdés
Pld ha az egyik fél katolikus, de nem volt első áldozó, és a másik fél pedig református. A választ előre is köszönöm.

2012. okt. 28. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az egyik református akkor református esküvő is simán lehet.
2012. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mindkettő fél szülei ragaszkodnak a saját vallásuk szerinti esküvőhöz
2012. okt. 28. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az alapból lehetetten mivel keresztény hitben nem házasodhat keresztény és református.

Nem tudom ki a keresztény szülő de én megmondanám neki ha nem tartotta fontosnak gyerekkoromban az elsőáldozást ami ugyan olyan szentség mint a házasság akkor most se akarjon semmit.

2012. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A református is keresztény, te nagyon okos... A keresztény valláson belül van katolikus, református, evangélikus, meg még sok más felekezet, de itthon ezek a legelterjedtebbek. A többiben igazad van. Különben meg szerintem ne azért házasodjon valaki vallásosan, mert a szülei kérik, ebben egyedül a menyasszony és a vőlegény dönthet.
2012. okt. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én voltam már olyan esküvőn (katolikus templomban), hogy ott volt a katolikus pap, és a református lelkész. A vőlegény a katolikus szertartás szerinti szöveget mondta, a menyasszony meg a református szerintit.
2012. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet. Bármilyen templomban megoldható. Ott van a református lelkész és a pap is, a református vallású ember a református esküt mondja, a katolikus a katolikust. Gyönyörű, sokszor sokkal szebb szertartások ezek. :)
2012. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet, többek között gondolom ezért van ökumenikus imaház. Voltam már olyan esküvőn, ahol egy katolikus és egy református házasodott, az egész a ref. templomban volt, ma már semmi akadálya az ilyennek.
2012. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van lehetőség nem csak katolikus vagy református, hanem ökumenikus szertartásra is, mivel az egyházaink között erre van érvényes szerződés. (Az viszont a helyi plébánostól függ, hogy ő elvállalja-e úgy a szolgálatot, hogy a katolikus fél nem volt elsőáldozó - ezt tőle kell megkérdezni.)


Sok boldogságot!

Egy református lelkipásztor

2012. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!