Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy kb 70 fős lagziba hány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kb 70 fős lagziba hány szeletes tortát kellene rendelni?

Figyelt kérdés
Úgy kell számolni, hogy minden családnak adunk a hazaútra is, de tudtommal sokszor előfordul, hogy alig esznek a tortából a helyszínen. Az sem lenne jó, ha elfogyna, és az sem, ha a nyakunkon marad 50 szelet. Szerintetek?

2012. nov. 21. 21:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
ha gondolod adhatsz nekem is... ne aggódj ezen
2012. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
77 személyes lagzinkra 100 fős tortát rendeltünk, igaz, páran elmentek a torta előtt, de maradt ajándékba is, meg nekünk is.
2012. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
70 szeletesnél nagyobbat!
2012. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6-7 tortát rendeltünk, többféle ízesítéssel.
2012. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is elfogadok, de egyszerű a megoldás. Ne egyféle torta legyen, hanem több, és mindegyik közepes méretű legyen. Legyen változatos a jellegük is: puncs, oroszkrém, csokoládé, feketeerdő, túrótorta, gyümölcstorta, stb.


Aztán a nagyon torkos rokonoknak azt lehet felajánlani, hogy mindegyikből 1 szelet jut,mert kell a többieknek is, aki meg nem annyira akar vinni,annak oda lehet adni, ha még mindig durván sok van, akkor amennyit pedig úgy éreztek, hogy ti megennétek másnap(esetleg harmadnap, bár attól függ, mennyivel előtte készítik el a tortát, ha napokkal korábban,akkor az esküvő után 2 nappal már lehet nem enném meg + addigra már lehet tele lesz a hócipőtök a tortákkal ), azt félre kell tenni/tetetni a pincérrel, a többit meg lehet osztogatni...

2012. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha sok a torta, a vajas krémmel,tejszínnel töltötteket le lehet fagyasztani és később enni meg.
2012. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
10 szeleteset! verekedjenek meg érte!
2012. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Mi kb 2 nappal ezelőtt beszéltünk egy cukrásszal, nálunk 60-an lesznek, így a cukrász azt mondta, hogy egy 45 szeletes torta elég. Ebben nincs benne a csomagolás, csak ami a tortavágásnál elfogy. Nálatok is kb 50-55 szeletes torta elég lenne,ha nem csomagolnátok. Így viszont számold össze hány család van, és annak megfelelően számold ki, de szerintem csomagolással együtt is elégnek kell lennie a 85 szeletes tortának.


Jó ötlet, hogy vegyetek különböző fajta tortákat, abból jóval olcsóbb csomagolni, esküvői tortáknál általában a díszítés és a fondant nyomja meg az árat. Így ez kikerülhető.


Nekünk külön kell majd bevinni az édes süteményt, a cukrász azt mondta, hogy 70 szelet csomagolással együtt elég. Felajánlotta, hogy egy szeletet harmadolnak is, szerintem ez tök jó ötlet, mert így csomagolásnál is tudsz több féle ízt rakni. Mellesleg, amikor valaki végigevett egy menüt, nem feltétlen akar egy hatalmas szelet sütit még összepocsékolni, de egy kisebb szelet azért még lecsúszik.


Szerintem kb 85 szeletes torta és 85 szelet süti elég.

2012. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem bőven elegendő a 70 szelet, mert mire a torta kerül sorra, már annyira tele lesz a vendégsereg kajával, hogy az az egy szelet is untig elég lesz neki... (meg úgysem fog mindenki kérni belőle! Még osztogatni is kellett belőle vasárnap...

Legalábbis nálunk így volt.


Nálunk is volt nem egy olyan asztal, hogy a saját hozott tortájukhoz hozzá sem nyúltak...

2012. nov. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Mi 100 főre 170 szeletet rendeltünk, de ebből csomagoltunk is és maradt is kb 20 szelet. De nálunk jobban fogyott a torta és nem volt külön kísérő torta. Attól függ hogy szeretnétek: legyen menyasszonyi torta és külön kísérő torták vagy csak menyasszonyi torta, családonként vagy személyenként szeretnétek csomagolni...
2012. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!