Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külföldön házasodás esetén, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldön házasodás esetén, a gyermek automatán megkapja az ideiglenes tartózkodási engedélyt az anyja után?

Figyelt kérdés
Szóval ha az anyja összeházasodik egy külföldi férfival akkor automatikusan a gyermek tartózkodásra jogosult, ha a gyermek is magyar országban született vagy neki külön kell intézni a papírokat? És elég az apai beleegyezése külföldön tartózkodása a gyereknek vagy külön friss kérvényt kell benyújtani az apához?

2012. dec. 3. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen külföldi országról van szó. PL. uniósokra ugyanaz érvényes, de más országokkal mind különféle szerződés van. Férjed milyen állampolgár és melyik országban esküdtetek? Honosítattátok már a házassági anyakönyvi kivonatot?
2012. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik országban...

Németországban a szülö álampolgárságát kapja.Mindegy hol születik.

2012. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehezen erthetö a kerdes. En ugy ertelmezem, hogy egy magyar ferfitöl van gyereked egy korabbi kapcsolatbol, es most szeretned külföldre kivinni magaddal.

Ugy tudom, a gyermek apjanak kell a beleegyezese. Azt nem tudom, hogy irasban-e, de ha szoban beleegyezik, akkor ugysem csinal belöle gondot, nem fordul a birosaghoz. Ha meg nem egyezik bele szoban, akkor irasban sem fog. Tehat a beleegyezese.

Ugy tudom, mindenkinek kell tartozkodasi engedely unios orszagokban, aki több, mint 1 honapig hazautazas nelkül ott tartozkodik.

2012. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hollandia a szulok allampolgarsagat kapja barhol szuletik
2012. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem uniós országról van szó. Írásban adta az engedélyét az apa de ügyvéd nem látta csak 2 tanú írta alá és az apa meg én. A lényeg kérdés az lenne hogy kell e még 1 papírt majd ki töltenie az apának hogy megkaphassuk az ideiglenes itt tartózkodást.
2012. dec. 3. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Serintem, ha ugy kerdezed, hogy hogyan megy a tartozkodasi engedely elintezese X orszagban, kell-e az apanak kitölteni ehhez az emlitetten kivül mas papirt, akkor nagyobb az eselye, hogy aki a gyakori kerdeseken tudja, az megirja. De konkretan, hogy melyik orszagban, mert orszagonkent elteröek a törvenyek, igy a tartozkodasi engedelyek intezese, papirok is.

Vagy googlezol...

Vagy meg az adott orszag Bp-i nagykövetsegen is megprobalhatod megkerdezni, pontosan hogyan kell elintezni, kell-e, mi kell hozza...stb. Vagy meg inkabb külföldön, X orszagban a magyar nagykövetsegen, ez a legbiztosabb! Emailcimet is felkutathatod a google segitsegevel, igy egyszerübb sztem.

3.

2012. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaja, az ország megnevezése nélkül nem hiszem, hogy tudunk válaszolni:( De ha esetleg valami nagyon egzotikus helyről van szó, pl. valamilyen szigetek, akkor tényleg legjobb a legközelebbi nagykövetségen segítséget kérni, mert kicsi az esélye hogy valakinek van itt hasonlóval tapasztalata. Esetleg ha van ott okmányiroda, vagy bevándorlási hivatal, ott is meg tudja kérdezni a férjed, ha te nem is érted a nyelvet.
2012. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!