Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A hajadonsági nyilatkozatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hajadonsági nyilatkozatot csak házasságkötésre használják, semmi másra?

Figyelt kérdés
Nem akarom a szüleimnek elmondani hogy esküvöre készülünk, mert elleneznék. De ahhoz hogy megkapjam ezt a papirt az én kis falucskámban kell kikérni, és ott persze mindenki ismer engem is, és a családomat is. Szóval egy nap mulva már az egész falu tudná, hogy én férjhez akarok menni. Ugyhogy arra gondoltam, hogy hazudnék egy kicsit, azzal kapcsolatban, hogy szükségem van erre a papirra, de csak mert szeretnék megkapni egy állást, és furcsa mód kérik ezt a papirt tölem. A kérdés az, hogy milyen jellegü munkához kérhetnek hajadonsági nyilatkozatot?? Léci segitsetek egy jó kis igazság-elhallgatós hazugság kitalálásában!! Köszi!
2009. aug. 19. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hajadonsági nyilatkozat kötelezően csak a gyermek anyakönyvezéséhez szükséges hajadon anya esetén.

Esküvőnél elég az anyakönyvvezető előtt személyes nyilatkozatot tenni.

Egyébként hajadonságit a népességnyilvántartóból lehet kérni és nem kell az önkormányzattól.

2009. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...ÉS ha külföldön szeretne házasságot kötni, akkor is szüksége van erre a papírra (+a hiteles fordítására).
2009. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!


Nem lenne egyszerűbb elmondani a döntésedet a szüleidnek?

Ez lenne a becsületes...

Ha a tudtuk nélkül mész férjhez, azért egy életre megharagudhatnak (joggal!).


Lehet, hogy elleneznék, de legalább tudnak róla és nem a szomszédtól értesülnének, hogy a lányuk férjhez ment!


Azon is érdemes lenne elgondolkodni : a szüleid csak jót akarnak neked, ha valamit elleneznek, azt nem véletlenül teszik (féltenek téged, ők hideg fejjel jobban látják a rád leselkedő veszélyeket, mint te).


Lehet, pár év múlva majd a fejed vered a falba, miért nem hallgattál rájuk, de már késő lesz! :-[

2009. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor páromnak a babához ellett az apasági nyilatkozatot tenni,elötte nekem hajadonsági nyilatkozatot kellett tenni.

(hogy nincs férjem,különben automatice az ő nevére kerülne a gyerek)

2009. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!