Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan sikerult sajat lakast...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan sikerult sajat lakast vennetek?

Figyelt kérdés

Dolgoztatok, sporoltatok vagy valaki segitett?

Es hany evesek voltattok? Volt olyan ido amikor azt gondoltatok hogy nem sikrul sajat otthont venni?

A parom azt mondja akkor lesz eskovo es gyerek ha mar tudttunk venni egy sajat lakast.

mind ketten dolgozunk es valamennyit felre is teszunk de legalabb 50 evig kellene sporolni...


2012. dec. 4. 21:30
1 2
 1/16 wartburg353s ***** válasza:
100%
Örökség+hitel. A lakás a férjemé, még nem ismertük egymást, amikor vette. Szerintem én csak évtizedek múlva tudtam volna venni, ha nagyon spórolok, mert nincs olyan rokonom, aki segíthetett volna ebben.
2012. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Nekem szerencsém van (bár még nem költöztem el), mert maradt lakás nagymamám után, az ráadásul félig az én nevemen is van, így van már egy fél lakásom. Nagypapám után is mi fogjuk örökölni öcsémmel a lakását (nagymamámtól elvált, és anyukám az egyetlen gyerekük)... és biztonság kedvéért van egy másik lakás is még, ami a család tulajdonában van. Barátom anyukájával él egy kétszintes családi házban külön szinten. Valószínűleg oda fogok költözni, bár az igazi egy külön lakás lenne, csak barátom nem menne lakásba/panelba, így ha költözünk is, akkor is kertes házba fogunk... már ha lesz rá pénz.
2012. dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Én az APEH árverésen vettem lakást,egy kis házat, elég olcsón. Tulajdonképpen fél áron.
2012. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Nekem jó eséllyel nem lesz lakásom, és egyelőre nem is nagyon szeretnék.

A párom fog most venni, teljesen önerőből, mivel elég jól keres, két-három év alatt megvan az önerő, utána meg hiteltörlesztés.

Szerintem ez hülyeség, mert ki akarunk menni külföldre, és semmi értelme, hogy egy lakásban álljon a pénz, amit vagy ki tud adni, vagy nem, aztán ki tudja, mennyire amortizálják le a bérlők, de ez alapvetően az ő dolga. Most 23 éves, mire 25 éves lesz, meglesz a lakása.

2012. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A sajátba a hiteles is számít?


Suli mellett dolgoztam, egy kis lyukat béreltem és spóroltam. Aztán elmentem egy bankba dolgozni és kaptam kamatmentes dolgozói kölcsönt.

2012. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 éves vagyok, most akarok venni lakást.

Apám örökölt és azt pénzt nekem adta. Valamint már az egyetem alatt elkezdtem fizetni Fundamentát. De még ez is csak 1/3 lakásra elég, így hitelt is veszek fel.

Az igazság az, hogy a családi segítség nélkül még egy jó ideig nem is gondolhattam volna lakásvásárlásra.

2012. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Most veszünk lakást, már csak hetek kérdése és költözünk. Hitelből. Másképp lehetetlen (kivéve, ha örökölsz). Összegyűjtöttük pár év alatt a szükséges alapot, így sikerült, meg kis szülői segítséggel. Hitel nélkül 50 évesen is szülőkkel élnénk. 23 és 26 évesek vagyunk.
2012. dec. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
És van, aki valóban 50 évesen is a szüleivel él. Anyukám is így volt ezzel, és én is így leszek. Ami megvan, azt kell megbecsülni, nem érdemes hitelbe verni magunkat, amit aztán úgyis elvisz a végrehajtó. Vagy ha nem, még az unokáink is nyögik. Sajnos az a világ van megint, amikor meg kell becsülni a meglévőt, és tömörülni kell.
2012. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

3 részből tevődött össze a lakás ára: volt kevés megtakarítás, nagymamám lakásának árából és egy kevés hitelből.

De! Miért vannak megint lepontozva a válaszok????? Ismételten kívánom a lepontozóknak, hogy ez legyen életében a legnagyobb öröm!!!!

2012. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Családi segítséggel, spórolással. Kevesen tudnak egyedül ennyit félrerakni.
2012. dec. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!