Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői fotósotok kiválasztása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szabo anett26 kérdése:

Esküvői fotósotok kiválasztásakor, mi alapján döntöttetek?

Figyelt kérdés
annyi féle van, nemtudom mire figyeljek, azon kívül milyen képeket töltött fel a weboldalára

#fotó #esküvő fényképész
2013. jan. 7. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Engem egy fotósnál csakis a referenciák érdekelnek.
2013. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sajnos volt már olyan hogy ugyanazt a képet 3 fotósnál is láttuk referenciaként...
2013. jan. 7. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsém volt, személyesen ismertem a fotóst és ahogy vártam, egyetlen "mű" képet sem csinált.


Ismerősök segíthetnek a kiválaztásban, nincs valaki, akinek a képei tetszenek és ajánlana valakit? Nem muszáj esküvői fotókra specializálódott fotósnak lennie, sokkal többet számít, hogy a képei milyen stílusban készülnek. Közösségi oldalakra kitett saját fotók is segíthetnek, kérdezz rá valakinél, akinek tetszenek a képei.

2013. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. úgy csináltam, hogy kiírtam ide kérdésnek, jött egy csomó ajánlás, akiknek a honlapját végigböngésztem (fontos a honlap kinézete, na meg hogy nem gagyi ingyen tárhelyes), majd a legszimpatikusabbnak írtam is :) De fontos volt az ár is, nekünk 80ezerért vállalta el (mert lagzi nem lesz, akkor 120), Pest környéki településen lesz az esküvő. Nincsenek "csomagjai", azt fotózza, amit kérünk. Láttam olyan fényképészeket, akik csak az alap csomagért 180-at kértek, na ennyit nem akartunk rá szánni, és a referenciájuk sem volt meggyőző. Valamint nekem pozitív volt, hogy nem csak esküvői fotós, hanem babáktól kezdve tájképekig mindenféle fényképet jól tud csinálni. Nem akar "nagyon művészkedni", tehát nincs kép a párról, miközben egymás felé futnak, egy kulcslyukon keresztül fotózva. Szóval én ezek alapján döntöttem :)
2013. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó ötlet, hogy ha már van kinézett videós, megkérdezed, kit ajánl. Ugyanis sok filmes régóta együtt dolgozik egy-egy fényképészekkel, akikkel már jól össze tudnak dolgozni összhangban, egy-egy intésből tudják, mit akar a másik. Aztán a filmetek menüjében ott lesznek a fotók is. Akit én ismerek, annál választani is lehet, általában a pár hosszabb felvételt kéri és a fotók nagy részét (pl. egy sorozat minden, nem elmosódott képét). A násznép tagjainak ugyanazzal a borítóval, menüvel, de egy rövidebb film van a lemezen, és átszelektált fotókkal.
2013. jan. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi ismerősnél láttuk a képeit, megkérdeztük tőlük mennyire voltak elégedettek. Plusz még csomó fotóstól kértünk ajánlatot, referencia alapján, szerintem nagyon sok jó van, olyat válasszatok, akinek a fotóit a saját stílusotokhoz passzolónak láttok. Ár annyira nem számít itt, mert ez tényleg hosszú távú "beruházás" de nagy különbség nem volt a hasonló színvonalúak között. Végül az ismerőséké "nyert" mert róla közvetlenebb infók voltak.
2013. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon kritikus voltam ebben a kérdésben. Megnéztem a nagy nevű fotósokat is, de egyáltalán nem tetszettek...


Alapvetően a referenciák azok amik döntőek lehetnek. Ez persze mindenkinél más. Nekem fontos volt, hogy egy hangulatot adjanak a képek, illetve sokat számított hogy maga a fotós szimpatikus-e. Igazából ennyi.

2013. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Láttam az egyik barátnőmnek az esküvői képeit, nagyon tetszettek és így.

Egy másik fotósnál készültek még annó a ballagási képeink és akkor már eldöntöttem hogy kösz ebből nem kérek soha. Ennek is láttam esküvői képeket és nem voltam tőle eldobva.

Az a lényeg hogy megnézed a képet és eldöntöd, hogy tetszik vagy nem. Én nem tudok könnyen feloldódni így mindenképp jó fotóst akartam, hogy igazán jól nézzek ki a képen. Elég drága volt a fotósunk, mármint a képeinek az ára, de nem volt szükségem több száz képre, beértük 40 darabbal, és ennyi.

2013. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Mi az esküvönkön nem fizettünk horibilis összegeket fotósra,hanem 3 barátot elvittünk magunkkal fotózkodni,akik csinálták a képeket,és kb 1500 kép készült a 3 fényképezőgéppel,és hidd el ,hogy sikerült kb 200 olyan stilusu,és minőségű kép ,hogy senki meg nem mondja,hogy nem fotós csinálta.Mi kinéztünk egy közeli kastélyt,igaz kellet érte valamennyit fizetni,hoyg ott fotózkodtunk,de megérte.És gyönyörű képeink lettek,és sokkal több,mint amennyit a fotós csinált volna egy vagyonért.
2013. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

"És gyönyörű képeink lettek,és sokkal több,mint amennyit a fotós csinált volna egy vagyonért."


Megbocsáss de ezzel megmosolyogtattál. Egy professzionális esküvői fotográfus aki főállásban dolgozik esküvőnként átlagban 80-120 órát tölt csak a képek utómunkájával, válogatásával, felszerelésének ára alhangon 2M Ft, évekig tanulta, ez a hivatása. Gondolod, hogy három rokon akár csak a nyomába érhet ennek a felszerelésnek és az ezt használni képes szakmai tudásnak - nem beszélve a rutinról - az amatőr eszközeivel és "tudásával"? Persze a magukat esküvői fotósnak mondó, 50-100ezer forintért egész napos esküvőket vállaló "fotósoknál" akár még lehet is jobb, de még ezt is erősen kétlem. Ez egy szakma, amit emberek évekig tanulnak, komoly összegeket fektetnek a felszerelésükbe, hidd el, hogy nem véletlenül.

2013. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!