Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyen esetben hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben hogy lehet megoldani a templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

Ha az egyik fél római katolikus, a másik református,akkor a templomi esküvő hogyan zajlik?

Lehet választani, hogy melyik templomban szeretnének, vagy az egyik félnek át kell keresztelkednie?



2013. jan. 8. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kell és lehet választani
2013. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze de olyan is van, hogy a református pap odamegy és akkor egyszerre mindkét válásnak megfelelően zajlik.
2013. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
17%
A katolikusok szigorúbb feltételeket szabnak. A reformátusoknál lényegesen egyszerűbb.
2013. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
46%
Utolsó! Nem válnak, házasodnak! Lehet választani. "átkeresztelkedni" nem lehet, hiszen mindketten keresztények vagytok, a keresztséget már megkaptátok.
2013. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

A 2-es válaszoló szerintem nem válást, hanem vallást akart írni :)

2013. jan. 8. 16:08
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Gondolom én is, de helyes elírás volt:)
2013. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én októberben mentem férjhez egy református emberhez. Nekünk a katolikus templomban volt, nem kellett átkeresztelkednie. Az esküvőnk a vegyes házasság szerint volt. És a katolikus pap adott össze minket. Semmi bonyodalom nem volt emiatt.

2013. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Komolyan vallásosak vagytok mégis mire kellene átkeresztelkedni? Nézetek már utána a saját vallásotoknak.
2013. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk vallásosak, sőt nem is tervezzük még a házasságot, szimplán csak érdekelt ez a dolog.:)

A hasznos válaszokat köszönöm.

2013. jan. 8. 16:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy ökumenikus házasságkötés, pont azért, hogy mindkettőnek jó legyen. Mindegy, hogy kat. vagy ref. templomban van, az a lényeg, hogy pap és lelkész is jelen legyen. Igazából formailag és szövegekben nem sokban különbözik a házasságkötés a két vallásban, de úgy szokott lenni, hogy a kat. fél katolikus szöveget mondja, a ref. pedig a reformátust.
2013. jan. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!