Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Alig van rokonom, barátom, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alig van rokonom, barátom, a páromnak viszont sok van, hogy legyenek a meghívottak?

Figyelt kérdés

A családom az anyámból és a húgomból áll, rajtuk kívül nincs senki, max olyan távoli rokonok akiktől karácsonykor se mindig kapok üdvözlőlapot, ilyeneket nem hívnék meg.

1 darab barátnőm van akit szívesen látnék, talán még +2, de velük se nagyon tartom a kapcsolatot. Meg felszínes haverok és azok, akikkel jóban voltam de az exem baráti körébe tartoztak - de őket szerintem mégsem kellene meghívni.

A páromnak viszont nagy a családja, van 1000 barátja, minél többet szeretne látni.. persze, én is jól érezném magam egy nagy buliban sok ismerőssel, csak mióta összeköltöztünk, elköltöztem a szülővárosomból még a néhány barátommal is megszakadt a kapcsolat, egyébként sem vagyok valami barátkozós... meg hát nagy esküvő=sok pénz, ami nekünk nem sok van.

Próbáljam meg rábeszélni néhány fősre? Vagy hogy legyen?



2013. jan. 30. 17:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező ez a te hibád, hogy nincs senkid. A nőknek amúgy sincsenek barátnőik (max barátaik, viszont barátság nincs a két nem között).


Az meg külön jellemez, ahogy vélekedsz az emberekről. Nem 1 darab, hanem 1 fő. Gyereket még ne vállalj!

2013. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Mind a ketten keveset keresünk és a nagy esküvő inkább az ő családjának az elvárása lenne - aminek eleget is szeretne tenni, csak nincs miből. Már a 30-hoz közeledünk, együtt élünk, így is minden fillért számolunk, a gyerek már csak ebből a szempontból se jönne szóba, meg valahol el kell kezdeni "karriert" építeni, amire ma kb. 0 az esély.

Én hitelt nem vennék fel esküvőre, ő a nagyobb létszámosat nem tudom, hogy gondolja, de nem tudtánk fizetni. És tulajdonképpen ő is többségben olyan barátokat tervezett, akiket évek óta nem látott csak facebookon. Akkor hívjam meg a gimis barátnőket, felszínes ismerősöket? Lehet én vagyok a szemét garasoskodó, de annyira nem szeretnék olyanokra 10 ezreket költeni, akik esetleg a szülinapomon írnak, hogy hogy vagyok. Ugyanígy a rokonokkal szemben is. Vagy az normális dolog, hogy évek óta nem látott rokonokat hívjak, mert rokonok? Mondjuk ahogy észrevettem a párom is alig érintkezik velük mégis meghívná még a legtávolabbi unokatestvért is.

2013. jan. 31. 17:04
 13/15 A kérdező kommentje:

Még egy dolog - miért az én hibám? Az apám nem ismerem, próbálkoztam vele de nem ment, fél család kilőve. Anyám egyke, onnan sincs senki, aki van távolabbi rokon az vagy külföldön él, vagy az ország másik csücskében és nem kíváncsi ránk.

Régebben sok barátom volt, csak a költözésre szinte az összes baráti kapcsolatom ráment, az utóbbi években 4 helyen laktam, most itt kb. a munkával megy el az összes időm, de a munkatársaimmal meg nem kerültem olyan jó viszonyba, időm se volt rá mert folyton cserélődnek. Talán 2-3-al, csak velük is az van, hogy felületesen fél éve ismert embereket nem hívnék meg. Mondjuk velük jobb a kapcsolatom mint a keresztanyámmal, aki a születésem után elment Amerikába és karácsonykor küld képeslapot.

Sok barátom a korábbi párkapcsolatomhoz kötődött - ő maradt, én költöztem, vele maradtak jóban, szóval nem tudom, őket "illő"-e meghívni. Na meg a fél évfolyam kiment külföldre dolgozni, ők is kilőve.


Egyébként ha lenne rá pénz akkor nem lenne probléma a részéről 60, részemről 6 meghívott, csak nem tudjuk fizetni, én pedig nem akarok ezért spórolni, kölcsönt felvenni, hogy a sosem látott harmadunokahúga is ott legyen. Meg akkor már az én ismeretlen rokonaim is jöhetnének.

2013. jan. 31. 21:03
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor fogalmazzunk így, hogy a te "bajod", hogy nincs kit hívni. Nekem is mondhatná a vőlegényem, hogy sose látott másod unokatestvéreim minek jönnek. Azért ba* ki, mert tartjuk a kapcsolatot együtt nőttünk fel, szeretjük egymást és legalább ilyen alkalmakkor összejön a család, nem akarjuk egymást szem elől téveszteni, csak azért, mert idősebbek vagyunk és ki itt lakik, ki ott. Különben a vége az lenne nálunk is, hogy nem lenne senkinek senkije, ahelyett hogy van egy szép nagy családunk.
2013. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet, nekem kb. 5 vendégem lesz, a Páromnak kb. 70-90. Engem nem zavar, hogy sok rokona van; arról meg nem tehet, hogy nekem nincsenek rokonaim.

Az anyagi részét meg úgy oldjuk meg, hogy ő fizeti az ő meghívottainak az étkezési költségét, én meg az én vendégeimét.

2013. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!