Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek mi a véleménye a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye a házasságról illetve az élettársi kapcsolatról? A kettő között mi a különbség? Itt értem azt is ami a jogokat illeti.

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 18:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy nem lett azzal több a kapcsolatom, hogy összeházasodtunk, nem szeretjük jobban egymást emiatt. Ennek valahol igazat adok, de én mégis a házasság mellett voksolok. Az nekem valahogy mégis több, nem tudom megfogalmazni, hogy miben(itt csak polgárira gondolok). Egy papír, ami nem sokkal több, felbontható, de mégis...nyoma van.

Hivatalos dolgoknál is könnyebb, ha férj és feleségként tudjátok intézni; pl. szerintem egy gyerek örökbefogadása, egy hitel felvétele stb. A pl-k nem biztosak, de tutira vannak olyan dolgok, amiben előnyt élveztek ha házastársként mentek oda intézkedni, mind ha élettársi kapcsolatban élve.

2009. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Azzal ha elveszel vkit/hozzámész vkihez kifejezed azt is h felelősséget vállalsz érte, el kötelezted magad neki, ő meg neked...és nem dobhatod/dobhat ki csak úgy...

én sose éltem élettársi kapcs.ban, de én bizalmatlanságnak vettem vna ha a párom nem akart vna rögötn elvenni.


Sokan mondják h a papír nem számít. akk miért is nem írják alá?!

Ja, mert ha vmi nem megy akk nem lehet cska úgy hipp-hopp lelépni(nincs annyi jogi procedúra stb).

az élettársi kapcs. szerintem sokkal kevesebb felelősséget és érettséget kíván meg a felektől, mint a házasság.

2009. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

"Azzal ha elveszel vkit/hozzámész vkihez kifejezed azt is h felelősséget vállalsz érte, el kötelezted magad neki, ő meg neked...és nem dobhatod/dobhat ki csak úgy... "


A vége tetszik. :) Leírod a felelősséget, de azért gondolsz arra is, hogy mi lesz ha odáig fajulnak a dolgok, hogy kidobod/kidob a párod? :) De ezt nem bántásképp írom. Persze szép dolog, hogy felelősséget vállalsz valakiért, de ezt csak a papírral lehet? Ha összeházasodtok is megcsalhat a párod. Hány házaspár él szeretet, felelősség nélkül. Akkor mire is jó tulajdonképpen a papír?


Én nem vagyok papír párti. A környezetemben nagyon sok rossz házzasságot látok, és sok válást. Szerintem sokan gondolják úgy, hogy a papír az szent és sérthetetlen. Mégis nagyon sok a válás. Én olyan férfit fogtam ki, aki minden körülmények között szeret, tisztel engem. És viszont.


Mondjuk az lehet, hogy egy házaspárnak bizonyos helyzetekben könnyebb lehet a dolga.

2009. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ismertem olyat,aki nagyon rossz viszonyba került a volt feleségével,aki megcsalta és ellene uszította a gyerekeit is.Majd a válás után majd 10 évig élt élettársi kapcsolatban egy nővel.Közös ház,szép kis élet,minden mint a mesékben.Csakhogy meghalt a férfi és az élettársa mindenét elveszíttette és a gyerekeké lett minden,szó szerint kisemmizték a nőt.Ha összeházasodnak talán máshogy alakul és a nő sem válik földönfutóvá
2009. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nekik egy végrendelet kellett volna, nem? Amiben az élettársára hagy mindent. Akkor csak a köteles részt kapják a gyerekek. Vagy rosszul tudom?
2009. szept. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Akit kielégít az éllettársi kapcsolat, igénytelen, megalázkodó, nincs önbecsülése és megalkuvó. Háromszor kötöttem házasságot, de soha senkivel nem éltem egy percig se éllettársi kapcsolatban. Senkinek nem voltam az ágyasa. A házasság nem a papírtól hivatalos, hanem a nylvánosság miatt, ami mindenkinek szól.
2009. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen könnyen ítélkezel mások felett? Ha élettársi kapcsolatban él valaki, akkor csak egy ro..adék megalkuvó lehet? Egy rossz ember? De durva vagy! Hány tönrement házasságot látok magam körül, ahol csak szívják egymás vérét! Inkább leszek valaki "ágyasa", mint elhamarkodottan beleugorjak egy rossz házasságba.


Lenne egy kérdésem. A házasság nem örök életre kéne, hogy szóljon? Nem akarok személyeskedni, de azért kíváncsi lennék, hogy az előttem válaszoló miért vált el annyiszor. :) Biztos valamit nem úgy csinált a felesége, ahogy neki tetszik és már el is lett ítélve. :) Tudom, nem rám tartozik, de azért ez kikívánkozott belőlem.

2009. szept. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Én is a házasságra szavazok utána néztem itt a NET-en ,igen a házasság/FŐLEG HA GYEREK IS SZÜLETIK/AZ CSALÁDNAK MINŐSÜL MÍG AZ ÉLETTÁRSI KAPCSOLAT ALTERNATÍV ÉLETMÓDNAK VAN NYILVÁNTARTVA.NEM HIÁBA NEM FOGADHATNAK ÖRÖKBE ÉLETTÁRSAK ÉS AUTOMATIKUSAN SZÜLETÉSKOR A GYERMEKET SEM ANYAKÖNYVEZIK AZ APA NEVÉRE CSAK BIZONYGATÁSOK ÁRÁN,MERT AMOLYAN KÉSZENLÉTI KAPCSOLATNAK SZÁMÍT BÁRMIKOR KILÉPHETŐ BELŐLE.És igen a házasságnak nyoma van papíron és a férfi aki felvállalja a nőt akit szeret azt a neve adásával hogy "né" lett vállalja.Én is voltam 10 évig házas és nem bántam meg tisztességesen elváltunk és mai napig is szebben hangzik Ő a volt férjem, nemcsak a gyerekeim apja.A párom szeretne összeköltözni velem,de én nem hajlok rá ,így 38 évesen sem majd csak hivatalosan ,úgy lesz tiszta sor.
2009. szept. 9. 09:35
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántom egyik oldalt sem. De szerintem ugyananzokat a jellemzőket lehet felhozni mindkét esetre. Csak az élettársi kapcsolatból lehet kilépni? Nem, annyi a különbség, hogy válásnál elég durva lehet, mikor valamelyik fél nem akarja. Sokan vannak, aki nem veszik fel a "né" toldalékot. Akkor ők most hogy is vannak? Nem tiszteli a nő a férfit, mert nem lett beleőle ...né? Dehát összeházasodtak.


Nem vitatkozni akarok, csak úgy látom, hogy itt már elmennek a dolgok afelé, hogy az élettársak semmit nem érnek, ők nem alkothatnak családot. Én nem ez alapján ítélek, hanem hogy valaki milyen ember.

2009. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
Gratulálok a kérdező álláspontjához! Ne is add magad szíre-szóra senkinek. Míg a házasságban élőknek csak 10, az együttélőknek 20%-a "válik" szét. Azért tart itt a világ, ahol tart, mert az emberek egy része azt se tudja mit akar, kivel és meddig. Beleugrik egy kapcsolatba és lesz, ami lesz alapon "bepróbálkozik". A házasságot mindenki komolyabban veszi még akkor is, ha netán válás lesz a vége. Aki pedig /főleg a férfiak egy része/ házasságellenes, éljen fűvel-fával, akár kéthavonta is váltott műszakban!
2009. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!