Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha amerikai barátommal itthon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha amerikai barátommal itthon megházasodunk, akkor nekem kell még vízum ahhoz hogy kint éljünk, vagy mivel már férj és feleség vagyunk, így kiköltözhetek hozzá vízum nélkül?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is vízumköteles országban házasodtam. Ugyanúgy kellett vízumot igényelnem, aztán mikor ideköltöztem, akkor alanyi jogon megkaptam a tartózkodásit.

Gondolom neked is kell vízum, de mint házastárs biztos, hogy megkapod.


Off: Miért itt érdeklődsz, ahol ezren ezerfélét fognak mondani? Miért hívod fel a konzult?

2013. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell vízum a beutazáshoz, a férjednek kell elíndítani a folyamatot, majd ezután a zöldkártyát is igényelhetsz! kb. 3-6 hónap az egész folyamat.
2013. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz,hívd fel a konzult.Nem velem,de közei ismerőssel történt,hogy itthon házasodott amerikai-magyar állampolgárral,és hosszú hónapokba tellett,hogy kimehessen utána.Az Aids teszttől elkezdve-ahogy ő emlegette-az öreganyja lábméretét három példányban is bekérték,és többször elbírálták,mire kapott letelepedési engedélyt.Sajna nem egyszerű,de ennél pontosabbat nem tudok mondani,mert nem velem esett meg.Remélem azért segítettem.
2013. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt le van irva:


[link]


Ha mar osszehazasodtatok, akkor IR-1 vizum kell, ha meg nem, akkor K1 vizum.

2013. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fuu! En pont ezen mentem vegig 6 eve es senki nem segitett, tehat megprobalok visszaemlekezni.

Eloszor is ketten egyutt kell menni pesten a nagykovetsegre es az amerikai allamtol kell engedely, hogy magyar lanyt, teged elvehessen. Ezert fizetni kell es 90 napig ervenyes.

Ha ez megvan, azonnal anyakonyvvezeto es idopont keres, hogy ne csusszatok ki a 90 napbol.

Utanna az osszes letezo iratodat, szuletesi bizonyitvanyt pesten a Banzais utcaban fordittatni angolra. Csak ezt a forditast fogadjak el. A parody hozza el amerikabol a szuletesi pspirjat, igazolast munkahelyrol, bankszamla kivonatot, lakasberlesi szerzodest, fizetesi pspirt, adobevallast, ha mar volt nos akkor a valasi papirt apostillal es ezeket szinten a Bajza utcaban fordittassa magyarra.

Ket honappal az eskuvo elott a pest megyei kozigazgatasi hivatslhoz (ha jol emlekszem a Visegradi utcaban van) kell kuldeni az egesz paksametat engedelyezes vegett. Erre egy honapot kell varni.

Majd eskuvo, ahol megkapod a hazassagi anyakonyvi kivonatot.

Ezzel megint kettotoknek vissza a nagykovetsegre, ahol

a ferjed kervenyezi szamodra a bevandorlasi vizumot. Utanna o visszajon usa- ba, te maradsz MO-n. Majd behivnak vizuminterjura. Vigyel fenykepeket kozoseket, e- mail levelezeseket kinyomtatva, ha kaptal ajandekot es megvan a szamla, azt, vagy pl. Karacsonyi kepeslspot a boritekkal egyutt. Megkerdezik hol, hogyan es mikor tslslkoztatok. Kell igazolo level szomszedoktol, baratoktol, csaladtol, hogy lattak titeket egyutt.

Kozben kezdd el beadatni a vedooltasokat. Van, amit 2-3-szor kell ismeteli egy -egy honap elteltevel. Ezt a Szent Laszlo korhazban csinaltak nekem. Ha megvan a vizuminterju eredmenye, Kb. 2 honap, elkuldenek orvosi vizsgalatra. Aids tesztre, tudorontgenre. Ezekiel megint vissza a nagykovetsegre, ahol az uj bordo es idokozben a ferjezett nevedre kiallitott utlevelbe megkapod a vizumot. Ez hat honspig revenyes. Ezalatt az ido alatt ki kell utaznod.

A repuloteren megerkezeskor jelentkezel bevandorlasra a dokumentummaiddal. Ujjlenyomat, stb stb es a bevandorlasi hivatal megigenyli a zoldkartyat szamodra. Celszeru mar a vizuminterjun errol nyilatkozni, mert

2013. febr. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor mar MO-n elinditjak neked a zoldkartyat es hamarabb megkapod. Kb. az orszagba valo belepes utan 3-6 het alatt megjon. A megerkezes utani napon kell elmenni a social security- hez es social security numbert kerni. Vidd az angol nyelvu szuletesi bizonyitvanyodat es az angol nyelvu hazassagi papirt. Erre 3 honapot kell varni. Es Kb. Ennyi. A bevandorlasi hivatal egesz addig, mig meg nem kapod a vegleges zoldkartyat (2-3 ev) folyamatosan ellenoriz teged, ferjedet, kollegakat, szomszedokat. Legyen sok kozos fenykep, video. Szomszedoktol, baratoktol levelet is kernek majd, hogy egyutt eltek. Majd, ha meggyozodnek, hogy valos a hazassag, beken hagynak. Sok boldogsagot!
2013. febr. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és tanácsokat!

Azt hiszem akkor ideje lesz elkezdeni már most a papírmunkát ,hogy a végére jussunk. :)

Még egyszer köszönöm :)

2013. febr. 23. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!