Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Bocskai a vőlegénynek ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bocskai a vőlegénynek ha nem hagyományos a menyasszonyi ruha?

Figyelt kérdés

Ilyesmi lesz a ruhám: [link]

fekete szalaggal a derekán is kis köves dísszel.


Bénán mutat a bocskai öltöny, ha menyasszonyi ruha nem magyaros?


2013. febr. 22. 11:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Volt róla szó, de olyat nem akar, frakkról volt még szó, de azzal meg mit csinálunk utána, mert nem járunk az operába, zsakettet itthon szinte nem is lehet kapni.

Egy sima fekete öltöny meg hát.. igaz, hogy tudja használni utána, de olyan hétköznapi nem?

2013. febr. 22. 12:31
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

A férjemnek is Bocskai öltönye volt + nekem sem volt magyaros ruhám :)

Nem volt vele semmi gond, mindenkinek nagyon tetszett :)

(A férjem öltönye eladó, ha érdekel.)

2013. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, olyan szép, elegáns öltönyöket lehet manapság kapni, egyáltalán nem lenne hétköznapi (szerintem).
2013. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10%

Le leszek pontozva, de szerintem béna a bocskai - menyasszonyi ruhától függetlenül. Méghozzá azért, mert mindenki tolja agyba-főbe ezt a nagymagyarkodást, mert mennyire "hagyományos" meg szép. Közben meg az igazi hagyományokról halvány lila fingjuk sincs, meg arról sem, hogy bocskaiban a büdös életben nem volt szokás házasodni, hanem egy hétköznapi viseletnek számított, és csak az utóbbi évtizedekben kapták így fel.


És ezt úgy mondom, hogy külföldön élő magyar vagyok, nem valami hungarista állat. Egyszerűen csak képmutatásnak tartom, hogy ma 5-ből 1 legalább bocskaiban van.


Azért ne mondja már senki, hogy ez eleganciának számít. Inkább mint valami idióta farsangi díszjancsi.

[link]


Egy smzoking valóban jóval elegánsabb, alkalomhoz illőbb, mint egy jelmez.

2013. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Meg se fordult a fejedben, h vkinek az tetszik? :D

Nálunk szó sem volt semmiféle hagyományról :)

2013. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig bocskai és bocskai között óriás különbségek lehetnek.
2013. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
Hát ne haragudj, de nem szeretem, ha valaki ismeretlenül ítélkezik. Mi sem a hagyomány miatt akartuk, hanem mert a férjemnek ez megtetszett, a régi hagyományos öltönyét nem akarta felvenni, a frakkot nem szereti, és a bocskai jól is állt neki. Nem a hagyományok miatt, hanem mert tetszik.
2013. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

A külföldi barátunknak mondanám, hogy a bocskai kifejezés már jó régen összeforrt minden díszes magyaros öltözékkel, és egyébként azt a bizonyos darabot a forrásokban úgy is hívták, hogy magyar szmoking, magyar úri viselet, magyar zakó, szóval azért elég erős kijelenteni, hogy a büdös életben nem házasodtak benne, főleg, hogy annak idején egyszerűen mindenki kivette a szekrényből a legjobb ruháját aztán kész nem csináltattak külön semmit esküvőre.


Régen egyébként is elég sok dolgot másképp csináltak az esküvők meg úgy kb. minden vonatkozásában. Bár tudom manapság divatos lefikázni is másokat, mintegy kifejezendő, hogy te mindenki másnál magyarabb vagy mer' csak.

2013. febr. 22. 13:51
 19/22 anonim ***** válasza:
47%

Házasodtak régen fehér ruhában, konkrétan VIktória királynő kora óta, előtte elvétve akadtak királynők, hercegkisasszonyok, akik fehérben házasodtak. Az 1800-as évek közepe után terjedt el általánosságban, mint a tisztaság, szüzesség szimbóluma. Ha ez neked nem elég régi hagyomány, akkor nem tudom, mi az.


A bocskait a 2 vh. között találták fel, még egyszer hangsúlyozom "HÉTKÖZNAPI" viseletként. Teljes mértékben igaz az, hogy akkoriban az ember kikapta a legjobb ruháját a szekrényből, és abban házasodott, de ez még véletlenül sem a bocskai volt. Ugyanis azok a rétegek, akik rendelkeztek bocskaival, azoknak olyan szinten állt, mint manapság egy kardigán. Arról meg nem szeretnék értekezni, hogy manapság a tudatlan ruhaárusítók minden huszárruhára ráköpik, hogy bocskai, a mezei ember meg el is hiszi és büszke is rá. Ha megveszel valamit, és hordod, akkor tudd már, hogy mi az. Igen, a bocskai kialakítása eleve változatos volt, de ez főleg színében és díszítésében, paszományozásában jelent meg, magyarán 10 méterről fel lehetett ismerni, hogy az ember díszmagyarba vágta-e magát vagy bocskaiba. Szóval ez igen sz*r kifogás számomra, hogy manapság már sokan nem tudnak különbséget tenni eközött, tehát mindegy.


Mindegy, nem vita tárgyaként írtam a hozzászólást, hanem azért, mert a kérdésed az volt, hogy SZERINTÜNK bénán mutat-e. Szerintem igen, meg is indokoltam. Lehet fuldokolni itt a haragtól, meg kapálózni, hogy szerintetek jó, akkor legyen jó. Ettől még lesz, akinek nem tetszik. Ha pedig ezt nehéz felfogni, ne tegyél fel olyan kérdést, ami véleményekre kíváncsi.

2013. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Eredetileg hétköznapi viseletnek szánták, de a szmokinggal egyenrangú társasági öltözet lett belőle már akkor, azokon az alkalmakon is viselték, mikor frakk vagy díszmagyar volt előírva.


Mivel pedig Magyarországról van szó nem érdekes Viktória és a fehér ruhája, mert a két világháború között itthon még mindig sokan nem fehérben mentek férjhez, de nagyrésze annak, aki igen, nem azért, mert divatos volt, hanem azért, mert bérmálásra fehér ruhát kapott és az volt a legjobb.


Ha már magyar hagyományokról van szó.

2013. febr. 22. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!