Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nálatok problémáztak a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok problémáztak a párod szülei/szüleid a valláson?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok, Ő evangélikus. Illetve, a vallásom katolikus, nem tartom magam hívő kereszténynek, azonban a vőlegényem hívő, csak evangélikus, és szeretne is templomi esküvőt (én annyira nem szeretnék). Szüleim katolikus esküvőt szeretnének, párom szülei evangélikusat (nyilván a párom is). Hogy működik ilyenkor, mit kell tenni? Tiszta cirkusz van, áll a bál. Kell külön engedély a püspöktől? Segítsetek, mit tegyünk?

2013. febr. 27. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
A családban több esze van annál mindenkinek, h ilyeneken szaroskodjon.
2013. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Ne hagyd, hogy a szüleid elvakultságukban beleszóljanak az életetekbe. Te mint írod, nem is vagy hívő keresztény, akkor miért kellene a te vallásod szerint házasodnotok? Elvégre a párod téged vesz el, és nem a szüleid bigottságát, már bocsánat (minden NORMÁLIS katolikustól elnézést ezért). Ha ő mélyen vallásos, és evangélikus, akkor legyen legyen evangélikus egyházi szertartásotok, pláne, ha a párod már régóta egy templomba jár, nyilván szeretne ismerős helyen esküdni.
2013. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Brigitta91 válasza:
84%
Ha már így áll a helyzet akkor talán legjobb lenne egyszerű polgári esküvő,de a legfontosabb az hogy ti ketten mit szeretnétek,itt már nem lenne szabad hogy a szüleitek döntsék el hogy nektek mi a jó(tanácsaikat halgassátok meg de ti döntsetek),elvégre a ti esküvőtökről van szó ,és lelkiismereti szabadságban élünk.
2013. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te nem jársz templomba, vagy elmész mert kötelező. A párod pedig hisz is. Akkor a szüleid tiszteljék meg annyival, hogy az Ő vallási nézete szerint legyen esküvő.

Bár a problémázást csak akkor érteném meg, ha a párod mondjuk muzulmán lenne... Keresztények vagytok süssék meg...

2013. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem volt ilyen gond. Mind ateisták vagyunk és kinevetjük az egész bohóckodást.
2013. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Férjem katolikus, én református vagyok. A szülők ragaszkodtak a saját vallásukhoz. Úgy volt, mindkettő lesz.

Nálunk az döntött, hogy férjem sosem járt templomba, csak megkeresztelték, de a szüleimmel többször volt misén, mint a szüleivel.

Mindkét helyre elmentünk megnézni egy esküvőt, beszéltünk a pappal, lelkésszel, végül a férjem azt mondta, hogy nem akar katolikus esküvőt, mert túl nagy macera lenne.

Szerencsére a szülők elfogadták, így csak templomi volt.


Szerintem egy esküvőn ez a legkisebb gond.

Sok boldogságot, és kitartást! :)

2013. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Nekem csak a párom problémázik a valláson. Hidd el, az se jobb.:S:D
2013. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Lehet ökumenikus esküvőt is tartani. Párod vallásos. Az evangélikus templomba eljön katolikus pap is. Közösen esketnek benneteket, ki-ki a maga szertartása szerint.
2013. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jól mondja, létezik ökumenikus esküvő is. Ilyenkor a katolikus fél a katolikus részeket mondja, a másik meg a sajátját. Ez tartható akár katolikus, akár evangélikus templomban is.
2013. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nektek evangélikus esküvő kell. Neked nem számít, neki igen, szerintem evidens, hogy akkor ahhoz kéne alkalmazkodni, akinek számít is, a szüleid meg szeressenek katolikus esküvőt maguknak, a tiétekbe ne szóljanak bele.


Nem kell neked semmi engedély.


Az evangélikusok összeadnak, bőven elég, hogy téged anno egy keresztény egyháznál megkereszteltek, semmi egyéb teendőd neked nincs. Bementek, elmondjátok, hogy ez van, ezt akarjátok, felveszik az adataitokat és kész. Lesz jegyes oktatás és ennyi.


Amúgy miért nem akarsz templomi esküvőt? Semmi hátrányod nem lesz belőle, most ha az "Istenes dumát" le is vonod belőle, akkor is a házasság lényege ott van és nem a hivatalban. A hivatalban, csak annyi, hogy ja szabad akaratomból kötök vele házasságot, a templomiban meg szépen elmondjátok, hogy egészségben, betegségben, jóban, rosszban, hű leszek stb. Főleg, ha a párodnak tényleg számít ugye, akkor ha neked meg úgyis mindegy csak kibírod a kedvéért, aztán ki tudja...



Csak adnak egy pluszt, ami nem árt, elvenni aztán nem lehet tőletek és szemben a gyakorikérdesek átlag bunkó válaszoló közösségével az egyházak nagy szeretettel és nyitottan állnak mindenkihez nem fognak téríteni, meg erőszakoskodni. A jegyesoktatás még kötelező, de az is nagyon jó, elbeszélgetnek veletek a férfi-női kapcsolatról, hogy a beszélgetés milyen fontos egy kapcsolatban, hogyan kell ápolni a házasságot, és nem csak akkor mikor már roskadozik meg ilyenek. Szóval nem kell félni senkitől.


Az én vőlegényem nem nagyon akart, meg se volt keresztelve, de aztán úgy kanalazta fel az állát, hogy hogy fogadott mindenki bennünket (református vagyok) önként és dalolva keresztelkedett, rendesen komolyan elolvasott minden anyagot, amit adtak olvasásra, mindenfélét kérdezett, meg templomba szeretne járni, énekel (!) az istentiszteleten, meg ilyenek. És közölte, hogy neki azt tetszik a legjobban, hogy nem is akarnak semmit ráerőszakolni, mindenki olyan kedves és normális tök érdekes dolgokat lehet hallani meg tanulni és csak szívesen adnak egy pluszt az életünkbe, amit nem kötelező elfogadni, ha nem tetszik, de neki többnyire nagyon is tetszik.

2013. febr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!