Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nálatok problémáztak a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok problémáztak a párod szülei/szüleid a valláson?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok, Ő evangélikus. Illetve, a vallásom katolikus, nem tartom magam hívő kereszténynek, azonban a vőlegényem hívő, csak evangélikus, és szeretne is templomi esküvőt (én annyira nem szeretnék). Szüleim katolikus esküvőt szeretnének, párom szülei evangélikusat (nyilván a párom is). Hogy működik ilyenkor, mit kell tenni? Tiszta cirkusz van, áll a bál. Kell külön engedély a püspöktől? Segítsetek, mit tegyünk?

2013. febr. 27. 18:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
A bunkó gyakorisokat úgy értem, hogy jönnek a dumával, hogy minek mégy te oda, minek neked templomi esküvő, szánalmas vagy stb. Na ilyet nem fogsz tapasztalni. Szívből fognak gratulálni a gyönyörű elhatározásotokhoz akkor is, ha előtte életükben nem láttak.
2013. febr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Szerintem ha a te családod egyébként nem igazán hívő, viszont a párodé az, akkor a párod vallása szerint legyen az esküvő. Hisz ti amúgy sem gyakoroljátok annyira a vallást. Nálunk is hasonló szitu volt: én római katolikus, párom református. Mi nem vagyunk annyira vallásosak, páromék viszont vallásosabbak, bár ők sem ülnek minden héten a templomban, de sokkal sűrűbben járnak, az egyik családtag ráadásul pap is. Szóval nekem egyértelmű volt, hogy engedek annyit, hogy az ő vallásuk szerint legyen a szertartás. A családom is így gondolja szerencsére. Nekem kicsit megjátszás ez a dolog, hogy évekig nem foglalkoznak a vallással, aztán meg amikor esküvő van, akkor mindenki milyen nagyon vallásos lesz.
2013. febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
27%

Én katolikus,párom református,de hinni egyikünk se hisz.Én családomat nem érdekelte a templomi,családban senkinek nem volt,pároms szülei viszont akartak,ezen ne múljon a boldogságuk,lett református esküvő,nekem pár fényképpel több,nekik viszont boldogság,ennyit megért (nem rajonganak értem,de mivel ebben engedtem,már nem utálnak legalább)

Másban persze nem engedek :)

2013. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
A párom szülei (inkább anyósom) problémázna a dolgon. A párom katolikus, én református vagyok...A hitemmel úgy vagyok, hogy nem mindig érzem feltétlenül azt, hogy az egyházon keresztül lehetséges csak. A páromnak és a családjának meg fontosak ezek a dolgok (misére járni minden vasárnap, ünnepekkor stb stb.). Én meg úgy vagyok ezzel, hogy "el tudom engedni" hogy mondjuk a gyermekeim katolikusok legyenek...A két templomi szertartáshoz azonban ragaszkodom. A majdani gyerekeink megkeresztelkedését pedig a párom családja igénye szerint intézzük. Nekem ez belefér...
2013. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%
Senkit sem érdekelt a dolog, csak párom nagymamáját, aki Jehova tanúja (ő e egyedül a családban), sajnos ő viszont annyira kritikus eset hogy inkább nem lesz templomi esküvő a családi béke megőrzése érdekében. Nem nagyon vagyunk vallásosak mi úgyhogy őszintén nekem mindegy, jó így is csak legyen békesség.
2013. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerencsére, mi sem, anyuék sem és párom szülei sem nagy hívők. Pedig én református vagyok, ő pedig katolikus.


Tavaly májusban voltunk egy esküvőn, náluk ugyan az volt a felállás, mint nálunk, csak fordítva, ott úgy csinálták, hogy református templomba volt az esküvő, de ott volt a katolikus is, így mind a ketten összeadták őket.

Ezt ti is megcsinálhatjátok. Kivéve ha a pap nem ellenkezik, hogy más templomba menjen.

2013. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 mayan125 válasza:
100%

SOHA. Más kérdés, hogy ne is hagynám nekik, mert semmi közük hozzá, hogy miben hiszek, vagy egyáltalán bárkinek. Ez mindenkinek szuverén joga csak sajnos a gyakorlatban mégsem valósul meg,(legalábbis ezt látom a világban, a környezetemben szerencsére senki sem ad erre)sőt, általában elválaszt a vallás embereket egymástól. Ezért is hiteltelenek számomra a fanatikusan vallásos emberek, mert már itt bebizonyosodik, hogy a vallásos ember nem egyenlő a jó emberrel. Különben nem okozna másnak azzal gyötrődést, hogy Ő MAGA nem képes elfogadni valaki mást ilyen alapon. Most komolyan, tényleg ez számít? Elég szomorú.

Szerencsére nem tudok neked tanácsot adni, mivel úgy tűnik, te nagyon is adsz erre a kérdésre. Én mennék balra, ők meg jobbra...

2013. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan értelemben volt, hogy én katolikusnak vagyok keresztelve, s férjem reformátusnak, de mind a ketten pünkösdi gyülekezetbe jártunk. Aztán elköltöztünk egy nagyon távoli városba, és ott református Istentiszteletekre jártunk el. Ezért a református esküvő mellett döntöttünk, de a katolikus szóba sem jött.


Végülis anyum, meg nagymamámék ki is voltak bukva, hogy Óóó te jó ég, hisz én meg a családom katolikusok vagyunk,(illetve csak annak vagyunk keresztelve, mert ők sem hívők, abszolút nem) és mégis református esküvőnk lesz??


Nem tudom, de elég nehéz volt velük megértetni a szitut annak ellenére, hogy tényleg tojnak a katolikus vallásra. Ezért nem is értettem, h miért ragaszkodnak a katolikus esküvőhöz. De végülis csak az lett, amit mi szerettünk volna. Mi nem tartottunk volna katolikus esküvőt senki kedvéért sem.


Az a lényeg, h ti mit szeretnétek. ha neked mindegy, de a párodnak fontos, akkor evidens, hogy a párod vallása szerint esküdjetek (persze, csak ha mindketten szeretnétek)

2013. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!