Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni nászajándékba ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Fél éve a mi esküvőnkre a kolléganőm kb. 15.000 Ft értékben vásárolt olyan ajándékot, amire tudta hogy vágyom. Plusz rengeteg sütit készített. Kb. 5 ezer Ft-ból utaztak le hozzánk vidékre. (Tehát nagyjából 23 ezer Ft-ot költött ránk sütivel együtt.) Az esküvőnkre őt és a kísérőjét hívtam, hogy ne egyedül jöjjön, alapból csak a kolléganők voltak meghívva családtagok nélkül. A lényeg, hogy ő kettőjük nevében adta mindezt. A kaja nálunk kb. 6 ezer Ft/fő volt, plusz 6 ezerért szállásoltuk el kettejüket apartmanban. (18 ezer Ft)Még hozzáteszem, hogy elkísérte őt meghívatlanul még 3 személy, akiknek nagyon örültem és nem engedtem haza az esküvő után, a lagzin ott maradtak, de a szállást nem vették igénybe. (nagyjából plusz 5 ezer Ft, de igazából annyi se, mert rengeteg kaja maradt így is, úgy is)


Tehát mondhatjuk nyersen fogalmazva, hogy ők 25 ezer Ft-ot költöttek ránk, mi pedig 18 ezret, de ha a potyavendégeket is belevesszük, akkor nagyjából 22-23 ezer Ft-ot.


Most a fia esküvőjére hívott meg ugyanez a kolléganőm. Nem nagyon közeli barátok, de jóban vagyunk velük, kedveljük, ezer éve ismerjük őket. A kaja az ő esküvőjükön 10 e Ft/fő lesz. Más költségükbe nem fogunk kerülni, nem kell szállás, tehát a párommal ketten 20e Ft-ot jelentünk nekik. Sütit én is sütök.


Ilyen esetben és előzmények után ti mennyi pénzt adnátok nekik? Pénznek örülnek a legjobban, ezt megmondták.



2013. márc. 1. 20:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük az anyagi részét, még akkor amikor azt se tudtuk, hogy meghívnak minket. Egyszerűen tanácsot kértek tőlünk, mivel esküvőt terveztek, nekünk meg nem rég volt. A 10e mondjuk most került szóba, azt mesélték el, miért nem tudják meghívni azt a családot, ami 7 tagú, mert az kapásból 70.000 Ft. Az vesse rájuk az első követ, akinek ilyesmi miatt nem fájt a feje a saját esküvője szervezésekor. Az illetőt vagy úgy felveti a pénz, vagy hazudik - ennyi. Ettől függetlenül, hogy így osztottunk, szoroztunk mi is, ők is...se ők, se mi nem csináltunk pénzes menyasszonytáncot, mert mi meg azt tartjuk hányingernek. Pedig szerintem azon lehet kaszálni csak igazán, mert az emberek mélyebben a zsebükbe nyúlnak, ha más is látja. Mi meg pont ilyen helyzetbe nem akartunk hozni senkit, és ők sem.
2013. márc. 1. 23:26
 12/12 anonim ***** válasza:
Adj 15 ezret. Mindenki számol, akinek számolni kell, mert számít a pénz. Én is számoltam egy hat tagú családdal, hogy 60 ezerbe "kerülnek" és biztos, hogy 20 ezernél többet nem fognak adni. Fájt a fejem nekem is miatta, mert véges a pénztárcánk, de ha nem hívjuk meg akkor örihari, meg elátkoz, meg halálukig hallgatjuk, hogy milyenek vagyunk stb... De többnyire a számolgatás az ilyen muszájabb vendégeknél merül fel, hogy ha már meg kell hívni, legalább ne járnánk olyan szarul velük..
2013. márc. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!