Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik (vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik (vagy szokás) adni nászajándékba?

Figyelt kérdés
Már elég régen voltunk sajnos esküvőn, és érdekelne, hogy ajándékba mennyi pénzt adnak manapság, illetve menyasszonyi táncra.
2011. okt. 6. 12:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hányan mentek. Illik odaadni az ellátás árát, étel+ital+sütemény, 1 főre átlagban sztem 10-12 ezer forinttal számolhatunk. A Nászajándék rész változó...Amennyit tudsz..20 ezer körül.

Összességében 2 főnek illik adni 30-40 ezer körül.

2011. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ milyen vendég vagy. Ha közeli rokon akkor olyan 20 ezret, ha viszont csak ismerős, szerintem 10 ezernél nem kell többet.
2011. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem 10000 Ft elég lesz.


Üdvözlettel: Dr. Rublencik Zsolt PhD

2011. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
én is azt gondolom,hogy főleg attól függ,hogy közeli vagy távoli rokon. amúgy úgy vettem észre min.10ezret szoktak
2011. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
39%

10.000 Ft az mire? Konkrétan a nászajándékra, vagy az ellátásra, vagy cakompakk mindenre?


1 éve volt lagzim. Általában úgy "illik" hogy a lakodalom költsége visszajöjjön a párnak. Persze nem minden kiadás érinti a vendégeket (pl. menyasszonyi ruha díja), de ha csak a teljes menüt nézzük, nálunk 1 főre volt 7500 Ft, és ehhez jön az ital (ami nem kevés) és a sütik.

Tehát 1 fő kb. 10.000 Ft-ba kerül a párnak. De akkor még hol az ajándék, ha 10ezret dob a menyasszonytáncba?

2011. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 eric_one ***** válasza:
88%

Ez a kérdés relatív! Ha munkanélküli segélyből élsz akkor a 10ezer is erődet meghaladó összeg. Ha meg felvet a jólét, és a feleslegedből adsz 20ezret akkor az is nevetséges nemde? Véleményem szerint adj annyit amit megérzel, és akkor érezni fogod hogy adtál. Persze a mértéknél még az is fontos hogy amit még jókedvűen tudsz adni annyit adjál. Mert ha nem akarod elengedni a borítékot és úgy kell kitépjék a kezedből az sincs rendjén :-)

Jól jön azoknak akik most kezdik az életüket hidd el, mérlegelni hogy azok a személyek mennyire állnak közel a szívetekhez. Egy jó barátnak szívesen add többet az ember mint egy "rossz" rokonnak. Tehát ez sem mérvadó hogy rokon, vagy nem rokon...


"Aki másokat boldoggá tesz, az közben maga is felüdül"

2011. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 eric_one ***** válasza:
74%

"Dr. Rublencik Zsolt válasza:


Szerintem 10000 Ft elég lesz.


Üdvözlettel: Dr. Rublencik Zsolt PhD"



Hát Dr. Úr! Maga csak most vizsgázott le!?

2011. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
34%

13:12


3 hónapja kaptam meg a PhD fokozatot.


Miért?

2011. okt. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 eric_one ***** válasza:
87%
Megmagyarázom! A válaszával levizsgázott!
2011. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%
mi már volt, hogy emiatt nem mentünk el esküvőre. Nem tudtunk volna fejenként 10ezret odaadni (40ezer+menyasszonytánc)+ még a vonatozás, szállás költsége és a ruha nagy részét is meg kellett volna venni, amit viselünk. Lett is sértődés.
2011. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!