Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Koszorúslányként ilyen esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koszorúslányként ilyen esetben mennyit/mit illik adni nászajándékba?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm kért fel koszorúslánynak az esküvőjére (négyen leszünk koszorúslányok összesen). A ruhánkat mi fizetjük magunknak, a menyasszony a színárnyalatot és a hosszt szabta meg, másba nem szól bele. Értelemszerűen cipő és táska sem árt a ruhához, plusz a leánybúcsút is mi koszorúslányok fogjuk szervezni (és nyilván fizetni). Nem vagyok garasoskodó, de egyetemistaként, önálló kereset nélkül ez is elég megterhelő (ruha, cipő, táska, utazás, leánybúcsú, esetleg fodrász), erre jönne még ugye a nászajándék.

A kérdésem az lenne, hogy a fentiek fényében mennyit illene adnom nászajándékba?


2013. márc. 9. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ezek után egy kis (esetleg kézzel készített) apróság is megteszi :)
2013. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, hogy mennyibe kerül a ruha, én a koszorúslányaimnak varrattam, és 5 ezer forintból kijött. Táskát nem vettek külön a ruhához (nem is lehetett volna náluk a szertartások alatt, máskor meg a kutya sem nézte, hogy milyen táska volt náluk). Cipőt sem mindegyikük vett újat, megállapodtak abban, hogy fekete magassarkúban lesznek mindannyian. A leánybúcsúmat ők szervezték, de az sem került hű de sokba, mert nem kértem játékokat (nem feltétlenül az a jó leánybúcsú, ahol trendi cuccok vannak, mert a céges leánybúcsún ilyen volt, és nem hogy jól nem éreztem magam, majdnem hogy rossz volt). Ezek után mindegyiküktől kb. 15 ezer ft értékben kaptam ajándékot plusz amit menyasszonytáncnál bedobtak. Mindegyikük kereset nélküli főiskolás volt. Én azt mondom, hogyha a ruha nem túl drága, akkor adhatsz kb. 10 ezret nászajándékba, ha drága, akkor pedig valami jelképes ajándékot készíthetsz. Én biztos nem sértődtem volna meg azon sem, ha nem kapok ajándékot a koszorúslányaimtól, ismertem az anyagi helyzetüket.
2013. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Kereset nélküli főiskolásként 10-15 azért elég szép összeg. Én 2 éve végeztem az egyetemen, 80.000-ből fizettem albérletet,rezsit, ettem, mindezek után maradt kb. 20-30.000 ft ruhára, szórakozásra. Nem tudom, más hogy jön ki, de szerintem ebből 10-15 iszonyat sok nászajándékként...


Én a menyasszony helyében egyrészt nem is várnék el semmit, másrészt minden apróságnak örülnék.

2013. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Most ez így leírva egy kicsit fura, mert ha nem lennél koszorús lány akkor is nagy valószínőséggel vennél ruhát, cipőt. A táska minek? Mindezek mellet megértelek.

Te mennyire gondoltál, én 10.000Ft-ot adnék azért.

2013. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Én is voltam koszorúslány, az egyik legjobb barátnőm esküvőjén. Kb. ugyanez volt nálam is a helyzet, a ruhát én álltam, de cipőm volt hozzá, táska meg nekem nem kellett. A leánybúcsút mi tényleg aprópénzből megoldottuk.

Egyetemista vagyok én is, önálló keresetem nincs. Én 10 ezret dobtam be még a menyasszonytáncnál, de ezt a szüleim fizették, akik igaz nem voltak ott a lagziban, de a barátnőmet ők is ismerik és szeretik, így nem volt ez probléma.

Szerintem ha nem adsz pénzt, csak valami kis ajándékot emlékbe, akkor az is jó.

2013. márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

4-es, azért sztem kicsit más egy vendég és egy koszorúslány költsége, ha a koszorúslánnyal fizettetik meg a ruhát. A színárnyalat és a hossz sokkal inkább behatárolja a választási lehetőségeket, nem biztos, hogy otthon a szekrényben vagy a turiban ezer forintért talál olyat, pedig a vendégek többsége (főleg ha kereset nélküli egyetemista vagy alapvetően nem veti fel a pénz) igenis ezt csinálja. És akkor a cipőt, táskát is a ruhához kell passzintani, jobban kell ügyelni rá, hogy jól mutasson a fotókon, nem biztos, hogy az otthoni megteszi. Ilyen esetben a koszorúslány mindenképpen többet fizet. Főleg ha hozzávesszük a leánybúcsút is.


Ha meg tudod oldani, hogy varrasd a ruhádat, ha találsz megfelelő színű anyagot, akkor válaszd azt, párezer forintból kijön, és akkor még lehet, hogy tudsz adni egy ötezer forintot. De egyébként ilyen esetben egy apróság is megtenné sztem, a menyasszonynak is tisztában kellene lennie azzal, hogy nem várhatja el, hogy egy kereset nélküli vendég több tízezer forintokat költsön az esküvőjére tokkal-vonóval.

2013. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Ilyeneket tudnék elképzelni, ami költséghatékony:


- Saját készítésű kép a nappalijukba (Veszel egy üres vásznat és festesz rá valamit)

- Esetleg festés számok után pl.: Van Gogh napraforgói csodálatosak

- fűszertartó (olcsóbban megúszod, ha magad készíted üvegmatrica festékkel festhetsz mintákat is (Jók lehetnek erre a célra a Hamé lekváros üvegek és az Univer pizzakrémes üvegek. Ha egyformát szeretnél, a kreatív hobby boltban kb. 250 - 600 Ft-ért darabját megveheted és dekorálhatod. Ha a teteje fém, akkor még vehetsz hozzá mágneses sínt, amire felrakhatják (Ez az IKEÁban kb.2-3ezer)

- Nem tudom bp-i vagy - e, de az Üllői út 18 szám alatti kreatív hobby boltban lehetőség van korongozásra, de akár már elkészült edények, tányérok, köcsögök festésére is. Így egyedi, máshol nem kapható süteményes tálat, csészét, kacsasütőt vagy olajos - ecetes üvegcséket kreálhatsz. Csak az anyagárat kell kifizetned, ami darabonként kb. 800 - 2000 Ft között van. Ingyen van a festék és az égetés is. A mázazásért külön kell fizetned.

- Fotóalbum

- Pataki tál

- malac persely

- kulcstartó

- kompótos készlet

- étkészlet

- robotgép


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de én mindenképp az ajándékra szavaznék. S jobb, ha kézzel készített, egyedi. Nincs ráírva, hogy mennyibe került, s évek múlva is emlékeznek rá, hogy tőled kapták.


Én mondjuk megkérdeztem a most házasodni készülő barátaimtól, hogy mire van szükségük.Így könnyebb, mert pénzt nem adtam volna, vettem volna valamit, amire lehet, hogy szükségük sincs.

2013. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mármint nem szándékosan vettem volna olyat, amire nincs szükségük, csak lehet, hogy az lett volna az 5. turmixgép...
2013. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Végül is mit adtál a barátnődnek? Elárulod nekünk?

2013. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

1 hónap múlva lesz az esküvő és még mindig nincs ötletem, ezért is emeltem ki a kérdésemet.

Elég jól rajzolok, úgyhogy egy bekeretezett portéra is gondoltam kettejükről, de ez ugye nullforintos ajándék, amolyan emlék inkább, úgyhogy várom a további tippeket

2013. jún. 14. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!