Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hozzámenjek vagy se? Tudnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hozzámenjek vagy se? Tudnak valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. 2 hét múlva lesz az esküvőnk. Én meg nem vagyok érzelmileg biztos a dolgomban. Nagyon szeretem a párom, az nem kétség, imádom őt, mindennél többet jelentenek azok a percek amiket vele tölthetek. Okos, szellemes, kedves, gyengéd ember. Ha ő nem lenne nekem, akkor egyedül maradnék, mert más nem is kellene. Nem terveztük az eskövőt, bár már vagy egy éve együtt élünk, de muszály összeházasodnunk, mert babát várok és ha nem tesszük meg, jogilag a volt férjem nevére anyakönyvezetődne majd a baba. Pereskedni kellene majd a páromnak az apaságért. (Néhány hónapja váltunk csak el hivatalosan) Ezt meg egyikünk sem akarja.

A dilemmám az abból ered, hogy a hátam mögött van már egy jókora tapasztalat a házasságról, az azzal járó sajnos kompromisszumokból is, amiből nyakig vagyok. Párom először házasodik majd velem, fogalma sincs sok dologról. Én egy nagyon rossz házasságban éltem, és most megint félek. Nehezen alkalmazkodom, és bár a párom sokkal toleránsabb mint én, mégis előre félek az esetleges nehézségektől. Mi lesz ha kiszeretek majd belőle és csak a hibáit látom? Mert vitáink azok időnként akadnak és bár időnként nincs igazam, mégis mindig a békesség kedvéért rám hagyja a dolgokat. De vannak viták, amikben viszont igazam van és sajnos nem tudom őt sosem az igazamról meggyőzni, ő csak nagyon jámbor és szerelmes, ezért inkább nem veszekszik velem. Ez engem idegesít. Vannak neki megrögzött dogmái, pl, hogy tanyán kellene élnünk, nem városban, meg ilyenek. Pedig én ragaszkodom a városi életemhez, itt van a munkahelyem is. Azt is szeretné ha feladnám. Túl sok változtatást igényelne, én meg már nem akarok változni. Egyenlőre ő idomul hozzám, de érzem, hogy ez így nem lesz jó senkinek se.

Néha azt mondogatom magamnak, nem baj ha összeházasodunk, kipróbáljuk a házaséletet, legfeljebb, ha nem megy, majd elválunk. Ezt persze neki nem merem megmondani. Nagyon hülye vagyok szerintetek? Félek előre a nem is tudom mitől?


2009. szept. 14. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom,hogy ne menj bele,ha nem érzed biztosra. Mondjuk a mai világban,mi számít biztosnak? Mi nemrég házasodtunk jó pár év együttélés után,mégis sokan megkérdezték,hogy minek,meg nem-e félek,hogy nem fog működni. Én erre csak azt tudom mondani,hogy egy kapcsolatba mind a két félnek engednie kell,mert lássuk be,ha te nem engedsz semmibe,akkor nem fog működni. Viszont egy kisgyerek sokkal nagyobb jelentőségű,mint egy házasság,mert ő mindig a kettőtök gyereke lesz. Szóval ha mersz neki gyereket szülni,akkor a házasság már semmiség ahoz képest:)
2009. szept. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem erről, hogyha valaki ilyenen gondolkozik az már rég rossz. A szavaidból azt veszem ki, hogy te ezt már eldöntötted, h. nem is akarsz hozzá menni. Csak azt nem értem hogy 2 héttel az esküvőtök elött ilyenen gondolkozol. Mások ilyenkor izgulnak, azt a napot várják a legjobban, ha a második akkor is. Azért ne menj hozzá, mert babát vársz, és az exférjed nevét örökölné.
2009. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a sztoridat, de a kérdésből ítélve nem vagy biztos benne, akkor ne tedd. Mert ha annyira hozzá akarnál menni, nem irogatnál ide.
2009. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

huh. szerintem ne menj hozzá. inkább annak járj utána sürgősen, hogy milyen jogi megoldásokkal lehetne elintézni, hogy a baba a párod nevét kapja. szerintem van rá mód.

keress fel egy jogászt!

2009. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

persze hogy menj hozzá!!!!

szereted nagyon, ő az életed, a gyereked apja, alkalmazkodik hozzád, toleráns, élvezed az együtt töltött perceket!!!!!

most kicsit megijedtél a múltad miatt, de ne aggódj!!!!

2009. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehet apasági nyilatkozatot,ha jól tudom az önkormányzatnál kell ezt megtenni.De ha olyan jó vele.........
2009. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha már maga a kérdés is felmerül benned, akkor nagy a baj! Ha nem vagy biztos benne, később nagy árat fizethetsz. Mások is mondták már vissza az esküvőjüket és "túlélték", sőt, utólag belátták, hogy jól tették, hogy visszaléptek. A baj az, hogy előbb kellett volna gondolkodni, mert sajnos a kisbabátok fogja elszenvedni a dolgot... Ha két ember nem biztos a kapcsolatába, akkor azt a gyerek sínyli meg. Mégis szerintem jobb ha egyedül neveled,(vagy majd egy másik ffivel) de boldogságban, harmóniában, minthogy összeházasodj valakifel, akivel nem érzed 100%-osan jól magad és boldogtalan leszel. Mindenesetre beszélj a barátnőiddel, vagy olyan emberekkel is erről a dillemáról, aki jól ismer téged és a párod is. Ő talán jobban tudna segíteni.
2009. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!