Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan illik udvariasan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan illik udvariasan visszautasítani egy esküvői meghívót?

Figyelt kérdés

Bő egy hét múlva lesz egy régi szaktársam esküvője vidéken, amire hivatalos vagyok. Még most is azon vacillálok, hogy menjek-e, vagy sem. Két éve alig tartjuk a kapcsolatot, előtte jóban voltunk, mondhatom, hogy barátok voltunk, sűrűn összejártunk. Egyetem után más irányba terelődött az életünk. Szívesen részt vennék a szertartáson, de már eleve az dilemma, hogy mit vegyek fel és hogy az ifjú páron és a testvéreiken kívül nem ismerek mást a násznépből, ráadásul egyedül mennék. Ez a lagziban fokozná az anti-komfortérzetem.

A legnagyobb problémám az, hogy jelenleg munkanélküli vagyok és emiatt nem futja se komoly ajándékra se arra, hogy leutazzak. A fő probléma, hogy már elígérkeztem az esküvőre. Akkor még nem tudtam, hogy ennyire le leszek égve. Tudom, hogy nagyon izgatott és vár engem, de már a leánybúcsú finanszírozása is csődbe fog vinni. Nem merem megmondani neki, olyan kellemetlen lenne az egész szituáció. Hazudni sem akarok, kamu indokot kitalálni, de nem tudom hogy illene megoldani ezt a helyzetet. Az lehet egy megoldás, hogy esküvő előtt találkozom a párral és átadom az odaszánt ajándékot és megbeszélem velük a dolgot őszintén? Vagy esküvői előkészületben, mikor már az asztalrész is le van foglalva nekem, akkor már nem illik ilyesmit? Segítsetek kérlek, és ha lehet ne vágjatok a fejemhez szidásokat, így is eléggé kellemetlenül érzem magam.



2013. ápr. 11. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

" Az lehet egy megoldás, hogy esküvő előtt találkozom a párral és átadom az odaszánt ajándékot és megbeszélem velük a dolgot őszintén?"


Igen, ez a megoldás!

2013. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

legjobb ha elmondod neki az igazat

egyszerűen nem tudod kifizetni a utazás, nem h a többi ilyenkor felmerülő költséget


lehet h akkor szar lesz de ha tényleg jó barát volt akkor megfogja érteni a dolgot

2013. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha így őszintén elmondod neki, akkor abból baj nem lehet. Én mindig azt mondom, h az őszinteség a legjobb. A menyasszony helyében én megérteném a dolgot és nem csinálnék belőle problémát.
2013. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem esküvő előtt nem nagyon lesz kedvük találkozni.
2013. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Én októberben voltam hasonlóan, sőt múlt hónapban is.

7 hónapja keresek munkát, alkalmik és az ösztöndíjam ami van.

Októberben egy gyerekkoribarátnőm esküvőjén voltam (ma már csak inkább ismerős) és adtam 1000 E. ft-ot, egy kávéskészletet, és pont. Elég megterhelő volt az út is elmenni, meg az a kevés is amit adtam. Arra gondoltam, hogy ha őszintén hívott el, tudja, nincs munkám, nem dolgozom, albérletben élek, akkor ezt elfogadja, nem a pénzem kell.


Múlt hónapban egy másik esküvőn voltam, ahová őszintén az utam is elég sokba került (vagy 20E.) ajándékként egy könyvet (3 E) és egy igencsak szép albumot (15 E) adtam. Ennyi volt...és akihez mentem ezt tudta. Segítettem amiben csak tudtam vásárolni, díszíteni, öltözni. Még igaz, vettem díszeket, én rendeztem a csokrokat stb. De anyagiakban 20 E-nél többet nem adtam.


Sajnálom, ha valaki ezt nem érti meg...

Ha vagytok olyan jóban elmondám a helyzetemet, és azt mondanám, hogy amint lesz munkám meglepem őket valami széppel (és akkor tartanám is a szavamat). Lemondani ha közel az esküvő elég bunkóság (a nővéremék esküvőjén előtte való este is mondták vissza, "bocs nem tudunk menni" indokkal). Ha igazán jó barát, megérti. Ha nem, akkor az az ő gondja.

2013. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
nem 1000-t, 10 E-t :) bocsi
2013. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
1 héttel előtte,ürülni fognak neked...
2013. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
11:30-as, van akinek 5000 forintja sincs extra kiadásokra.
2013. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Szerintem elsőnek beszéld meg vele mi a szituáció és a beszélgetés során biztosan kialakul a megoldás. A mi esküvőnkön is volt pont két hasonló eset, az egyiket megoldottuk mi a beszélgetés során, segítettünk az utazásban és megmondtuk ne hozzon semmit, örömmel látjuk azért hívtuk. A másik pár elsunnyogta és az esküvő napján érkezett egy távirat, hogy sok boldogságot kívánnak, de nem tudnak eljönni. Fel sem hívtak, bunkó dolognak tartjuk azóta is és az évekig tartó jó viszony is megszűnt velük azóta. Tehát első az ŐSZINTESÉG!
2013. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ezt az utolsó pillanatban való lemondás szeretném elkerülni. Arra gondoltam, hogy a leánybúcsún megbeszélném a menyasszonnyal, hogy mikor tudunk találkozni, amikor átadhatnám az ajándékot és akkor megbeszéljük.


11:30-as kommentelőnek:

Köszönöm a részletes beszámolót, viszont ettől még jobban elszégyeltem magam :( Nekem jelenleg 5000 Ft-os ajándék is hatalmas megterhelés lenne, plusz a leánybúcsú.

Mekkora az az összeg, amit általában egy főre számolnak vacsoraként?

2013. ápr. 11. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!