Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tegyük fel, hogy boldog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegyük fel, hogy boldog kapcsolatban éltek a szerelmetekkel 5 éve, megvolt az eljegyzés és készülődtök az esküvőre. De közben kiderülne, hogy a kedves párotok 19 és 21 éves kora között börtönben volt önbíráskodás miatt. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Önbíráskodás ugye = a törvény megszegése azzal a szándékkal, hogy büntetést nyerjen az olyan bűn, amelyet az önbíráskodó szerint a bűnüldözés nem, vagy nem megfelelőképpen büntet.


A teljes szitu az, hogy az édesapja meghalt egy autóbalestben, ahol a részeg sofőr áttért az ő sávjába és frontálisan ütköztek. A hibás sofőr túlélte, semmi baja nem lett és mivel a polgármester fia, 5 év felfüggesztettet + 1,5 milliós pénzbüntetést kapott, illetve 1 évre bevonták a jogosítványát.


A vőlegényem ezt nem tartotta elegendő büntetésnek, a fellebbezést a bíróság elutasította, így néhány haverjával fogták a balesetet okozó srácot, mikor a buliból ment hazafele elkapták, betették a csomagtartóba majd megverték.


Ezért kapott 3,5 év börtönbüntetést, de jó magaviselet miatt 1 év 11 hónap után kiengedték.


Ezt eddig nem mondta nekem, egy véletlen folyamán tudtam meg nem régen.


Most rendes, tisztességes munkahelye van, normálisan él, normálisak a barátai.. De bennem akkor is szöget ütött ez a dolog..


2013. ápr. 12. 23:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 anonim ***** válasza:
98%

Mit tennék, semmit. Érthető volt a reakciója valamilyen szinten, hiszen az apukája gyilkosa nem kapta meg a megfelelő büntetést csak azért mert ő a polgármester pici fia és ez az ország meg borzasztó korrupt.

Nem sikkasztott, nem rabolt, nem ölt embert, nem tört be lakásokba és nem robbantott bankot.

Vele maradnék és nem hozakodnék neki elő a múltjával.

2013. ápr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 anonim ***** válasza:
93%
Én nem ítélném el a múltja miatt, még akkor sem ha nem merte elmondani a sötét foltját.. Ha őszinte akarok lenni, meg is értem a döntését. Anyaként hasonlóképpen döntöttem volna ha a fiamat érné baleset és a vétkes semmi büntetést nem kapna.. Azért elítélni mert az apját szerette, és igazságtalannak érezte az igazságszolgáltatást??? Nem szabad.. Én megértem, és el is mondanám neki, hogy tisztelem hogy kiállt az apjáért..
2013. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/130 anonim ***** válasza:
86%

Tisztelném és becsülném, hogy kiállt az apjáért.

És remélném, hogy engem is ugyanúgy szeret, mint az apját szerette.

Légy büszke a párodra.

2013. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/130 anonim ***** válasza:
87%
Gondolj bele. Egy gazember megölte az apját, és megúszta! Persze, hogy valahol igazságot akart szolgáltatni.
2013. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 anonim ***** válasza:
86%
Én sem ítélném el emiatt. Megértem a reakcióját, sőt helyeslem is, de ilyet nem szabad mondani.
2013. ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/130 anonim ***** válasza:
7%

Tisztelnéd és becsülnéd? Legyen büszke a párjára? Te tisztában vagy vele, hogy egy olyan emberről beszélsz, aki börtönben volt, ráadásul nem is pár hétig, hanem majdnem 2 évig? (nem is értem amúgy miért engedték ki hamarabb..) Szép kis világban élünk, ha már a börtöntöltelékeket kell tisztelni meg becsülni..


Én otthagynám a fenébe, agresszív állat ha csak úgy elrabol meg megver akárkit, ki tudja mikor fog megint előjönni belőle. Legyen eszed!

2013. ápr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/130 anonim ***** válasza:
94%
Az én apukám és bátyám is egy hasonló közlekedési balesetben vesztette az életét. Ők sem voltak hibásak. A r.hadék, meg aki részegen okozta a balesetet megúszta. Nagyon megértem a párodat, nem ítélem el azért, amit tett.
2013. ápr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/130 anonim ***** válasza:
85%

Ja és azért megkérdezem a részeg sofőr,mint polgármester fia,mennyit ült?Ha már ezen a szitun nem gondolkodsz el?

Mert kicsit súlyosabb,mint a te vőlegényed vétke,ami nem is vétek.

2013. ápr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
93%
semmit nem tennek, szomoru hogy egy embereletert nem jart letoltendo, de egy veresert igen. ebben az esetben az igazsagszolgaltatas nem igazsagot szolgaltatott.
2013. ápr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
96%

#6-os, igen "szép" világban élünk, ha az, aki 1) ittasan ül a volán mögé és ezzel már önmagában több szabályt is megszeg 2) közúti halálos balesetet okoz nem kap semmilyen komoly büntetést, csak mert polgármester apuka kimossa, míg az, aki - talán kicsit meggondolatlanul, de semmiképp sem jogtalanul - igazságot próbál szolgáltatni és "csak" kioszt pár pofont 3,5 év börtönbüntetést kap. (nyilván itt is közrejátszott apuka, hisz önbíráskodásért normális esetben nem adnak ilyen súlyos büntetést)


Érzed a dolgok súlyosságát? 5 év FELFÜGGESZTETT és 1,5 millió egy ártatlan ember HALÁLÁÉRT? Illetve 3,5 év letöltendő börtönbüntetés egy kis csihi-puhiért? Ugye te is érzed mivel van itt elsődlegesen probléma?


Kérdező: ezért ne ítéld el a párod és ne hagyd ott, valamilyen szinten érthető a reakciója. A múltban történt, most teljesen normális életet él, jó a kapcsolatotok, a fiatal kori baklövései ne befolyásoljanak semmiben sem, tervezd csak továbbra is azt az esküvőt! ;-)

2013. ápr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!