Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszonytáncot úgy tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonytáncot úgy tudom az ifjú pár kezdi. Utánna ki következik?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
a mennyasszony szülei.
2013. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, valóban az ifjú pár kezdi.

Néhány lépés, ütem stb. után viszont az "örömszülők", tehát vőlegény-menyasszony szülei.


A menyasszonyt viszont tudomásom szerint először a menyasszony tanúja kéri le a vőlegénytől, utána a két papa, és tőle viszik a többiek tovább. Ha jól emlékszem.

2013. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a menyasszonytáncnál az utolsó a vőlegény, és ő fut el a menyasszonnyal és a kondérral. A táncot pedig a saját tanújával kezdi, míg a másik tanú üti a kondért, majd cserélnek, és utána végig a menyasszony tanúja üti a fazekat.


De szerintem ahány ház, annyi szokás. Kérdezősködj körbe, hogy a meghívottak melyik hagyományt ismerik, és akkor az jó kiindulópont lehet.

2013. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
felénk a menyasszony éjfél előtt táncol az édesapjával, lekéri a vőlegény, majd elmennek átöltözni. Menyecsketáncnál ott sincs a vőlegény, először a két násszal táncol, majd a többi vendéggel, a férj csak a végén jön és viszi el pénzestől.
2013. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
UtáNa.
2013. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Felénk az a szokás, hogy a vőlegény is táncol a menyasszonytáncnál. És tánc előtt öltöznek át vagy utána?
2013. ápr. 14. 10:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi nálunk a pénz szedős tánc menyasszonytánc, így mi utána öltözünk át, de sok helyen menyecsketánc néven fut, és menyecskeruhában táncolják. Újfent csak azt tudom mondani, hogy ahány ház, annyi szokás, és ha meg akarsz felelni az elvárásoknak, akkor kérdezd körbe a meghívottakat, és akkor úgy tudod csinálni, ahogy felétek dívik. Nekem mindegy volt, hogy miben táncoljuk, és mivel nagyrészt a menyasszonyi ruhás verziót ismerték a vendégek, hát úgy csináltuk. Volt, aki mondta, hogy náluk nem így szokott lenni, de senki nem akadt fent ezen. Nem kell ezt túl görcsösen jól akarni, úgyis jó buli lesz, akármelyik verziót választjátok.
2013. ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk menyasszonytánc van nem menyecsketánc.

A menyasszony tanúja kezdi a táncot, majd lekéri a vőlegény tanúja. Onnantól kezdve ő üti a kondért és kiabálja, hogy "Eladó a menyasszony!" Előtte persze a vőlegény tanúja csinálja.

A vőlegény utoljára kéri le a menyasszonyt, táncolnak, majd elszaladnak a pénzzel.

A menyasszonytánc közben lehetnek próbálkozások lopásra. De az bármikor lehetséges. :D

Viccesek ezek a hagyományok.

2013. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Nalunk a menyasszonytancot a vofely, vagy aki ezt levezeti kezd a tancot.


Aztan elkialtja magat, hogy elado a menyasszony... Es o tartaja a letakart fazekat, abba gyujtik a penzt/boritekot, van hogy a lanyos oromanya tartja. Afazekat, segit a vofelynek...aztan amikor mar mindenki tancolt a menyasszonnyal aki akar, jon a volegeny, beledobja az egesz penztarcajat, szimbolizalva hogy o mindenet odaadja a hazassagba es akkor tancolhat a menyasszonyaval, es ezutan mennek atoltozni a menyecskeruhaba (ha akarnak)

2013. ápr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk menyecsketánc volt,szóval előtte öltöztem át.Én úgy ismerem a szokást,hogy a vőféllyel táncol először a menyecske,utána jön a többi vendég.Utoljára marad a férj,akinek az egész pénztárcáját bele kell dobni,szimbolizálva,hogy mindene a feleségé-é,tánc után felkapja,és a kondérral együtt elfut vele.
2013. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!