Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi miután következik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi miután következik az esküvő napján?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy mikor van a tortavágás,menyasszonytánc,menyecskeruhába átöltözés?Mikor szokás a vacsorát tálalni?Milyen programokkal lehet feldobni az üres órákat(pl.szertartás után a vacsoráig tartó idő)?
2011. jan. 31. 13:02
 1/7 komasa ***** válasza:
100%
Szerintem változóak a szokások szerte az országban. Leírom, hogy felénk hogyan szokás. Először a násznagy kikéri a vőlegényt, aztán a vőlegény csapata átmegy a menyasszonyhoz, és kikérik őt is. (persze nagy távolságnál ez nem alkalmazható). Aztán irány a polgári szertartás, és a templomi. Ezután irány a lakodalom helyszínére. Ekkor már elég közel a vacsora, tehát nincs unatkozásra idő. A vacsi után a táncikálás és persze italozás. Éjfélkor menyasszonytánc. aztán kell átöltözni menyecske ruhába. (tányértördelés, aprópénz szórás, söprés...) Innentől már csak a buli hajnalig. 1x voltam egy lagziban, ahol hajnali 5-kor még hazahúztuk az ifjú párt, egy kézi kocsin. A kapuban fafűrészelés közösen, a menyasszony megmossa a vőlegény lábát, sós kenyeret esznek, és folytatódott a mulatozás hajnalig. Nagyjából így zajlik felénk. (Dél-Dunántúl)
2011. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra való a vőfély, hogy ne unatkozzon a vendégsereg. Ő talál ki minden féle játékot, feladatot. A tortavágás éjfélkor, menyasszonytánc éjfélkor, van ahol van menyasszony szöktetés, utána átöltözés, és mulatozás hajnalig.
2011. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy csinálja, mindenkinek máshogy jó. Ezt teljesen TI döntitek el. Mi a szertartást direkt későbbre kértük, fél 6-ra, 6-ra lett vége, így a vacsorát 7-re kértük, hogy ne teljen el sok idő. Persze mi hamarabb értünk oda a megbeszéltnél, a vacsora meg késett egy kicsit. Volt üdvözlő koktél + pogácsa, addig beszélgettünk a vendégekkel (nem volt vőfély), így is eltelt az idő. A tortavágás nálunk 11-kor volt, hogy a menyasszonytánc előtt még szép legyek a képeken :-) Éjfélkor menyasszonytánc, utána átöltöztünk. Buli hajnalig.
2011. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vacsora

Tánci

Menyasszonytánc

Tánci

Éjfélkor tortavágás, töltött káposzta

Menyecskeruha

2011. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó,minden úgy megy,ahogy ti szeretnétek.

Nálunk így volt:4-kor szertartás,5,fél 6-ra mindenki odaért a vacsora helyszínére,ital,hidegtál feltálava várt mindenkit.6-kor pezsgőzés,nyitótánc,8-kor vacsora,10-kor torta,mert utána a kisgyerekesek hazamentek,éjfélkor átöltöztünk,menyasszonytánc nem volt.

Kimondottan játékok nálunk nem voltak,csak annyi,hogy eldugták a cipőmet,amit a vőlegénynek meg kellett találni,és pezsgőt inni belőle.Szóval nem volt semmi kötött,és mindenki remekül érezte magát.

2011. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A vőfély tényleg arra való hogy elszórakoztassa a vendégsereget!:)

De én már voltam olyan esküvőn ahol a vőfély szinte semmit nem ért,olyan volt mintha ott sem lenne!

Én úgy tudom a vacsora olyan 8 körül szokott lenni,aztán süti majd tánc,és utána a menyasszonyi torta!

Aztán menyasszonytánc a végén a vőlegény elrabolja a menyasszonyt és már menyecskeruhába jön vissza!

2011. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rokonok gyülekeznek az általuk rokonnál.

Vőlegény kikérése.

Menet átvonul a menyasszonyért.

Menyasszony kikérése.

Menet vonul a templomhoz.

Templomi után az polgárihoz.

Aztán vonulnak (kocsival-dudálással vagy gyalog) a lakodalom helyszínére.

Vacsora.

Nyitótánc. (vacsora és ez a felcserélhető)

Torta.

Éjfél előtt még menyasszonyi ruhában, a menyasszonytánc ahol a vőlegény is táncol, erre felé itt adják oda az összes ajándékot/pénzt.

Itt éjfél előtt szokásként/játékként/hagyományként lehet még menyasszonyszöktetés, menyasszony cipőjéből inni, szakácstánc, éjféli vacsora (töltött káposzta). (A gagyi játékokat én kerülném,pl. tojásgörgetés.)

Ajándéktánc után átöltöznek.

Aztán ekkor lehet pl. pénzsöprés.

Aztán mulatás reggelig. Haza készülődő rokonoktól elköszönni, csomagolni nekik "maradékot".

Reggel a zenekar kíséri haza az ifjú párt néhány férfi rokon kíséretében, hintón.

2011. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!