Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mennyi pénzt táncoltatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyi pénzt táncoltatok össze?

Figyelt kérdés
A menyecsketáncra gondolok :)
2013. ápr. 27. 14:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

Inkább ott látom a gondokat, hogy a meghívással együtt "elfelejtik" közölni, hogy pénzes menyecske tánc lesz.

Mert ha ezt a vendég előre tudja, kisebb értékű ajándékot vesz, nem költ többet min amennyit az egészre szánt.

Nekem nem volt pénzes táncom, de volt két rossz élményben részem: mikor nem szóltak előre, ajándékot megvettük, és hogy ne égjünk, még a zsebünkbe is kellett nyúlni a tánc miatt. Másik: Pénzes tánc után szinte nyilvánosan számolták a bejött összeget, elégedetten summázták, meg van amennyire számítottak..aztán le sem sz@rták a vendéget.

2013. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
54%

mondjuk ez így tényleg gáz, utolsó.

Nálunk már alap, hogy megkérdezik, mit szeretne a pár. Ha nincs kifejezett kérés, akkor általában mindenki borítékot ad, ajándék már nincs. Mi sem kaptunk senkitől ajándékot, csak borítékot. Kivéve a barátok, mert nekik kikötöttem, ha pénzzel állítanak oda, kivágom őket... így kaptunk ágyneműt és pohárkészletet :)

2013. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

amúgy akik itt kunyerálásnak minősítik a menyecsketáncot, azok közül hányan írtak pénzkérős versikét a meghívóba? :D:D:D


(én se táncoltam amúgy, de ez nagyon szemet szúrt, nem mindegy hogy ugyanazt a pénzt milyen formában kapja a pár???)

2013. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
A pénz kérős versike is ugyan annyira szánalmas, mint a kunyerálós tánc.
2013. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

de azt magyarázd már meg nekem, hogy miért kunyerálós tánc???



ha van egy kis intelligenciád, akkor ha vendégségbe mégy, viszel valamit. Ez esküvő esetén is így van. Az persze sokkal jobb, hogy az este folyamán egyesével viszegetik neked a borítékot ágyneműt meg mikrókat, igaz?


azért megnézném, ez a te esküvődön hogy fog zajlani/hogy zajlott


meg azt is, hogy mi volt a rokonok véleménye (nem az, amit neked mondtak, hanem amit hátad mögött...)

2013. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
62%

Persze hogy viszek valamit, meg persze hogy viszek ajándékot is. Mielőtt megkövez valaki én is mindig pénzt vittem ajándékba, nem a huszadik fazekat. De amikor ki van jelentve, hogy pénz kell meg plusz menyasszony tánc is lesz, az nekem már egy kicsit túlzás. Persze mindenki ismeri a vendégeit de pl ha valaki munkanélküli lett és mondjuk 10 ezret tud költeni az esküvőre ajándékra, akkor ma már szinte az egy szégyenletes bűn.

Egy kicsit kezd olyan irányba menni, hogy a vendégeknek kellene "kitermelni" még a menyasszony több százezres ruháját is.

2013. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

+hogy az este folyamán egyesével viszegetik neked a borítékot ágyneműt meg mikrókat, igaz? "


Nem de amikor a boríték mellet még külön menyasszony tánc is van arról beszélek.

2013. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

akkor én nem ismerem, mi a szokás. Felénk egyszer van ajándékozás, a menyasszony/menyecsketánc alkalmával. Akkor ki mit akar (pénz, ágynemű, mikró), viszi, leteszi az örömanyák kosarába (ott állnak a parkett szélén vagy ők vagy a tanúk), megy és táncol egyet a menyasszonnyal. Mikor mindenki táncolt, az utolsó vendég után a pár együtt kezd el táncolni, akkor dobálnak 1-2 illetve ma már 5-10ft-osokat. Ez fejenként nem nagy összeg, mondjuk 200ft/ család.

Felénk ez az egy ajándékozás van.

2013. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Felénk meg van az ajándékozás plusz menyasszony tánc. A pénznek kitesznek egy ház formájú dobozt, vagy valamit, oda kell beszórni az ajándék pénzt és plusz menyasszonytánc.
2013. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk kiterne a csalad a hitebol, ha nem lenne menyasszonytanc (nalunk nem menyecske van, hanme a tanc utan oltoznek at)

Mert hagyomanya van...

Aki boritekot adna, az azt is oda teszi , aki meg vesz ajandekot, az jelkepes 500 ft-tal all oda, senki nem nezi mennyit dob bele, nem mindenki elott szamoljak le stb....

En is ugy gondolom, hogy kunyeralni bunkosag, de ez hagyomany (nem cigany, mivel mi nem vagyunk, felmenok kozt sem valoszinu h van, de nalunk szokas)

Azt vallom, hogy olyan eskuvot/lagzit csinalok, amit en birok allni, szuloi aegitseg nelkul is. Ha valamennyi befolyik, befolyik, akkor talalt penz legyen, ha nem jon be kb semmi, akkor nem jon be.

Nem szeretnem, hogy a rokonaim / barataim kozul azert ne jojjenek el mert nincs ra keret. Ez arrol szoljon, hogy legyenek ott velem osztozzanak az oromomben, az eletem ezen fontos mozzanatan..


Akiknel nincs ennek hagyomanya, azokat megertem, hogy igy velekednek....


Nalunk ugy tortenik, hogy a vofely elkezd tancolni a menyasszonnnyal....elkialtja magat, hogy elado a menyasszony... Eloszor a keresztapa, es a tanuk tancolnak, aztan az apa....majd az egesz nasznep, aki akar... A legvegen jon az ifju ferj, aki. Az egesz penztarcajat beledobja , jelkepezve, hogy innentol minden kozos, vagy hogy o mindenet beleadja a hazassagba, megmarkoljak. Agyujtoedenyt es elszaladnak (eredetileg a volegeny a menyasszonyt is olbekapta a fazekkal egyutt) majd atoltozve, amenyasszony mar menyecskekent ter vissza.... Ekkor van menyecsketanc, amikor 1- forintosokat elotte fillereket(amig meg voltak) szortak a tancolo parra, akik ekkor elkezdtek osszeseperni, az ujasszony a seprut a ferj a lapatot fogva, a nasznep meg tovabb dobal, ha elfogy elkezdik szetrugdosni a mar osszesepert penzt... Ennek a jelkepe az hogy tudjanak osszefogni majd a kesobbiekben is a nehezsegek , akadalyok ellenere is tartsanak ki....stb...

Nalunk ez a hagyomany...kihagyhatatlanok, mert ha igen akkor van nagy nezes, nalunk amugy fel sem merul senkiben, hogy a tanc miatt szolni kell, vagy hogy esetleg elmarad a tanc, tehat mindenki ennek fuggvenyeben valaszt ajandekot, vagy szan penzosszeget......

2013. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!