Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti megsertodnetek, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti megsertodnetek, ha nem naszajandekot kerne az ifju par toletek, hanem penzt, hogy kifizessek a lagzit?

Figyelt kérdés

Nyaron ossze szeretnenk hazasodni parommal, akivel lassan 9 eve vagyunk egyutt. (Kulfoldon lakunk, ezert is nem kerult meg sor a hazassagra. 3 evig csak egyutt jartunk, nem akartunk egyuttlakas nelkul osszehazasodni. 3 ev egyuttjaras utan viszont kulfoldre koltoztunk, s mivel egeszen eddig nem talaltuk meg a modjat, hogyan lehetne megis otthon kimondani az igent, ezert nem hazasodtunk, de most megtalaltuk a megoldast)

Mivel mar 6. eve egyutt lakunk, mar mindenunk megvan, es nem is igen tudnank kiszallitani ide kulfoldre a naszajandekokat, ezert is, arra gondoltunk, hogy inkabb penzt kernenk, ha kerdeznek, de az lesz az elso, miutan mondjuk nekik, hogy osszehazasodunk, hogy mindenkit megkerunk, hogy semmit ne vegyenek ajandekba. (Van eleg tanyerom, teaskeszletem, disztargyam, ha ilyesmit adnak, a padlason kot ki) Ez az egyik indok, amiert penzt kernek inkabb, mert ugy is akarnak adni valamit, ismerem oket. Masreszt nekunk at kell valtanunk a penzt, s ez eleve penzveszteseg, s ha csak lehet a minimalis osszeget valtjuk at, s ha penzt adnanak ajandekba, akkor kevesebbet kene atvaltanunk. 2 ezer forint fejenkent eleg lenne, mar csokkentene a kiadasainkat (Iden hazat is veszunk, autot is cserelunk, a hazautazas eleve penzbe kerul, kisteso is jon...igy hatalmas segitseg lenne) Kis eskuvot szeretnenk, egyszerut, felhajtasok nelkul, minimalista szinten. Utana 30 fos ebedet szervezunk apukam hazaban, semmi extra, egybekotve a kislanyom szuletsnapjaval (ha szerencsenk van, pont kislanyom 3. szuletesnapjan tudunk osszehazasodni, hatalmas ajandek lenne)

En megemlitem nekik, hogy semmit ne adjanak, es nagyon kerem oket, hogy tartsak be, mert nem tudjuk kihozni kulfoldre (kocsival megyunk haza, de az auto kapacitasa is vegleges) Ha pedig ezek utan megkerdezik, hogy akkor mit, en mondom, hogy semmit, gyertek el, legyetek jokedvuek, oruljetek velunk. De ha kotik az ebet a karohoz, akkor mondom, hogy akkor segitsenek be az ebedbe. Ez igy nem gaz, ugye?


2013. ápr. 13. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gáz. A normálisabbak megértik, hogy régóta együtt éltek, megvan mindenetek, nincs szükségetek harmadik étkészletre. Én örülnék is, ha mindenki megmondaná, hogy neki ez kell vagy az, vagy inkább csak pénz. Nem mindenki vállalja ezt nyíltan és pont abban a korban vagyunk, amikor minden jó barátunk házasodik, így rendesen bajban vagyunk folyamatosan az ajándékokkal. Akar is adni az ember, de nehéz is kitalálni. Vendégként szerintem ez a legkényelmesebb. Ha a pár pénzt kér, azt kap és kész. Hogy utána mire költi az nekem mindegy, ahogy az is, hogy kenyérpirítóra költöm azt a pénzt, vagy a pár kezébe adom. :)

Szerintem teljesen jó így, de az összeget ne szabd meg! Ha mindenképpen vinni akarnak valamit, akkor mondd el, hogy pénznek örülnétek legjobban, mert... és elmondhatod az érveidet, aztán majd mindenki annyit visz amennyit szeretne.

2013. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%

Itt van 3 versike,ilyeneket szoktak kártyaként betenni a meghívóba,mert aki régen együtt él,annak valóban megvan mindene.


Minden kedves Barát és Rokon!

Kérünk Titeket, ne vegyétek zokon,

ágynemű, törölköző, étkészlet ...

nálunk már teljes a készlet.

De, hogy a malacpersely hízzon,

inkább a násznép adakozzon!

Amit ajándékba szánnátok,

borítékban a perselybe dobjátok.

Megígérjük nem vész kárba,

előbb-utóbb befektetjük

egy kisebb családfába.

Előre is köszönjük a segítséget,

esküvőnkre szeretettel várunk Téged.


Kedves vendég ne fáradjál,

ajándékért ne szaladjál!

Háztartásunk teljes, nincs is szükség másra,

elég az edényünk, van grill, mixer és párna,

így hát csak annyit kérnénk mi nászajándékba,

hogy a perselymalacunk se maradjon soványka


Kedves Meghívott, ki e sorokat látod,

Talán az eseményt, Te is nagyon várod.

Szeretnénk, ha együtt ünnepelnél velünk,

Mindezzel nagy örömet szereznél nekünk.

Ha úgy alakul, hogy ajándékot hozol,

Biztos majd nagy meglepetést okozol,

És azzal mi majd pórul nem járunk,

Mert már van tizenkét szamovárunk.

De ha úgy gondolod pénzzel lepsz meg minket,

Akkor mi majd megvesszük a temérdek kincset.

S ha érdekel a pénzeddel vajon mit is teszünk,

Biztos hogy majd azon hasznos dolgot veszünk.

Nincs már sok hátra, míg jegyben járunk,

Ezennel meghívunk, aznap pedig várunk.

2013. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Ebben semmi rossz nincs. Nálunk egyszerűen úgy kérdeztek rá a vendégek, nagyon diplomatikusan, hogy hiányoznak-e még dolgok a konyhánkból, vagy valahonnan? Mi mondtuk, hogy nem, de nem is az ajándékok miatt tartjuk az esküvőt. Erre pénzt kaptunk. Volt akitől sokat, volt, akitől csak 5 000-et és olyan is volt, akitől semmit.


Szerintem ha kötik az ebet a karóhoz, elég, ha azt mondod, hogy semmi tárgyi dolog már nem hiányzik a lakásból, ilyen téren mindenetek megvan.

2013. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a 2-es versikéi nem tetszenek, bocs. Én nem küldtem volna semmi olyan cetlit az esküvőm előtt, ami arról szól, hogy bármi ajándékot várok. Szerintem jobb, ha egyszerűen csak a meghívottak kérdésére azt mondjuk: már mindenünk megvan, ami a konyhában, lakásban kell.
2013. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

Itt is van egy versike!:)


Ajándékkal ne fáradjál kedves barát és rokon,

Háztartásunk komplett a legteljesebb fokon,

Ám ha szeretnél nekünk még is kedveskedni,

Segíts perselyünket egy szép közös élethez megtölteni!

2013. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Igen, a versikék nekem is kicsit tolakodóak. Voltam már olyan esküvőn is, ahol a párnak volt ajándéklistája. Ezt is csak úgy tudtam meg, hogy rákérdeztünk mire vágynak. Akkor elmondták, hogy van listájuk, ha gondoljuk nézzük meg. Én ebből arra következtettem, hogyha azokból mondjuk egyiket sem akarom megvenni, akkor pénzt kérnek inkább és kész.

A meghívóval azért nem hívnám rögtön fel a kedves meghívottak figyelmét, hogy "azé hozzá is valamit mán ha idetolod a képed". :)

2013. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem gáz.


Csak versikét ne csatolj hozzá, az annyira nem őszinte.

2013. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Magában, hogy pénzre van szükségetek nem fazekakra, az persze nem gáz. De versike ne legyen attól nekem is ellenérzéseim vannak. Ma már a többség úgyis pénzt ad, de mondjuk van egy rokon aki hónapok óta munkanélküli és 5000Ft-ot nem akar adni mert "szégyellné" akkor hadd vegyen valamit inkább.
2013. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mivel kb. 30 fő lesz ott, gondolom ők a legközelebbi hozzátartozók, barátok. Legalábbis ha én abba belegondolok, hogy a hozzám legközelebbi 30 ember ki. Nem hiszem, hogy ők pont azok lennének, akik dísztárgyakat vásárolnánk, hiszen ismerik a helyzeteteket. Sőt a nagy részük úgyis meg fogja kérdezni, hogy mit kérnétek, úgyhogy szerintem felesleges ezen aggódni. A mi 100 fős lakodalmunkon mindenki pénzt adott, páran még a pénz mellé valami kis ajándékot, de senki nem hozott csak ajándékot, pedig mi nem kértük külön, hogy pénzt hozzanak, de a mai világban azért az emberek tisztában vannak azzal, ha egy pár az esküvő előtt is már együtt él (mi is így voltunk), akkor teljesen felesleges bármi háztartási eszköz, dísztárgy.
2013. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gáz, nem ti vagytok az egyetlenek, ahol az esküvő előtt már régóta együtt élnek és mindenük megvan, a komplett lakás berendezve és baromira nincs szükségük a sokadik vasalóra. Jártam már úgy egy barátnőm lakásában, ahol a kamrában mutatta a bedobozolt vasalókat, két étkészletet, stb....
2013. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!