Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen feltételek vannak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen feltételek vannak egy református templomi esküvőnél? Az egyik fél római katolikus, a másik református.

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Vagy mindketten katolikusok lesztek, vagy mindketten reformátusok. Lehet, egy boríték fejében összead a pap, ilyenről is olvastam már :) De normális esetben vagy felveszi egyikőtök a másik fél vallását, imaórákra járkálás, stb, vagy nem engedélyezik. A katolikusok elég 'kemények', pl. válás után is a katolikus egyházi esküvő érvényes, Isten előtt. Nyilván ennek nincs jelentősége, mert elválik az ember, csak a katolikusoknál ez így van.


Én református vagyok, férjem pogány volt, ő unitárius-református lett úgy, hogy volt 1db imaórán, megkeresztelte a pap, és ennyi. Ez azért lazább, és az esküvő is rövidebb. Ültem már 1,5 órás katolikus esküvőn, mint vendég. A miénk negyed órás volt.

2013. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Azzal nincs probléma, hogy a párom felvegye a reformátust.

De ne is mond a katolikus esküvőt, nemrég voltunk egy olyanban és bizony volt 2 órás, majdnem mindenki elaludt. :)

2013. máj. 4. 19:41
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is kegyetlen volt, én buborékfújó voltam, egyszer már majdnem eldőltem, csak a menyasszony pityergésére keltem, ahogy mondta az esküt. Nálunk az a negyed óra pont kellemes volt. Szóval menjetek el oda, ahol szeretnétek esküdni, pár imaóra és kész :) sok boldogságot :) 1.voltam :)
2013. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:)

Köszönjük!

2013. máj. 4. 20:30
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem feltétlenül kell "átkeresztelkedni", ha jó fej papot fogtok ki. Katolikus templomban nem szeretik összeadni a két külön egyházhoz tartozó párokat, bár ilyenről is hallottam már. A reformátusok nem csinálnak ebből akkora problémát. VISZONT nyilatkozni kell ilyen esetben arról, hogy református esküvő ide vagy oda, a születendő gyermekek katolikus neveltetésben fognak részesülni.

Tehát én azt javaslom, hogy menjetek el mindkét egyházhoz és kérdezzétek meg mi ilyenkor a teendő. Én nem keresztelkednék át csak ezért. Arról nem is beszélve, hogy ez a két vallás pont annyira közel áll egymáshoz, hogy olyan sok értelme sincs.

2013. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

A református esküvőnél nem feltétel az átkeresztelkedés. Ha szeretne a katolikus fél, természetesen ez lehetséges. Valóban kb 20 perc az esküvői áldáskérés.

Jegyesoktatáson azonban valóban részt kell venni, ahol elbeszélgettek arról, miről is szól a házasság, a család Isten vezetésében.

Isten áldjon benneteket!

egy református lelkész

2013. máj. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Jegyesoktatás

Egyik fél keresztsége

Polgári házasságot igazoló irat (a reformatus egyház nem összead, hanem a meglévő házasságot áldja meg)

Személyi,

Két tanu

Egy időpont:)

2013. máj. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Ez butaság, nem kell senkinek átkeresztelkednie, és boríték sem kell.

Létezik ökumenikus esküvő, ami lehet a református templomban is, és a református fél a ref. szöveget, a katolikus a kat. szöveget mondja. Mindkét felekezet elismeri érvényes házasságnak az ilyet.

Informálódjunk mielőtt hülyeségeket beszélünk és zavarjuk össze a Kérdezőt...

2013. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
*ne zavarjuk össze
2013. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Persze, na akkor holnap elmegyek a pap bácsihoz és elküldöm a francba mert nem jól tudta! :)
2013. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!