Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Igaz, hogy a menyasszonyt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a menyasszonyt a menetben csak nőtlen ember kísérheti? (Nem a templomban és nem az anyakönyvvezető elé! )

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 21:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Hát akkor hová?
2013. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Igaz. Olyan nőtlen ember a kísérő aki még sosem volt nős, vagyis legény.

A vőlegényt szintén olyan férjezetlen nő kíséri, aki még nem volt férjnél, vagyis leány.

A hagyomány szerint így szokás, persze, ha ettől eltérnek, még lehet boldog a házasság.

2013. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem a templomban, és nem az anyakönyvvezető elé akkor mégis hova?


Egyébként nem tudtam, hogy van ilyen. Engem biztos, hogy apukám fog oltárhoz kísérni és szerintem ez így jó. Nem valaki "idegen"(nincs bátyám)...

2013. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm a hasznos választ!

3. Te hány éves vagy?

2013. máj. 7. 21:43
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

emberek!!! oda van írva, hogy a MENETBEN!!!!


kérdező! általában a legidősebb koszorúspár kíséri a párt. A koszilány a vőlegényt, a koszilány párja a menyasszonyt. S mivel koszorús csak nőtlen/hajadon lehet, így aki kísér annak is annak kell lennie :) Remélem sikerült érthetően leírni :)


de ha valami családi izé miatt téged mondjuk nevelőapád kísérne a menetben, s a vérszerinti az oltárhoz, az is teljesen jó lenne

2013. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

A 2. rosszul tudja. A menyasszonyt hagyományosan az édesapja, vagy ha nincs,m akkor a keresztapja, bátyja kíséri.

Amiről a 2.ír, azok a koszorúslányok és legények. Ők csak olyanok lehettek, akik nem voltak soha házasok.

2013. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6. Te tudod
2013. máj. 7. 21:56
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

a 2. jól tudja, ugyanis NEM a templomiról és a polgáriról van szó, hanem a MENETRŐL, mikor végigvonulnak a városon zeneszóval!

elől mennek a násznagyok (tanúk), utánuk a menyasszony mögötte a vőlegény, őket pedig a legidősebb koszorúspár kíséri!


utolsó előtti voltam

2013. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
6. Te tudod rosszul! Szerintem te még életedben nem láttál esküvői menetet.
2013. máj. 7. 21:58
 10/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ez biztos így van, legalábbis felénk. Onnan vagyok benne ilyen biztos, hogy leányként nem egyszer kísértem vőlegényt.

2013. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!