Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Összevesztünk az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevesztünk az esküvő témán, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Öt éves kapcsolatról van szó, tavaly kérte meg a kezem. Azóta többször is szóba került az esküvő téma, de egyszer sem sikerült egyről kettőre lépni. Én max 50fős esküvőt tudok elképzelni, leginkább barátokkal és egy kellemes vacsora egy hangulatos étteremben, jó kis jazz zene, stb. Páromnak először tetszett az ötlet, viszont már akkor azt mondta, hogy a szüleinek nem tetszene. Mert ők inkább olyat szertnének, hogy 100ember minimum, hagyományos falusi lagzival és oda illő zenével. Mivel vallásosak még abból is botrány lenne, hogy nem szeretnénk templomi esküvőt. Egyszóval teljesen ellentétben áll az amit a szülei elképzeltek és amit mi jónak látunk.

Tegnap felvetette, hogy a problémák elkerülése érdekében mi lenne ha csak ketten elmennénk az anyakönyvvezetőhöz és aláírnánk a papírokat. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de én nem így képzeltem el, hajlandó vagyok természetesen én is kompromisszumokra hiszen ez kettőnk napja, de igenis szeretném ha emlékezetes lenne az a nap. Erre viszont azt kaptam, hogy én milyen vagyok, és nekem biztos az a célom, hogy problémák legyenek, és mennyire átlag polgár vagyok. Azóta sem értem mit akart ezzel az átlagpolgár dologgal, viszont kiváncsi vagyok a véleményetekre az egész kialakult helyzettel kapcsolatban. Köszönöm!


2013. máj. 17. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért olyan fontos a vőlegénynek, hogy a szüleinek megfeleljen? Az anyós kifizeti helyettetek a 100 fős lakodalom költségeit??
2013. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat nehezen tudok elképzelni itt kompromisszumot.....
2013. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék hozzá addig,amig a szülei véleménye a fontosabb még a saját véleményénél is.



Párom szülei is vallásosak,meg nagy lagzit akartak nekünk mulatószenével,töltöttkáposztával,menyecsketánccal,de eszünkbe se volt csak a kedvükért,40fővel kis étteremben,hangulatos lány zene,normális kaja,csak közeli rokonok és barátok.És csak polgári szertartás,mert egyikünk se hívő.

Szülők egy ideig hadakoztak,bevetettek pár dolgot,hogy ők érvényesüljenek,de nem jött össze.

2013. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem, mi fizetnénk mindent ez is egy ok arra, hogy kisebb mulatságot tarsunk csak. Az általam írt 50fő is úgy jönne ki, hogy az én családomból max 10ember.

Ez olyan, hogy jaj el kell hívni mindenkit, mert mit szólnak az emberek. Már többször is poénkodtam a párommal, hogy na ha így csinálnánk akkor egész este találgathatnánk, hogy ki kicsoda mert a vendégek nagy részét nem is ismernénk...

2013. máj. 17. 13:16
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Mi lenne, ha a szülőket kihagyva csak a kettőtök érdekeit néznétek ? Sokkal könnyebb lenne megfelelni. Persze ehhez az is kellene, hogy ti álljátok a költségeket.
2013. máj. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Na most ha már ebben nem tudtok közös nevezőre jutni, akkor mi lesz elkövetkező években előjövő sokkal nagyobb gondokkal ?
2013. máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A te eskuvod, nem az anyósé. Ha nem tetszik neki az elképzelésed, az az o baja. Amennyiben nem o fizeti az eskuvot, nincs joga beleszólni egyáltalán semmibe.

Nagyobb probléma viszont a párod hozzáállása a dologhoz. Beszélj vele, kérdezd meg, mit értett az alatt, amit mondott és személy szerint milyen eskuvot szeretne.

2013. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek! Tudjátok elgondolkodtató amiket írtok, és kicsit rémísztő is, mert ettől fontosabb dolgokban is ki kell még, hogy álljon értünk, azért amit szeretnénk. Picit olyan érzésem van, hogy mindig anyuka lesz az első. :/

Viszont meg szeretném oldani ezt a helyzetet mindenképp úgyhogy minden tanács jól jön! :)

2013. máj. 17. 13:25
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

Ha már az esküvő módján összevesztek mi lesz később?

Szerintem mindkettőtöknek keresni kellene az igazit ahelyett hogy beleugorjatok egy rossz házasságba. Bármilyen is az az esküvő.

2013. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg meg kell mondani, hogy cica semmi baj, legyen úgy, ahogy anyuka szeretné, de akkor a 90%-ot ő fizeti. Amíg ti fizettek, addig úgy van, ahogy ti akarjátok. A másik, hogy abból nem lenne gond, ha anyuka kimarad? meg kell mondani, hogy vagy így, vagy sehogy.
2013. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!