Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Melyek azok a szokások,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyek azok a szokások, dalok. Stb. amelyek minden vagy szinte minden esküvőn jelen vannak?

Figyelt kérdés
Nincs nagy gyakorlatunk, segítsetek. Melyek az esküvők legtipikusabb szokásai? Olyanok, amelyeket a legtöbben hiányolnának, ha nem lenne. Leírnátok ezeket?

2013. máj. 16. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Csokordobás?

Tortás arcba maszatolás téma... talán

aszondja... menyecsketánc?

2013. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk pl. nem volt csokordobás, mert nem akartam könyörögni, hogy legalább 2 lány odaálljon...


ami szokás erre, az a menyecske/menyasszonytánc, aprópénzdobálás az előbb említett tánc végén, szülőköszöntés, menyasszonyrablás, cipő ellopása, vonatozás... hirtelen ennyi jutott eszembe... :)

2013. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tortás maszatolást max az amerikaiak hiányolnák.


Egyébként ez általában függ attól, hogy az országban merről valók vagytok, bár még ott is falunként is van különbség, de azért nagyjából el lehet mondani, hogy hasonló.


Mi pl. nem odavalók vagyunk, ahol most lakunk, a lagzi itt volt. Mikor elhoztam a videót és megnéztem, tök mérges lettem, hogy az egyik jelenet címe az, hogy menyecsketánc. Mikor minálunk nincs is menyecsketánc csak menyasszony tánc van, még a vőfély is ordítja, hogy menyasszonytánc következik és akkor lemenyecsketáncozzák. Szóval én most hiába mondom el neked, hogy a menyasszonytáncot hiányolnák az emberek, ha felétek nem az a szokás, ha érted mire gondolok.

2013. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Minden gyakori szokás érdekel. Sőt a leggyakoribb ételek is. Köszönöm az addigi válaszokat. Zöld dérintés ment cserébe :)
2013. máj. 16. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Felénk a szokásos étel a húsleves, aztán gomba- és paradicsommártás főtt hússal, ezután a sültek, köret, majd végül a rétes. A sütik ott szoktak lenni az asztalon. Vacsora után jönnek a szakácsok, akkor a zenész a "Megetted a kását, fizesd meg az árát" játsza és illik aprót dobni a lábasba. A lagziban menyecsketánc van éjfélkor, miután a menyasszony átöltözik. Akkor a zenekar az "Asszony, asszony, az akarok lenni" című örökzöldet húzza. Nem voltam még olyan lagziban, ahol ne lett volna vonatozás és a menyecsketáncnál rablás. De unokatesómék lagziján tőlünk 300 kilométerre teljesen mások a szokások, nálunk pl. ebéddel kezdődik az egész buli. Ja, én zalai vagyok, megyeszékhelyi, de itt is falunként eltérőek a szokások, pl. falun még ma is divat a több napos lagzi.
2013. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam, hogy a vőlegénynek illik megtáncoltatni a szakácsnét.
2013. máj. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi baranyaiak vagyunk, én még például sosem hallottam ezt a "kásás" zenéz, meg, hogy pénzt kell adni a szakácsnak meg táncolni kell vele. Ezért nem mindegy, hova valósi vagy, mert így nem tudod eldönteni, mi az, ami mindenhol szokás, s mi az, ami csak 1-2 tájegységen:)


Nálunk a menü (a hagyományos) ilyen:

húsleves

fokhagyma és paradicsommártás sülthusival (ezt a levessel együtt szolgálják fel) + kenyér

rántott szelet, rántott csirkecomb(töltve akár), rántott gomba vagy sajt, cigánypecsenye

köretnek a sültkrumpli mindig játszik, mellé lehet krumplipüré, rizibizi/rizs, kukoricás rizs...


éjfélkor a maradék husi hidegsalátákkal, pörkölt nokedlivel vagy sóskrumplival, töltött káposzta


vendégvárónak szokott kinn lenni pogácsa


Ami még eszembe jutott és eddig mindenhol volt is: mikor odaértek, mindenki kap egy pohár pezsgőt, vagy rövidet az ajtóban


Aztán felénk szokás, hogy a menyecske/menyasszonytánc alatt a két örömanya áll egy kosárral a tánctér szélén, és mikor mész táncolni, abba dobod a borítékot. A tánc közben a tanúk meg fedőket csapnak össze, tányért ütnek kanállal, hogy minél nagyobb zajt csapjanak --> ennek régen a figyelemfelhívás volt a magyarázata


Azután szokás még sokfelé a gyertyafénykeringő, a menyasszonyi torta felvágása után körbeállnak a vendégek 1-1 égő gyertyával, villany lekapcs, és a pár, kezükben egy közös gyertyával keringőzik, közben elfújja az összes gyertyát. A rokonok persze rögtön visszagyújtják, ez addig megy, míg a pár meg nem unja, a fiú elfújja a gyertyájukat, felkapja a lányt és kiszaladnak. Nálunk ez az egész éjfélkor van, ekkor szoktunk átöltözni is, majd ha visszajöttök, jöhet a menyecsketánc.

2013. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az Alföldön élünk egy kisebb községben.

Erre a hagyományos kaja a húsleves és marhapörkölt még mindig.Édes és sós süti, üdítő pedig mindig ott van az asztalon.

Éjfélkor sült husi szokott lenni.

De hogy ne csak a kajáról beszéljek,- szokás a lányos háznál a kikérő ( nem rég olyan lagziba voltam ahol a lánykikérés a vőlegény házánál volt, ott is éltek évek óta de nekem akkor is igen fura volt )

Errefelé az a tipikus régi lakodalmas zenekar a szokás, semmi Dj meg modern zene.

Szinte vőfély is van mindenhol, ahol nagyobb lagzi van, a lakodalmas játékok már már kötelezőek persze.

Az ara mikor először eteti húslevessel a férjét,vonatozás, menyasszony rablás, tányértörés, tojás görgetés a vőlegény gatyájában.. stb.

Amik viszont erre NEM hagyományok ( amit nem is bánok mert nekem szörnyűek, az a " vicces nyitótánc" az ültetőkártya és a köszönő ajándék.Ezek erre nincsennek elterjedve, hála istennek.

2013. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Zöld simítással jutalmaztam a fáradozásotokat :D
2013. máj. 17. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!