Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti meghivnatok az eskuvore?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti meghivnatok az eskuvore?

Figyelt kérdés
Nos,kisse hosszu lesz,de igy lesz teljes az osszkep.Vannak keresztszuleim akik regen hazasok voltak.Viszont mar kb 18eve elvaltak.Joval kesobb keresztapukam(anyukam battyja volt egyebkent,tehat verrokonsagom igazabol vele volt)elhunyt egy betegsegben.Valasuk ota keresztanyammal egyebkent sem tartom a kapcsolatot(reszben a nagy tavolsag miatt),meg aztan uj csaladja lett.Ujra ferjhez ment,lett ket gyereke.Namost,elvileg szamitok ra,hogy azt irjatok majd,hogy ot inkabb mar meg sem hivnatok,foleg hogy nem tartjuk a kapcsolatot(anyukammal hivjak fel evente 2x telefonon egymast),de!Amiert en szeretnem az 2 dolog.Meg keresztapamtol hazassaguk ideje alatt (kb16evig voltak hazasok) szuletett 2 gyermekuk,akik ugyebar az en unokatesoim,akikkel azota is tartom/tartjuk a kapcsolatot.Oket szertnem hogy ott legyenek az eskuvomon,evidens,hogy oket csaladostul,gyerkocostul szeretnem meghivni.Nem szertnem oket megserteni,hogy az anyjukat,aki a keresztanyam nem hivom meg,mert normal esetben,ha keresztapam elne,meghivnam a keresztszuleimet,ha el vannak valva ha nem,es most azert mert keresztapam mar nincs koztunk,nem akarnek maskepp cselekedni.A masik,hogy a mamam 83 eves,es szeretnem,ha ugy isten igazabol ujra egyutt lenne a regi csalad es ebbe a keresztanyam is beletartozik,akit mamam is nagyon szeretett.A kerdes,hogy kotelessegem meghivni keresztanyam 2 szamomra ismeretlen gyereket aki mar az uj hazassagabol szuletett?Mert hogy a kiserojevel,tehat a ferjevel (akit szinten nem ismerek,sak az ifo kedveert irom ezt le)eljon oke de igy megismerve a szitut szerintetek bunkosag lenne ha ez szerepele a meghivoban,hogy "Meghivjuk,Ont es kedves Partneret!" ,nem pedig "Meghivjuk Ont es Kedves Csaladjat!" ??? Amugy 16 meg 18 evesek az uj csaladjabol szarmazo gyerekei.Oszinte leszek,azert zavaranak engem,mert a tudat,hogy parom meg sem hivja a keresztszuleit,mert nem tartjak a kapcsolatot,igy en orulok,hogy nem teszi szova,hogy en is mi a francnak hivom oket,ha tizeneve hangjat sem hallottam neki.Plusz belegondolva 2 vadidegen lany helyett szivesebben hivok plusz ket embert,olyanokat akiket legalabb ismerek...

2013. máj. 20. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

partnere helyett kedves párját inkább.

amúgy jogos, 2 nagy kamaszra már nem kell vigyázni, jöhetnek a keresztanyádék kettesben, és sztem a lányok sem éreznék túl jól magukat, ha a szüleiken kívül nem ismernek másokat.

2013. máj. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Én ebben az esetben,csak az unokatesóimat és ha van, akkor a családjukat hívnám meg. Ha meghívod a keresztmamádat, akkor illene meghívni a családját is, ezért inkább őt se hívd.
2013. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Attol felek,amit anyum mondott.Az en korosztalyom siman megir egy ilyen "ont es kedves parjat!" cimzest,de az o generaciojukban a csalados elv ervenyesul,es miutan anyum,es keresztanyam egyidosek,lehet serto lesz ez igy neki.Valljuk be regen,vagy csaladostul meghivtal vkit,vagy nem.Igy tudjak dontest hozni mi? :-)
2013. máj. 20. 11:26
 4/11 anonim ***** válasza:

Régen sem volt másképpen mint most. Régen ha elváltak a családtagok, akkor csak azokat hívták meg akik vérrokonságban volt a családdal.

Teljesen felesleges meghívni olyan embereket akikkel nem is tartja az ember a kapcsolatot, és évekkel ezelőtt véglegesen kiléptek a családból.A keresztanyádnak már régen más a családja, nem ti. Ő neki a családja a férjének a rokonai, és a saját rokonai. Te már nem tartozol a családba.


Szóval régen sem működött másképp mint ma. Ha valaki kilép a családból véglegesen és új családot alapít az már nem a régi család tagja..ennyi.

2013. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
uolso,nagyon jot irtal,es el is gondolkodtam rajta.Termestetes,hogy most pl uncsitesom valik a felesegetol,evidens,hogy a volt feleseget nem hivom majd meg,mert ahogy mondod kilep a csaladunkbol.Viszont itt keresztmutersagrol van szo,es(persze ez nem volt gyakorolva ezidaig),de az eskuvomon nekem fontos,hogy ott legyen.Viszont gyerkocok nelkul... :-)
2013. máj. 20. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha már ennyi embert meghívnék, és ha tényleg fontos lenne nekem a keresztanyám, akkor már a két gyerek sem zavarna, elvégre csak annyira lennének idegenek, mint a férje...De te ismered a keresztanyád, csak tudod, hogy ez rosszul érintené-e.
2013. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 11:37 vagyok

Azt írod hogy neked fontos hogy a keresztanyád ott legyen az esküvődön még akkor is ha évek óta nem tartottátok a kapcsolatot.

Akkor hívd meg őt is, de a családjával együtt.

Ugyanis ha úgy hívod meg, hogy kikötöd csak a keresztanyád mehet de a gyerekei nem, akkor 2 dolog fog történni.

1. Keresztanyád a meghívó után megsértődik, és még a reményt is elveszíted hogy valaha újra beszéljetek. Vagyis totál idegen leszel a számára.

2. Nem fog elmenni, mert ha a gyerekei nem mehetnek akkor ő sem megy..


Szóval ha azt akarod hogy ott legyen, akkor családostul akard. Ha nem akarod hogy a családja ott legyen, akkor ne foglalkozz ezzel, és ne hívd meg..

2013. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha én lennék a keresztanyád, eszembe sem jutna a gyerekeimet is vinni az esküdődre. Vagy nem érteném, hogy miért hívsz meg, ennyi kiesett év után, vagy nagyon örülnék, de számodra idegenekkel nem akarnék megjelenni. A keresztanyád új gyerekei és a Te unokatestvéreid ismerik egymást? Ha nem, akkor főleg nem értem, hogy miért lenne probléma, ha nem hívnád meg Őket. Én a helyedben felhívnám, vagy valamelyik formában felkeresném a keresztanyámat és megbeszélném vele ezt, amit ide leírtál. Szerintem meg fogja érteni és meg tudjátok majd beszélni, hogy akkor, hogy legyen. Kommunikáció.
2013. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is fordítva gondolkodtam,ha lenne két Szabó nevű lányom,eszem ágába nem jutna elvinni az ex Kovács családtagjaim közé...Az égegyadta világon semmi keresnivalójuk nincs ott...60an lennénk,fűt fát ki akarunk hagyni.Az alapelvünk vendéglista terén,hogy ha nem ott élnénk ahol,és nem ott dolgoznánk ahol akkor is kik azok az emberek akik tartják velünk a kapcsolatot...Egyedül Keresztmami az akire nem érvényes az elv a fent leírtak miatt,mert szeretném ha együtt lenne újra a család,leszámítva azt,hogy se esküvő előtt,se utána többet nem látjuk majd egymást.Gondoltam arra én is,hogy letojom,lesz ott plusz két fő na bumm,de akkor ha már őket meghívom akkor illene mást is és így jönnek szépen sorban azok az emberek,akiket egyébként nem akarnék meghívni.Ebbe a hibába nem szeretnék beleesni.Azt hiszem félre kell tennem az elveimet....
2013. máj. 20. 16:23
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Húúú.tele volt nekem is a hócipőm a vendéglistával.:D Tiszta elmebaj, ez a kit hívunk, kit nem hívunk, ki haragszik meg, ki nem jön el dolog. Így lett nálunk is a szűkkörű családi esküvőből, össznépi banzáj.:D Mondjuk nem miattunk, hanem a szüleink miatt, de úgy gondoltam amikor már 50 fő fölé emelkedett a létszám, hogy teszek az egészre, hívjanak akit csak akarnak engem nem érdekel tovább az egész.:D Akárhogyan is döntesz végül, érdemes mindenkit megkeresni egy kis idő elteltével,akár személyesen akár telefonon, hogy hány főre számíthatsz tőlük, így legalább meglepetés nem ér. Jó lagzit és boldog házaséletet nektek.
2013. máj. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!