Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akik nem vallásosak nektek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem vallásosak nektek miért volt/lesz fontos, hogy legyen templomi esküvő?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 19:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Ez jo kerdes, engem is erdekelne a valasz.

Egyebkent szerintem a csalad nyomasara. Ha nekem lenne, akkor biztosan csak a nagymamam kedveert lenne, mert "ugy varjak el".

De tenyleg erdekel masok velemenye :)

2013. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
77%

Aki nem vallasos nem annyira hagyomanyorzo legtobbszor.

Nem azt a nezetet valljak, hogy isten szine elott kell osszehazasodni.

2013. jún. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

Ezt én sem értem!

Mi keresnivalója van agy nem hívőnek Isten színe előtt? Ő úgy is tudja, hogy nem hiszel, csak kamuzol.

És az is elítélendő, hogy nem hívők megtehetik, mert vannak papok akik összeadják őket. Az ateisták részére ott az önkormányzati esküvő. Attól még lehet boldog házasságuk.

2013. jún. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Egyik részük családi nyomásra. Ami elég baromság, mert milyen szilárd a kapcsolatuk, ha a család és a rokonság ilyen alapvető dologban már megszabja nekik, mit tegyenek?


A másik verzió, hogy úgy érzik, jár nekik az a fajta hangulat és stílus (vagy nem tudom, hogy fogalmazzam meg), ami a templomi esküvővel jár. Mert hát ahhoz képest a polgári, legalábbis ha nem külső helyszínen tartják, olyan semmilyen. Szóval háttérdíszletként kell nekik a templom, a pap és a többi vele járó. :)

2013. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

Ne keverjük össze a hívő és a vallásos fogalmakat. Én speciel nem vagyok vallásos, de hívő vagyok. Nem járok egy gyülekezetbe sem, viszont hiszek Istenben. Ahogy a férjem is. Így "történt az", hogy templomban is megesküdtünk. Méghozzá azért, mert így érezzük valóban házasnak, férj- és feleségnek egymást/magunkat. Ha csak önkormányzati esküvőt tartottunk volna, akkor úgy éreztük volna, hogy nem történt semmi, csak lett egy papírunk, papírformába fektettük azt, ami már idáig is volt. Viszont így, hogy Isten előtt fogadtunk hűséget egymásnak, mondtuk ki, hogy a másikhoz akarunk menni házastársként, így érezzük azt, hogy valóban házastársak vagyunk.

Hogy így hogyan adhatott össze minket egy pap is? Kiskorunkban mindkettőnket megkereszteltek, méghozzá ugyanolyan vallásúnak, így adott volt, hogy mely vallás keretén belül fogadunk örök hűséget egymásnak Isten előtt.

2013. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A párom is akart, miközben nagy ateista. Megkérdeztem miért, és azt mondta, hogy az olyan szép, és az úgy illik. Aztán elmondtam, hogy ez nem olyan mint az amerikai filmekben, megmutattam a református szöveget amit el kell mondani (én református vagyok) és rögtön nem tetszett már neki :) Amúgy ő a pasi.
2013. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok vallásos, nem is különösebben fontos. De ha a párom vallásos és fontos számára, akkor a kedvéért megesküszöm templomban is. Mert ha neki fontos, és ő az életem párja, akkor nekem is az.
2013. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
semmiért. én vagyok vallásos, bár hinni hiszek. a párom sem az, így nálunk sem a templomi esküvő, sem a keresztelő nem került szóba, mert mindkettőt képmutatásnak tartjuk. egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam templomban, azok között volt egy koncert, a többi esküvő. mi sem vagyunk megkeresztelve, így a környezetünk se nógat minket, mivel értelemszerűen a szüleink, nagyszülők se vallásosak.
2013. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egyáltalán nem volt fontos.Minek az a nagy cicoma,meg rengeteg pénzkidobás,csak hogy fölvehessen az ember fél órára egy ruhát.Én nem ,de a párom vallásos,de számára sem volt fontos.Nekünk még a polgári sem lett volna fontos,csak a szülők erősködtek,mert jött a baba.Az egész templomi esküvő szerintem már nem arról szól mint régen,hogy Isten színe előtt,hanem,hogy ki szór el minél több pénzt rá!Tisztelet a kivételeknek,akik tényleg a vallás miatt teszik,de gondolom ők nem is csinálnak belőle akkora hajcihőt,mint amit sokan manapság.
2013. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

En ateista vagyok de lesz templomi eskuvom. Es pont azert amit a 7-es valaszolo is irt. A parom vallasos, es neki ez fontos. Nekem pedig o fontos igy beleegyeztem a templomi eskuvobe.

A pap azt is felajanlotta hogy engem is megkeresztel de abba mar nem mentem bele. Ugy gondolom hogy az tiszteletlenseg lenne a hivo, vallasos emberekkel szemben hogy ugy keresztelkedek meg hogy nem hiszek Istenben.

2013. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!