Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 300. 000. - Ft-ból (mindennel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

300. 000. - Ft-ból (mindennel együtt) ki lehet hozni egy kisebb esküvőt (templomi+polgári) egy 20-30 fős vacsorával étteremben?

Figyelt kérdés
Semmi nagy faxnira nem gondoltunk, de ahogy böngészem a netet, mindenki olyan puccos esküvőket rendez, horrisztikus árakkal... nekünk meg sosem lesz rá több millió forintunk (és ha lenne, se erre költeném). A meghívókat meg tudnánk csinálni mi baráti segítséggel, a sógornőm (párom húga) virágkötő, tehát ott is tudnánk spórolni, de hol még? Hogy azért a módját is megadjuk :) Egyre jobban keseredek el és mondok le a 2010-es esküvőről, de többet már nem szeretnénk várni. A csórók hogyan házasodnak???
2009. okt. 12. 11:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Hàt az étterem is min. 2500-3000ft/fö! Talàn az a legtöbb és még nem itatok semmit! Szerintem, ha otthon csinàlnàtok egy kertipartit, sütögetéssel, grillezéssel, lazàn kijöttök olcsobban! A piàt meg nagykerben vegyétek ahol a bontatlan üveget, kartont, làdàt vissza tudjàtok vinni!
2009. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
45%

Én nem tudom, de szerintem a legtöbb embernek (nálunk a családban mindenkinek) visszajön az esküvő ára.

Sokan vagyunk, olyan 2-300 személyes esküvők szoktak lenni, de mindenki ad egy huszast legalább és az 4-6 millió forint. Abból pedig minden kijön a vacsora, ruha, autó, díszek....

2009. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk 200.000-be került egy nagyon egyszerű polgári esküvő egy tíz fős vacsorával. Talán összejöhet, de nagyon nézzétek meg, hogy mit hol vásároltok. Nálunk nem volt se fotós, sem semmi ilyesmi. Ha nektek sincs ilyesmire szükségetek, akkor talán menni fog.
2009. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
49%
tavaly áprilisban 325.000ből hoztuk ki a polgári esküvőnket úgy, hogy ebből 150.000 volt a 2 gyűrű (nem akartunk áruházi gagyit). 15 fős ebéd volt utána, 3 fogásos és még esküvői tortánk is volt, meg szép ruhánk, stb. stb..
2009. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Függ ez attól is, hogy hol szeretnéd tartani, és, hogy mennyi időre gondoltál. Szerintem csak sima vacsorával, külön teremben 3000 Ft/fő-t kell minimum számolni, vidéki árakkal. És ilyenkor az is lehetséges, hogy azt mondják, éjfélkor el kell hagyni a terepet, de pl. zenét hozhatsz magaddal, meg saját beszerzésű/készítésű süteményeket. Így pl. nem kell a zenészeknek külön fizetni és a sütik is tuti finomak lesznek. Nincs benne max egy aperitif fogyasztása és mondjuk üdítő és savanyúság. Az ételek nagy tálon szervírozva, egy fogás, többfélével (pl: gomba, sajt, rántott hús, csülök, sült virsli, csirkecomb stb), 2 féle körettel.

Nagyon sokat lehet pl. azon spórolni, hogy hol és milyen ruhát bérelsz. Vidéken egészen konszolidált árakon is lehet csodaszép ruhákat bérelni, már 50 körül is (max 3 felvétel). A fotózást érdemes saját rokonsággal csinálni, egy szép helyen. Digitális, nagyfelbontású képeket szinte már akárki tud készíteni a mai gépekkel, "pár száz" darabból biztosan lesz 20-30 olyan, ami max kis retusálás után még albumba is megfelel. Persze nem műtermi, de legalább személyesebb hatású és nem merev. (Több tízezerbe kerül amúgy egy profi fotózás).

Amit említettél, virágokkal is sokat spórolsz, az sem kis költség.

Nehéz így ötleteket írni, hogy nem tudom, hol akarod tartani, milyen bulit szeretnél, de az biztos, hogy ez utóbbin lehet a legtöbbet spórolni. A fenti módon lehet ünnepélyes és finom a vacsi, viszont nem igazán lagzis hangulatú, de ezt nem is szereti mindenki. Van, aki ragaszkodik ahhoz, hogy legyen legalább 3-4 fogás (leves, pörkölt, sültek, desszert) és ezekből folyamatosan rogyásig. No ez nagyon költséges és néha irreális árakat kérnek érte. (10-15 ezer /fő és ez nem szállodai, hanem vendéglős hely) Van, ahol, ha fogyasztasz és elég sokan vagytok nem kell a teremért külön fizetni, van, ahol ezért is felszámolnak külön pénzeket.

Ha jobban körülírod, gondolkodom még.

2009. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Ne keseredj el kedves kérdező, a nagybátyámék is kevés pénzből hozták ki az esküvőt, nagyon boldogok:)Attól függ mit szeretnétek, hány főt, hol stb.A westendbe tudsz venni szép ruhát, olcsón, az egyik barátnőm is ott vett, max.10ezerért, vett még alá egy alsószoknyát, nagyon szé volt.A virágkötő ismerősöd egy két barátnővel megcsinálhatja az asztali díszeket is. Nálatok, ha van kertetek, vagy egyik ismerősötök kertjében meg lehet rendezni a vacsit.Egy másik ismerősöm esküvőjén a kaja úgy volt, hogy az egyik meghívott család elvállalta, hogy Amég jobb mint egy kis költségvetésű éttermes!A fotókat meg megcsinálja szintén az egyik ismerősötök, akinek van digitális kamerája!

Most kb így ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni!nagyon sok boldogságot és szép esküvőt nektek, ha még eszembe jut valami írok:)

2009. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

11:47es vagyok, valami nagyon nem úgy történt,ahogy akartam, szóval kb a közepén azt akartam írni, hogy a család elvállalta, hogy megcsinálja a kaját, és ők már nem vittek plusz nászajándékot.És hogy egy ilyen esküvő még jobb is lehet mint egy kis költségvetésű éttermes!

bocsi

2009. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
Én vidéken élek.Nűlunk,aki nem nagypénzű,általában egy iskolűban vagy olyan cégnél rendezi,akik házhoz szállítjűk az ételt.Kell valamennyi terembérletet fizetni,de ez sokkal kevesebb,mint egy étteremben.A konyhások intézik a főzést és a felszolgálást.A nyersanyagot a család adja.Vannak hentesüzletek,akik ha 20 kg-nál több húst vásárol valaki,akkor nagyker áron adják.A baromfiboltokban is olcsóbban lehet megkapni,ha nagy tételben vásárolnak.A süteményt pedig a rokonok hozzák,legfeljebb a tortát készíti cukrász.Ha nem étteremben van a lagzi,akkor a maradékot haza is lehet vinni.Fele annyiba kerül,mintha étterembe mennek.
2009. okt. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%
Nekem most 21-én lesz 9 éve hogy férjhez mentem,300ezerből +a menyasszonytáncból jött ki a 150 fős lakodalom.Kajának a rokonság hozott csirkét(ez a szokás falun),anyumék vágtak egy disznót,pálinkát adtak a szomszédok (jó kis hazait),A sütit is a rokonok barátok hozták.A menyasszonyi csokor kedvezményes volt.A ruhát én kölcsönöztem(a kisérőt,és a menyecske ruhát is),a férjem vett egy öltönyt meg egy cipőt,azóta is meg van.Kibéreltük a falu művelődési házát(15000ft.)Az üdítőt,sört,és a likőröket ismerős üzletből hoztuk,ami meg maradt azt vissza vittük.A terem díszitése,lufi+kreppapír,amit saját magunk hajtogattunk,és mi is raktunk fel.Hívtunk ismerősöket felszolgálni kis pénzért,a szakácsnak és a mosogatónak is fizettünk,de a család is besegített.Az edényeket a szomszéd faluból kölcsönöztük.A fotókat két családtag csinálta,egyedül a videóst kellet fizetni,de egy kazit adott ajándékba.Jó buli volt,de egyre figyelj oda:Ne csináld egyedül és a pároddal,kérj rokont barátot a szervezés segítésére,mert még az utolsó nap is közbejöhet valami,és neked kell megoldani.Bízd olyanra akit szeretsz és megbízol benne.Sok boldogságot!
2009. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%
No, igen, mindezek akkor jó ötletek, ha a kérdező lemond a kérdésében levő kitételről, hogy ÉTTEREMBEN szeretné a vacsit. Remélem, hamarosan reagál majd és megírja, mennyire ragaszkodik ehhez, mert tény, hogy ezen lehet a legtöbbet spórolni. A kerti sütögetés a leghangulatosabb, de az annyira időjárás függő, hogy egy nagy zuhi az egészet tönkre tudja tenni... ebben a gagyi időben nekem most elég nehéz elképzelni egy klassz nyári délutánt egy kertben, pedig az az igazi. Mondjuk, ha 40 fok van, az sem ideális :S
2009. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!