Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meg lehet oldani, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet oldani, hogy a polgári esküvőn ne legyen beszéd? Csak a a lényeg nem kérünk semmi pluszt

Figyelt kérdés
Semmi beszédet nem szeretnénk csak a lényeget akarjuk e..vagy sem ennyi.Van ilyen?
2013. jún. 21. 21:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi Kecskeméten házasodtunk, volt beszéd meg minden, de így is baromi rövid idő alatt eljutottunk a papíros részig, pedig az elején is beszélt arról az akv, hogy a szerelem, meg mit tudom én. Igaziból elmondja, hogy bejelentettétek a szándékot, nem talált törvényes akadályt, kéri, hogy egyértelmű jól hallható igennel vagy nemmel feleljetek, kérdezi először xy-t, hogy házasságot kíván-e kötni Z-vel, majd Z-t blablabla, most írjátok alá, aztán a tanúk írják alá, bamm házasok vagytok. Mindenki le volt döbbenve, hogy ennyi??? Aztán utána vissza ültünk és jött a hosszú beszéd. Ha ezt utána nem kéritek, akkor még egy pici témázással is 10 perc, ha nem bírná megállni.


Amúgy én nem értem mit kell ezen vergődni, hogy jaj csak így lezavarnák, meg érdekházasság. A polgárin "csak" a törvényekkel rögzített pluszt kapják meg addig a házassághoz, ameddig tart. Ez nem épp egy misztikus és húha dolog. Szép, szép, hogy vállalják, de nem mindenki akar ekkora ügyet csinálni belőle.

A templomi az, ahol esküdözés van, hogy "holtomiglan, vagy holtáig hűtlenül el nem hagyom", "vele megelékszek" "szeretetből veszem el/megyek hozzá" stb. felekezettől függ a szöveg. Ott tényleg érdekes lenne, hogy térjünk a lényegre.


Ettől függetlenül kérdező, ha nem egy sült hülye az anyakönyvvezető, akkor nem baj, ha nem fojtjátok belé a szót, a miénk nagyon szép beszédet mondott, igazán szépet, előtte mikor az adatainkat véglegesítettük beszélgettünk egy 20 percet arról, hogy milyen a kapcsolatunk, hogy ismerkedtünk meg stb. Szóval nem az van, amit sokat hallani, hogy "két hajó az élet tengerén" sablon szöveget nyomják mind.


Mi ugyan (egyesek szerint csak, mások szerint már) öt éve voltunk együtt, de jó volt meghallgatni, amiket mondott.

2013. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha bementek é megmondjátok, hogy csak ketten mentek két tanúval, munkaidőben, nem kell terem, sem semmi flanc, csak a kötelező szöveg, meg fogja érteni.

Nyílván nem fog kettőtöknek verset olvasni meg énekelni, ha nem vagytok rá vevők.


A kötelező szöveg csak annyi, hogy xy kijelented-e stb....IGEN. Aztán yz kijelented-e stb... IGEN. Az állam által rámruházott hatalmamnál fogva kijelentem, hogy XY és X-né YZ házastársak.

2013. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Ok köszi
2013. jún. 22. 17:20
 24/24 anonim ***** válasza:

Meg még előtte 1-2 mondat hogy

"..törvényes akadályát nem találtam.."

és utána még

"..Magyarország családjogi törvényének értelmében..".

2022. dec. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!