Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek a szalonos eladók,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a szalonos eladók, tényleg értenek a szakmájukhoz, h kire milyen ruha illik, melyik alakra milyen ruha áll jól, vagy csak az a lényeg nekik, h a legdrágább ruhát kölcsönözd ki tőlük?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Változó. Sajnos sokszor nem szakképzett eladót vesznek fel, hanem dekoratívat. Az meg vagy ért hozzá, vagy nem. Általában nem.
2011. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

A saját példámat tudom leírni, másfél évig nőidivatáru boltban dolgoztam, ott a főnöknek nyilván a forgalom volt fontos, de én ha láttam, hogy valakinek az adott ruha nem előnyös próbáltam másikat ajánlani.

Viszont ez idő alatt nem egy kolléganőm volt akik a legrondább darabokat is rásózták a vevőre.

Szerintem embere válogatja. Van olyan eladó akinek az a fontos, hogy a vevőn jól mutasson a termék és meg legyen vele elégedve, de van olyan is aki inkább elad 3al több "sz@rt", hogy utána a főnök hátba veregesse.

2011. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos én is láttam már olyan eladót, aki a barátnőmre próbálta rátuszkolni a vacakot, pedig egyáltalán nem az ő fazonja volt. Barátnőm neki hitt, mivel ő a szakember, persze a baráti kör többi tagja is az én véleményem osztotta, maguktól szólta, hogy ez a ruha nagyon nem áll jól. Barátnőm vissza is vitte,levásárolhatta, vett cipőt.


Én mindig magamra hallgatok, sajnos az eladó nem az anyám, hogy tanácsot adjon, az eladónak tök mindegy mit veszel, csak vegyél valamit..s ha már rajtad van egy ruha, nem fogja azt mondani, hogy nem jó, mert akkor fél, hogy elmegy a kedved a próbálgatástól, vagy más fazon nem tetszik a bolt kínálatából, és kisétálsz vásárlás nélkül..


De embere válogatja, lehet még valaki lelkiismeretes eladó, de ha teljesítményre van, ne váruk ezt el tőle.

2011. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A divatszakmát tanulom, és elmondták, hogy az eladók közt kevés van, aki hozzáértő, és egyáltalán nem érdekli őket, ha baromi ronda vagy a ruhában. De miért is érdekelné? Nem stylist, nem az a dolga, hogy jól nézz ki, hanem eladó. Elad. Minél drágábbat.
2011. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Én ugyan nem szalonban, hanem sálakat, ékszereket, egyéb kiegészítőket tartó bódénál dolgozom, ahol azért kevesebb olyan kérdés van, hogy ez a fazon jól áll-e, de azért megírom a véleményem. Engem konkrétan azért vettek fel, mert kellett vki, aki hétvégén egész nap be tud állni. A próbanapjaimban, amikor a főnök meglátogatott, nem is nézte meg, hogyan adok el cuccokat, a lényeg az volt, hogy mennyi a bevétel. Mivel félig-meddig jutalékos rendszerben dolgozom, hétvégén, 450-es órabérrel (irodai, könnyebb, kevesebb ideig tartó melóért 600 Ft + órabért adnak) plusz jutalék, hacsak nem áll az illetőnek botrányosan rosszul vmi, akkor nem fogom azt mondani, hogy nézzen mást, mert azért mentem el dolgozni, mert szükségem van a pénzre (főleg ha ezért a pénzért átlag 12 órát vagyok benn egy nap non-stop 2-3 max. 5perces pisiszünettel, és ebből 10-ért fizetnek, mert ki is kell nyitni meg be is kell zárni a pavilont... úgy, hogy néha alig jön vevő, de közben meg szemmel kell tartani a pavilont, tehát nem netezhetek, olvashatok stb. közben). Persze, ha tanácsot kér vki, ajánlatot kér, két dolog közül kell választani stb., akkor megmondom a véleményem (ilyenkor meg azért félek, mert bizonyos esetekben nagyon nincs tömegízlésem). Úgy gondolom, hogy van ízlésem, de nem minden helyzetben tudok dönteni, így exkluzív szalonba, butikba nem mennék eladónak, nem tudnék elszámolni a felelősséggel...
2011. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, fontos, hogy értsen a divathoz, és mint egy stylist tudjon ajánlani kiegészítőket stb. Sajnos sok eladó, még önmagát se tudja felöltöztetni, nem hogy egy másik embert. Szerencsére olyan helyen dolgoztam, ahol divattanácsadás is a szerződés része volt (páran nem tartották be), és mivel mindig szerettem ezért nagyon feküdt a dolog. De két dolgot megtanultam, ha valami nagyon tetszik valakinek, de nem igazán áll jól neki, (és nem ismered), akkor nem szabad lebeszélni, mert ki fog borulni, és nem jön legközelebb. És ha valami nagyon nem tetszik neki, akkor pedig rábeszélni nem fogd tudni (hiába áll jól neki), mert úgysem fogja megvenni. Azok a jó vásárlók akik hagyják magukat vezetni (sokak tényleg nem tudják mi áll jól nekik) és nyitottak az új dolgokra (sok embert beszéltünk rá, hogy próbáljon fel egy csőszárú farmert, pedig előítéletei voltak vele, végül mikor újra jött vásárolni, elmondta mennyire szereti a szűk naciját). Ha nem vagy biztos a dolgodban mindig vigyél valakit magaddal aki tényleg megmondja a véleményét.
2011. okt. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont valamelyik nap kérdezte itt valaki,mit gondolunk az esküvői ruhájáról.nem igazán tetszett senkinek,mert nem illett az alakjára,de azt mondta,hogy a szalonban azt mondták az nagyon jól áll neki,úgyhogy azt választotta.Az volt a válasza,hogy az eladó biztosan jobban tudja mi áll jobban neki,mint bárki........
2011. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, arra a kérdésre én is emlékszem!de azt írta, h 3om szalonban próbálta ugyanazt, nem?és h mindenhol ezt mondták hogy jó. Bár nekem mondjuk tetszett rajt a ruha. na mindegy mindenesetre tényleg vigyázni kell, és sosem szabad egyedül próbálgatni :)
2011. okt. 11. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!