Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van manapság értéke a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van manapság értéke a házasságnak? Nagyobb tekintélye van egy feleségnek mint egy barátnőnek? Jó pont egy nő esetében, hogy a férfi felvállalta, oltár elé vezette?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ilyen szempontból ma már nem számít. a
2013. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A párnak legyen fontos ne másnak.
2013. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Az én szememben nagyobb tekintélye van egy házasságnak. Ott kimondják a felek, hogy egymást választják egy életre. Ha nem is tartják be, de mégis kimondják, nem csak együtt vannak éppen.
2013. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem feltétlen, nem feltétlen, nem feltétlen.


Kapcsolata válogatja. Nekem pl. semmit egy olyan házasság ahol nem tisztelik ennek intézményt és a két fél csalja a másikat fűvel fával.


Ugyanakkor azokat a kapcsolatokat többre tartom ahol a felek tisztelik, szeretik és becsülik egymást még akkor is, ha nincs papírral megszentesítve.


Nekem nem az fontos, hogy házas, hanem, hogy hogy viszonyul az ember "élete" párjához. Ez minden ceremóniánál, elismerésnél fontosabb.

2013. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Nekem fontos, én úgy érzem, egy feleség az mégis több, mint egy barátnő. 3 évig barátnő voltam, 5 évig meg élettárs, ami nekem még rosszabbul hangzik, mint egy barátnő, mert ha már 5 éve valaki élettárs, az azt jelenti mindenkinek, hogy életbe nem házasodnak össze, ha már 5 évig nem, akkor azután se, ezt gondolják, és én is ezt gondolnám. Így 8 év együttlét után végre összeházasodunk, jobban érzem magam. Persze éppen meglennék nélküle, de azért valahogy mégis jobban érzem magam tőle.
2013. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha gyereket szeretnétek, mindenféleképpen!
2013. jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, engem nem érdekel a tekintély... Mivel nem érdekel a papír, meg az ilyen jogi vackok, elvből nem kötök házasságot, ennyi :) Elmondhatom, amit egy lány mondott egyszer a fiúnak, aki feleségül kérte, hogy (majdnem) túlvagyunk egy építkezésen, van egy közös házunk, mi kéne még ennél szorosabb hivatalos kapcsolat? :D
2013. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Igazából manapság a házasság intézménye sokak szerint csak egy darab papírt jelent.Egyébként én sem gondolnám,hogy a házasság egyenlő a bensőségesebb,erősebb kapcsolattal.
2013. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Számomra és a férjem számára van. Nem tekintélykérdés ez, de tagadhatatlanul nagyobb felelősséggel jár és több mindenre kiterjed. Jogi, vagyoni, társadalmi közösség is, ezzel szemben a barát-barátnő "csak" érzelmi. Természetesen ez sem lebecsülendő, ezért az időzőjel.
2013. jún. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, lehet, hogy ódivatú a felfogásom, de én azt gondolom, hogy a házasság az elköteleződés, a többi pedig annak csak a látszata: azzal áltatja magát mindkét fél, hogy "bármikor kiléphetek belőle".


Ha egy ember így gondolodik, akkor nem nőtt fel. Az elköteleződés a másik iránt, a választott társ, az életpálya stb. iránt a hűséget jelenti. Ami egy nagyon erős oszlop az ember életében.


Igen, jó pont. Azt jelenti, hogy el akar köteleződni mellette.

2013. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!