Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem illik feketében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem illik feketében illetve fehérben esküvőre menni?

Figyelt kérdés

Holnap egy esküvőre vagyok hivatalos, de mindenhol azt látom, hogy nem illik feketében és fehérben menni esküvőre. Én meg persze feketében és fehérben szerettem volna.

Szerintetek mi lenne a következménye, ha mégis így mennék? :D Leszólnának miatta?



2013. júl. 5. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen feketében nem illik, mert a mi kultúránkban a gyász színe



Teljesen hófehérben nem illik, mert az pedig a menyasszony színe...


Pirosban sem illik , bár ezt nem veszik szigorúan....mert az pedig az "újasszony" színe, de ez változó ...van ahol a koszorúslányok direktbe pirosban vannak..

2013. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Tiszta feketében és tiszta fehérben nem illik menni, de pl. egy fekete szoknyában és fehér blőzban nyugodtan mehetsz.
2013. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor fekete-fehérben már szabad?
2013. júl. 5. 18:41
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Persze, sok férfi is úgy lesz, fekete öltöny és fehér ing, mehetsz fekete nadrágban és fehér blúzban is.
2013. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Ahogyan az első válaszoló írja, úgy van felénk is pontosan: A fekete a gyász színe, azért nem illik, a fehér pedig azon a napon csak a menyasszonyé, a piros pedig az új asszonyé. De már nem nagyon "tartják" az emberek. Pár hete voltam olyan esküvőn ahol az örömanya tiszta feketében volt, csak ici-pici ezüstös csillogás volt a szoknyájában, de alig látszódott, csak a napon. Ne aggódj, nyugodtan mehetsz fekete-fehér kombóban, senki nem fog megszólni!:)
2013. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy az első válaszoló írja.

Nyugodtan mehetsz fekete-fehérben. Én egyszer, mikor még nem tudtam erről a feketés illemről, pont fekete miniruhában mentem lagziba, de nem szólt le érte senki. Mondjuk nem is gyászruha stílusa volt. :)

2013. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tica0121 ***** válasza:
89%
Az én esküvőmön a ruhám fekete-fehér volt, a tanúm tiszta feketében volt, anyósom pedig pirosban. Az "újasszony" ruhám volt fehér. :D Gondoltuk kicsit legyünk formabontóak...
2013. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a tanúm fehérben volt, a koszorúslányaim meg feketében, vagy feketefehérben. Nyugodtan mehetsz úgy.
2013. júl. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy előttem írják.

Egyébként úgy tudom (legalábbis erre az a szokás), hogy citromsárgában sem illik menni, mert az az irigység színe.

2013. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Én vidéken élek és sokan tartják a hagyományokat, de még sincs ilyen, hogy feketében, fehérben vagy pirosban nem szabad menni. Nálunk az van, hogy a menyasszonyt túlöltözni nem illik, tehát ha pl. a menyasszonyon egy egyszerű ruha van, akkor inkább illik egy egyszerű kis fekete ruhában menni vendégként, minthogy egy nagy habos-babos bármilyen színűben.

Egyébként ha a fekete-fehér úgy lenne a kérdés esetében, hogy fekete szoknya fehér blúzzal, akkor az teljesen megfelelő az esküvőre.

2013. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!