Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nincs pénzünk az esküvőkre,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs pénzünk az esküvőkre, mit csináljunk? Kell-e valamire hivatkozni, ha nem mégy el, vagy csak jelzed, hogy nem mégy el?

Figyelt kérdés
Augusztusban, szeptemberben három esküvőre is hivatalosak lennénk, de egyszerűen nem tudjuk ezt az irdatlan költséget vállalni. Iker lányaink vannak, most mennek első osztályba. Nevezzetek önzőnek, de én inkább rájuk költöm a pénzt. Plusz a ház felújítás sem halasztható már. Az augusztusi esküvőt már akkor lemondtuk, mikor megkaptuk a meghívót. Az unokatestvérem esküvője, akivel egyébként nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. A rokonság azóta nyúz, hogy miért vagyunk ilyen különcködők. A szeptemberiek is távolabbi rokonoké, ott is jeleztük már, hogy nem megyünk. Miért baj az, hogy a családra költenénk inkább azt a több tízezer forintot, minthogy alig ismert rokonoknak adnánk? Olyan nagy bűn ez?

2013. júl. 18. 20:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem térben távoli rokon, hanem rokonsági fokban :). De tényleg nincs kedvünk az egész napos herce-hurcákhoz. Azt hiszem marad a távirat, már ha létezik még olyan .
2013. júl. 18. 21:34
 12/14 anonim ***** válasza:

Én azért megpróbálnék legalább a polgárira elmenni.


24N


(Nekünk mondjuk 20 fős esküvőnk lesz hamarosan, de nagyon nagyon szomorú lennék, ha lemondaná valaki anyagiak miatt. Persze itt nem távoli rokonok lesznek, ez is érthető)

2013. júl. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs kedvetek menni, és nem is szívesen áldoznátok rá, akkor egyszerűen mondjátok meg nekik, hogy sajnos nem tudtok elmenni. Távirat létezik még, küldjetek :). Ne érdekeljen a rokonság, én is inkább nyaralásra és lakásra költeném a pénzt, mint olyan esküvőre, ahol nem vagyok kapcsolatban a párral. Nyilván ha jó lenne a kapcsolat fel sem merült volna, hogy ne menjetek.
2013. júl. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mivel nektek se volt lagzitok, a köszi a meghívást, de "nem szeretünk lagziba menni, nekünk se volt" magyarázat is elegendő véleményem szerint. A többi rokon meg ne érdekeljen. Én imádok lagziba menni, és igazándiból csak azok távolléte fájt, akiknek az esküvőjén én is részt vettem, vittem ajándékot, kifejeztem a tiszteletemet és szeretetemet, ők meg nem viszonozták...
2013. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!