Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most mit csináljunk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit csináljunk?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva kb. 400 fős esküvőnk lesz.

A vőlegényemmel 5 éve élünk együtt..Már minden elő van készítve ami kell,a meghívók már régen el vannak küldve..

De 2 hete tudjuk,hogy mi nem akarunk mégsem összeházasodni..Sem én,sem a vőlegényem..Jobban mondva már csak exvőlegényem,mert megegyeztünk abba,hogy vége köztünk mindennek..Nincs semmi harag,nem volt megcsalás,és igazából az esküvői előkészületek miatti stressz sem volt...Csak rájöttünk,hogy elég volt az 5 év..Az esküvőt igazából egyikünk sem akarta,csak jót akartunk tenni a szülőknek,meg hát olyan sokan férjhez mentek/megnősültek,hogy azt hittük kimaradunk valamiből..

A gond az,hogy nem merjük senkinek sem elmondani,mert hatalmas botrány lesz belőle..(apámék már így is elég sok pénzt kidobtak az ablakon,akárcsak az exem szülei..Sőt már jelezte 1-2 távoli rokon,hogy megvették a repülőjegyeket is és jönnek..Elég nehéz helyzetben vagyunk,és fogalmunk sincs mit tegyünk..

Gondoltuk,hogy kitalálunk valami sztorit,például megcsalást(de egyikünk sem vállalja a megcsaló szerepét)Gondoltunk arra,hogy azt mondjuk,hogy az exem lelépett,mert külföldre ment(úgy volt,hogy kimegy Angliába,de végül is nem jött össze,így marad) szóval ez is kiesett..

Kérlek titeket mondjatok valami tanácsot mit tegyünk?

Esküvő biztos nem lesz...de hogy adjuk be a rokonoknak,barátoknak???

25/N 27/F


2010. szept. 27. 16:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Semmiképp ne esküdjetek mások miatt,abbol válás lezs.És ne hauózudjatok őszintén szomorú ha hazudnotok kell a családnak,mert nem lehettek velük őszinték,És az esküvő előtt nem jutott eszetekbe érdekes,De a legérdekesebb hogy valószinű előtte se volt már valami jó és csak a látszat miatt voltatok együtt.
2010. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az őszinteség az egyetlen járható út. A rokonok vissza tudják váltani a jegyet, amit pedig a szüleid költöttek, azt vissza kell nekik fizetni(én ezt tenném).

Elmondjátok azt, amit itt leírtál, és ennyi. Nem kell túlgondolni. Utána jöhet a telefonálgatás(vagy inkább üzenetküldés), hogy a lagzi sztornó.

2010. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell a színjáték meg a ferdítés. Annyi eszetek legyen h szépen visszamondjátok az egészet bizonyos okokra hivatkozva.

Az lenne a poén ha mennétek puccosan "baráti" viszonyban házasodni a család kedvéért.

18/F

2010. szept. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
57%
en oszinteseg parti voltam mingig is es azt mondom h meg addig alitsatok le a dolgokat amig tobb koltsegetek nem lesz e miatt mert ojat ugysem tudtok hazudni h elobb utobb ki ne deruljon...ha vege hat vege viseljetek meltosaggal...s valaljatok erte a felelosseget
2010. szept. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Tudjátok hányan házasosdtak csak látsztaból mások kedvért,na ezért van ennyi válás.
2010. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Hát ez így elég nagy gáz!!! Nem is. Naaaaagyon nagy gáz!!!!!!!!! Valahogy megértem, hogy nem akarjátok elmondani mivan. Elugrok barátnőmért, elhozom munkából, vele megvitatom ezt mer érdekel a téma, felcsigáztál, kíváncsi vok mivan, azt ha visszajöttünk írok.
2010. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
miért ne mondhatnátok el az igazat? Úgy gondoljátok nem együtt akarjátok leélni az életeteket és kész. Az azért ciki ha valaki már megvette az ajándékotokat....
2010. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Kedves első..Igazad van a látszat házasság többnyire válással végződik..De abban nincs igazad,hogy előtte sem volt jó.Inkább azt mondanám,hogy életem 5 éve amit a vőlegényemmel töltöttem csodálatos volt,és az esküvő tervezés kezdeténél még élveztük is a helyzetet..talán nem is az érzelem múlt el,hanem,csak az,hogy rájöttünk ez nem a mi döntésünk volt..Úgy értem mi mondtuk ki,de azért mert a barátok is állandóan kérdezgették,hogy "na mikor lesz lagzi?" a szüleink is faggattak minket,és mi bolond módon azt hittük így lesz jó...

Mindig is őszinte ember voltam vagyis voltunk,talán ezért sem tudunk semmi jó hazugságot kitalálni..Egyébként is abban a pillanatban,hogy el kezdenék hazudni a szüleim rögtön észre vennék..Tudom,hogy az igazságot kell mondani(és el is mondjuk) de hogyan? Hogy mondjuk el,hogy voltaképpen nincs harag,nincs semmi baj,csak úgy érezzük az egész csak mások kedvére csináltuk? Hogy nem akarunk azok közé tartozni akik 1 vagy 2 pici gyerekkel de el is válnak? Hogy mondjuk el,hogy mindketten mást szeretnénk?

Arról,hogy az eddig befektetett pénzt vissza fizetnénk ez nem volt kérdés,hiszen ez teljesen természetes,hogy utolsó fillérig vissza adjuk..Sőt a repülőjegyeket is vissza fizetjük a béke miatt..

De tudom,érzem a porcikámban,hogy a szüleim nagyon mérgesek lesznek(és még finom is voltam)

2010. szept. 27. 16:55
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Én küldenék egy nagyon diplomatikus, szűkszavú táviratot mindenkinek, pl.:


Kedves meghívott barátaink/rokonaink/ismerőseink!

Ezúton tájékoztatunk, hogy x hó y napjára kitűzött esküvőnk technikai okok miatt elmarad, az eseményt töröltük. További értesítésig kérjük tartsátok tiszteletben és kezeljétek diszkréten a kérdést.


Ennél őszintébb és nyíltabb dolgot nem tudok elképzelni. Persze a "pofátlanabbak" nyilván azonnal telefont ragadnak, pletyka szinten körbejár majd a téma, de ezen túl kell esni. Csak a meghívások miatt nehogy egbe keljetek, mert az végzetes lesz.

2010. szept. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

ma 16:56

Ez nagyon jó tipp.Köszönöm..

2010. szept. 27. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!