Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nincs pénzünk az esküvőkre,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs pénzünk az esküvőkre, mit csináljunk? Kell-e valamire hivatkozni, ha nem mégy el, vagy csak jelzed, hogy nem mégy el?

Figyelt kérdés
Augusztusban, szeptemberben három esküvőre is hivatalosak lennénk, de egyszerűen nem tudjuk ezt az irdatlan költséget vállalni. Iker lányaink vannak, most mennek első osztályba. Nevezzetek önzőnek, de én inkább rájuk költöm a pénzt. Plusz a ház felújítás sem halasztható már. Az augusztusi esküvőt már akkor lemondtuk, mikor megkaptuk a meghívót. Az unokatestvérem esküvője, akivel egyébként nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. A rokonság azóta nyúz, hogy miért vagyunk ilyen különcködők. A szeptemberiek is távolabbi rokonoké, ott is jeleztük már, hogy nem megyünk. Miért baj az, hogy a családra költenénk inkább azt a több tízezer forintot, minthogy alig ismert rokonoknak adnánk? Olyan nagy bűn ez?

2013. júl. 18. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Mi az az "irdatlan költség", amivel számolni kell?


Amúgy nem kell megindokolni, csak időben jelezzétek hogy nem mentek.

2013. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1:

Mondjuk az útiköltség,mire elmennek meg haza jönnek,meg illendő pénzt vagy ajándékot adni a párnak.

Szerintem a családod igazán megérthetné ezt.

2013. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1. útiköltség (+szállás ha kell)

2. ruha (meg beszólnak, ha ugyanabban mennek a kedves rokonok)

3. ajándék (ez pénz, 3× több 10e)

4. ha gyerekeket nem akarják vinni, akkor rokon vagy bébiszitter


Ha időben szóltok, hogy nem tudtok menni, akkor megérhetnék.

2013. júl. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

Köszönöm a lepontozást :-)


Mindenesetre örülök, hogy olyan családom van ahol nem az ajándék meg a csilli-villi ruha miatt hívjuk meg a rokonokat az esküvőre.

Az útiköltség persze felmerülhet, ez igaz.

2013. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Senkinek nem illendő olyan költségbe verni magát amit nem bír!Ez nem illendőség kérdése!Legeslegelső a saját család!
2013. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem bűn, mondjuk egy dísztáviratot azért küldjetek.

Ők voltak a ti esküvőtökön?

2013. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem voltak. A családjainktól eltérően a férjem és én is ódzkodtunk a nagy lagzitól. Szerdai esküvőnk volt, ahol csak a szüleink voltak jelen. És bizony, sajnos nálunk a rokonság árgus szemmel figyeli, hogy ki mennyit ad és kígyót-békát kiabálnak arra, aki szerintük keveset. Nem keresünk rosszul, de a beiskolázás nem lesz két fillér. Meg persze mi galádok képesek leszünk nyaralni is elmenni a jövő héten. Ezt is az egyik " kedves" nagynéni jegyezte meg, mikor lagzi-számonkérésre jött. Mármint hogy "urizálni van pénzünk, de a Csilluka esküvőjére nincs." De szerintem továbbra is az van első helyen, ami a kis családunknak fontos. Beiskolázás, nyaralás, ház. Az erre szánt összeget nem dobnám ki az ablakon.
2013. júl. 18. 20:50
 8/14 A kérdező kommentje:
embarrassed: Köszi :)
2013. júl. 18. 20:53
 9/14 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre örülök, hogy olyan családom van ahol nem az ajándék meg a csilli-villi ruha miatt hívjuk meg a rokonokat az esküvőre."


Kedves, te viszel ajándékot, ha vendégségbe mész??



Kérdező!

Mindegyik esküvő távoli rokoné? Ha közelben vannak, én a szertartásra elmennék, sok boldogságot kívánnék, majd hazamennék.

Hiába mondják itt, hogy ... (amit linkeltem az elején), igazad van, mert igen is parasztság úgy menni egy esküvőre, hogy az ember nem visz ajándékot...

2013. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj!

Az odáig oké, hogy nem akarsz elmenni, a Te döntsed. De nem értem miért akarod "igazolni" magad.

Szerintem ha meghívnak egy esküvőre és az illetővel jóban vagy pofátlanság nem elmenni. Az ajándék másodkérdés. A nővéremék nemrég esküdtek pont nem volt pénzünk, 15 E Ft értékben vásároltunk ajándéékot, slussz.

Jövőben 6 esküvőre kell mennünk, mind közeli barátok, elsőunokatestvérek. Nem fogunk tudni sokat vinni, de ott leszünk azzal, amennyit tudunk vinni. Aki meg kommentálja az ajándék mennyiségét állhat a hátam mögé és pontosan kinyalhatja...


Szóval egyiket se mondom le, inkább kiszorítom, mert tudom, hogy ezek az emberekszámítanak a jelenlétünkre.

Persze a nem túlságosan közelieknek elég a dísztávírat is.

2013. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!