Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő 45 fővel 500 ezerből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő 45 fővel 500 ezerből lehetséges?

Figyelt kérdés

Kis szolid esküvőt szeretnék a párommal, templomi plusz polgári. Max 45-en lennénk, szeretnénk egy kis vacsit, illetve hétköznap tartanánk, hisz így lényegesen olcsóbb. Torta, ruha, templomi ill polgári költségek. Szóval semmi nagy faxni :) Illetve csak egyikőnk van megkeresztelkedve, de ragaszkodunk a templomihoz, a református egyház összead minket?

Szeretnénk kihozni 500.000-ből, lehetséges remélem. Tippeket nagyon megköszönnék :)


2013. júl. 25. 10:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Hát.. ha ruhát vateráról, vagy turiból tudsz venni, az ételt ti főzitek, és max egy leves meg pörkölt, némi sütemény, akkor talán kijön...
2013. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Eleve azon is takarékoskodhattok, ha a násznéppel csak templomi esküvőt tartotok. A polgári esküvőn a terembérlet és a járulékos cicoma (pezsgő, zene, versolvasás stb.) több tízezer forintot is kitesznek! Ha előtte két tanúval összeházasodtok, ezt mind megtakaríthatjátok, vagy költhetitek szebb ruhára, gyűrűre. :)


Nekem egyébként is rokonszenvesebb megoldás, ha csak egy szertartást tartanak, hiszen olyan fura, hogy kétszer mondanak igent egymás után. Szerintem ha van templomi, akkor aznapra az bőven elég. Főleg, ha hétköznap lesz, hiszen így kevesebb az idő is, aznap/másnap munka mindenkinek, 1 óra ide vagy oda nagyon is számít.

2013. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Hááát, neccesen.


Étel: legyenek mondjuk 2/4 fős tálak, így számoljunk 5/10.000 ft-al tálanként (ez egy átlagár) = kb. 110.000

Ital: ennyi időre nem vállalnék korlátlan italfogyasztást, inkább olyan helyre mennénk, ahova lehet vinni. Erre sajnos nem tudok árat írni, mert nagyon függ a társaság fogyasztási szokásaitól!

Torta: szeletenként 3-500 ft., legyen 90 szelet, akkor mindenkinek jut kétszer is... 30-45.000 ft

Ruha: 50-150.000, attól függően, hogy varratod, veszed, kölcsönzöd, mikori, milyen, stb... ezt csak te tudhatod.

Cipő, fodrász, sminkes, ékszerek: összességében egy 30.000, de akkor az olcsó

Vőlegény öltönye, ciője, stb.: 80.000

Polgári ingyenes, ha nem kértek extrákat

Templomi 20-30.000 szokott lenni.

Csokor: legyen mondjuk 10.000


A legtöbbet a kaján és az italokon tudtok spórolni, valamint a ruhán.

2013. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Mi jövő augusztusra tervezzük vidéken. sátras lagzi, saját főzés. Itt úgy szokás, hogy a menyasszonyi ruhát a keresztanya állja. 8000/fővel számolunk, ebbe minden benne van, a zenekar, a díszítés, sátor...stb. 130 fő kb 1.000.000Ft Úgyhogy szerintem kijöhet bőven 500.000-ből. Sok boldogságot!!!
2013. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A torta lehet ismerőstől lesz, így remélem 15-ből megússzuk kb.

Jó ötlet a polgári megtartása hamarabb! Tetszene egy "sátras" esküvő is, de hogy viszem le vidékre a násznépet... sajnos pesti mindenki, és az újabb költség... :( max sátrat verek a Margitszigeten :D

2013. júl. 25. 11:00
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nézzetek körül a templomoknál, mert mindenhol mások az árak. A ruhák bérlése nálunk (vidéken) 80-100 ezer forint, de lehet, hogy kifogsz valami jó akciót. A Boglárka szalon (facebookon) például sokszor hirdet olcsóbb eladó menyaruhákat, de vaterán is érdemes lehet körülnézni.

A vacsihoz nekem a Trófe grill jutott eszembe, ahol svédasztalos vacsi, korlátlan üdítő, sör, bor és pezsgő van benn az árban. [link]

2013. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Az attól is függ,hogy zenészt,fotóst ilyesmiket szeretnétek-e.
2013. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem lehetetlen, mert voltam 120 fős lagziban, és azt 1,3 millióból hozták össze. Mondjuk kb mindennel mákjuk volt, és a férj egy igazi alkudó zseni (pl a tortát tök ingyen kapták a helyiséghez, nagy 3 emeletes, marcipán bevonatú), de nem lehetetlen, max. sok utánajárásra lesz szükség.
2013. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Hétköznap estére a Trófea tényleg jó ötlet, mert egyrészt adott a svédasztal, másrészt a munkanap miatt valószínűleg 3-4 óránál tovább úgysem tartana. Egy árajánlatkérést mindenképp megér, ha jól tudom, bizonyos létszám fölött még a tortára is adnak valami kedvezményes megoldást.
2013. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Trófeás tortáról inkább mindenkit lebeszélnék...teljesen műanyagízű vacak. Legalábbis a szülinapi tortáik eddig mind azok voltak.
2013. júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!