Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári házasságkötéskor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári házasságkötéskor vallástól függetlenül jelen van a karikagyűrű?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok és eddig csak keresztény párt láttam összeházasodni. Ha tegyük fel muszlim párom lenne, és nem akarnánk átvenni egymás vallását, akkor csak polgári esküvőnk lehetne. Ezesetben lenne valami eltérés? Elsősorban arra gondolok, hogy a karikagyűrű az kötelező elem? Más vallásnál is jelen van?

Nemrég volt unokatesómék esküvője és elgondolkodtam ezen :)



2013. aug. 2. 01:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező elem. Tulajdonképpen semmi nem történik, ha nektek például nem lenne az esküvőtökön karikagyűrűtök. Ettől még összeadják az embereket.
2013. aug. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező elem a karikagyűrű. Az anyakönyv aláírása a kötelező, és törvényesen ez jelenti a házasságot.

AZ egyházi esküvő nem törvényes, csak amikor az anyakönyvet aláírjátok. A gyűrű, egyéb, csak körítés.

2013. aug. 2. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Én nem hordtam egy napig sem a gyűrűmet.
2013. aug. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira régen jelentkeztünk be, idén lesz az esküvőnk, az anakönyvvezető mwgkérdezte, hogy akarunk-e gyűrűhúzást.
2013. aug. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi gyürük nélkül esküdtünk polgárilag, de sem ott, sem az egyházi esküvönél nem KELL, csak ha akarjátok, akkor lehet.
2013. aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Mivel a gyűrű nem valláshoz kötött, ezért nem értem a kérdést.........

A gyűrű egy szokás, amit valaki vagy "betart" az esküvőjén vagy nem.

2013. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kötelező. Sok vallásnál nincs jelen és a polgári szertartáson is csak opció (minket is megkérdzetek, hogy lesz-e).
2013. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, nem kötelező. Ami kötelező az a formai szöveg és az aláírás. Egyébként az egyházi házasságkötésnél sem kötelező, anélkül is érvényes.
2013. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem ebben a hónapban lesz az esküvőm, a vőlegény muszlim (bár nem gyakorolja a vallást). Csak polgári esküvő lesz és karikagyűrű is lesz.
2013. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Az iszlámban is sokan átvették a karikagyűrűt mint szimbólumot, mert már/még nem tudják (v nem érdeklik), hogy eredetileg mit jelent és hogy miért pont a negyedik ujjra húzzák a gyűrűt. Atya-Fiú-Szentlélek után a férj/feleség "helye" következik a kézen (=egyszerűsítve). Ellenőrizhető, amit mondok. Tehát sok muszlim hordja, de a "szigorú nézetet" követők nem hordanak.
2013. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!