Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni egy esküvőn?

Figyelt kérdés

Barátnőm esküvőjére megyünk párommal.

Sajnos anyagilag nem állunk a legjobban, mert ebben a hónapban vettünk házat és örülünk ha következő 2 hónapot túléljük :-)



2013. aug. 5. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Mennyit tudnátok adni?
2013. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyjából azt szoktam tartani, hogy az ajándékon felül a menyasszonytáncba annyit adok, hogy legalább a szervezési költség rám eső része visszajöjjön a párnak.
2013. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem 20 ezret illik adni.


De a nehéz anyagi helyzetetek miatt esetleg felajánlhatsz pár költségkímélő dolgot a párnak, ami nektek belefér, és így nem kell annyit adni, pl. teremdíszítésben segíthetsz, vagy átvállalhatod a köszönő ajándékok készítését, készíthetsz nekik zenés videót, ha értesz hozzá, amit esetleg le lehet a kivetítőn játszani, ha egy városban laktok, felkínálhatsz szálláshelyet nálatok a távoli vendégeknek, vagy autót, vagy hasonlók.

De ha tudtok, legalább 20 ezret adjatok, mert az fedezi az étkezésetek, és igaz nem elvárható, de én ennyit adnék (tehát fejenként 10 ezer).

2013. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Minimum a vacsora árát
2013. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Az a szokás, hogy legalább a fogyasztásotok árát illik odaadni, és azon felül még esetleg ajándékba, amit szánsz. Ez kettőtök esetén alsó hangon 20 ezer Ft ,és akkor ez még csak a saját fogyasztás ára kb. (akármennyire is nem vagyok annak a híve, hogy kvázi kifizesse az ember azt, amennyibe került, de ha ez a nagy többség álláspontja, akkor kár szembemenni vele, oda lehet állítani 2 db 5000-eesel is, vagy egy tescos vasalóval is, mondván nincs több, örülj, hogy kapsz)


OFF: Nem tudom szem elől téveszteni, mert már számos kérdésnél ott volt ez a mentség, hogy most éppen mi a pénzhiány oka. Ok, hogy most vettetek házat, de az esküvőre is most kaptátok meg a meghívót? Nem lehetett előre látni ezt a költséget? Nyilván ha barátnőd, tudod, hogy mennyire puccos az esküvője, mit vár el, ti mit kaptatok tőle stb.

2013. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Egy 20-ast legalább illene adnotok. De inkább 25-30-at.
2013. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

Kérdezd meg, mennyibe kerül a vacsora.


Nem hiszem el, hogy mindenkinek 10 000-be kerül. Mi az istennel tömik a fejüket?

2013. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
(Mi 2011 ben voltunk utoljara. Akkor parkent 150 EUR-ot adtunk egy baratunknak. ~42-44 e Ft)
2013. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem 20 ezer Ft untig elég.

Egyébként is mindenki annyit ad amennyije van, meg amennyit gondol.

2013. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi idén 4 esküvőn voltunk. Általában fejenként egy tízest adtunk, de közeli barátnak fejenként húszat. Minket sem vet fel a pénz jelenleg, így többet nem tudtunk, de a vacsora költséget lefedtük azért :)
2013. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!