Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek is modortalanság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is modortalanság lenne, ha pénzt kérnénk anyósoméktól az esküvőre?

Figyelt kérdés
Mi a párommal csak kis esküvőt szeretnénk (max. 15 fő), de anyósom meg akarja hívni a rokonságukat. Azt mondta, ha akarjuk, ha nem elhívja őket. Nincs sok pénzük, de előzőleg már beszereztem néhány dolgot az ételekhez, a húst ajándékba kapjuk, ez viszont nagyon kevés lenne ennyi embernek. Én úgy gondoltam, megmondom az anyósméknak, hogy ha vendégeket hoznak, fizessék is ki a költségeiket. A szüleim szerint ez udvariatlan dolog lenne, inkább ne legyen vacsora csak egy kis süti és üdítő. Szerintetek melyik a jobb megoldás?
2013. aug. 22. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az viszont nem pofátlanság ha ő fizeti ki a SAJÁT vendégeit, mivel nem ti akarjátok azokat az embereket!

Amúgy meg ki is fizeti az esküvőt? Mert ha Ti akkor vegyétek fel a kesztyűt és mondjátok meg, hogy ne szóljanak bele!

2013. aug. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem modortalanság.

Az a pofátlanság, hogy anyósod a ti akaratotok ellenére akarja meghívni a rokonságukat. Hány fő lenne egyébként?

Üljetek le vele, és mondjátok el neki, hogy nincs pénzetek a plusz vendégekre, ha ő ennyire szeretné, akkor állja a rokonok vacsoráját.

2013. aug. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a TI esküvőtök! nehogy már az anyós találja ki, hogy kit hívtok el rá. Az lenne az igazán nagy pofátlanság, ha a TI esküvőtökre az anyós hívogatna vendégeket, pláne ha normálisan elmagyaráztátok neki, hogy ennyi a keret az esküvőre és nem több.


Vagy támogassa meg az esküvőt egy kis pénzmaggal ha neki ez ilyen fontos.

2013. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvői szertartásra (templom, házasságkötőterem) nyugodtan meghívhatják egész Tolnát, meg Baranyát...

Az esküvő vacsorára viszont csak ti hívhattok vendégeket, ide csak az kap meghívót, akinek ti küldtök!!!...


Az esküvői vacsora személyre szóló, ott a vacsora adagokban van megrendelve (vagy megfőzve), olyan nincs, hogy az egyik vendég a saját nevében +vendégeket hívhat...


Üljetek le anyósodékkal és szép csendben adjátok a tudtára, hogy ez nem az ő bulija...

De ha mégis szeretne több vendéget hívni a vacsorára, akkor fizesse ő : béreljen ki egy éttermet, minden meghívott vacsoráját ő fizesse (meg a zenét és italokat is)!...


Lefogadom, hogy mindjárt meggondolja, kiket hívna meg...

2013. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod,hogy a szertartásra az megy aki akar,de a vacsorára már csak az a 15 fő.


Nálunk is anyám és anyósom is összeirt kb 200 főt,hogy kit KELL meghivnunk.De megmondtam,újitsák meg a házasságuk,lassan 30.jön ugyis minkettőnél,aztán csináljanak maguknak olyan lagzit,amilyet akarnak,a mi esküvőnkön 20-nál többen nem leszünk.

2013. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem anyósod modortalanabb azzal, hogy a TI esküvőtöket és kéréseteket nem tartja tiszteletben.

Viszont az sem árt ugye, ha megmarad a jó viszony, mégiscsak a család része lesz anyósod még ha nem is él veletek.

Én konkrétan nem merném ennek ellenére sem mondani, de ha leültök beszélni elmondhatod, hogy felőled annyi ember megy a szertartásra amennyi akar, viszont a vacsorára azért is hívnátok kevesebb embert, mert ennyire van pénzetek.

Így nem is mondod ki konkrétan, hogy fizesse ő a többiek költségét ha annyira erőlteti, de az okát is megtudja és ott a lehetőség, hogy Ő mondja azt, hogy akkor természetesen beszáll.

Ha ennek ellenére sem ajánlja fel akkor lehet nyomatékosabban kell a tudtára hozni, hogy nem tudtok plusz x főre előteremteni pénzt.

2013. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy meghívja, akár akarjátok, akár nem? Ideje leállítani!
2013. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha jól veszem ki, akkor csak a szűk rokonsággal mennétek enni, ezért a 15 fő. Gondolj bele, ha állja is az általa meghívottak étkezését, később milyen ciki lesz már azt mondani a te rokonaidnak, hogy "ja, a férjem részéről azért voltak többen, mert nekik fizette anyós, de nektek az én szüleim nem, ezért nem jöhettetek enni". Maradjon csak az eredeti verzió, ő meg üljön aranylakodalmat, ha ennyire esküvőt akar szervezni...
2013. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
miért nem a leendő férjed mondja meg? nem a te anyád
2013. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!