Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Koszoruslány ruhát kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koszoruslány ruhát kinek illik fizetni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Annak akinek az esküvője lesz-hiszen ők kérték meg a lányt,hogy legyen koszorúslány vagyis a koszorúslány tesz úgymond szívességet az ifjú párnak,hogy ő az lesz. Nekik illik fizetni ;)

Sok boldogságot a párnak:)

2013. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom én kétszer voltam koszorús lány mind a kétszer nekem kellett fizetni. Bár nem "egyen" ruhánk volt,de akkor is :D
2013. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Az enyémet a menyasszony fizette pár éve, de ő a nővérem. Ha nem a nővérem lett volna, és nem ajándékba kaptam volna a ruhát, valószínűleg én álltam volna a költségeket.
2013. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

ha a menyasszony "egyenruhát" kér akkor ő

ha nem akkor te

2013. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
A koszorúslánynak kell kifizetnie. Pont azért, hogy ne legyen belőle balhé, hogy a menyasszony vagy a családja így is fizeti az esküvőt, de a koszorúslánynak csak a legdrágább ruha felel meg. Fizesse ki a saját ruháját.
2013. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak a szín kikötés, és az sem hupizöld, akkor még ok, kifizetem magamnak, ennyi belefér.

Ha a menyasszonynak jódolgában azt adja ki az esze, hogy öletözzek be hupizöld habcsóknak, az sem gond, de akkor fizesse. Olyan ruhát, amit soha nem fogok tudni máshová (a jelmezbálon kívül) felvenni, nem vagyok hajlandó saját zsebből finanszírozni. Én sem köteleznék senkit erre.

2013. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Az ifjú párnak, de ha a koszorúslánynak szabad kezet hagynak (valami egyedi, saját ízlésének megfelelő ruhát akar) vagy ő maga ajánlkozott, akkor magának szokta fizetni.
2013. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Csilla66 válasza:
58%
Nekem négy lányom van, egyszer megkért egy munkatársam, hogy legyenek a lányok koszorúsok. Fejenként 12ezret fizettem, nem mondták, hogy kifizetik... Milyen ruha legyen? Nyilván a hagyományos koszorúslány-ruha. Persze a munkatársam ezt nem írta elő, de ez a normális. Megcsappantotta a költségvetésünket rendesen, én is gondolkodtam, hogy kinek kéne ezt fizetnie, de nem kaptunk ajánlatot... Mert ugyebár, ha egy tortát rendelnek a cukrásznál, azt sem a cukrász fizeti...
2013. szept. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Csilla, a cukrász a munkáját végzi, a koszorúslány szívességet tesz, ha felkérik, ami extra kiadásokba kerül.


Olyan meg nincs, hogy "sima koszorúslányruha", van hosszú, rövid, ciklámen, kék, habos-babos, egyszerű, tüll, selyem... manapság már nem úgy néz ez ki, hogy jó, koszorúslány, akkor rózsaszín habcsók lesz. Sok menyasszonynak vannak olyan kívánalmai, ami miatt a ruha csak egyszer használható annyira az ő igényeinek felel meg, ilyenkor igenis illik kifizetnie. Megint más alkalmakkor a koszorúslány köti ki, hogy ő ezt meg ezt a fajtát szeretné, akkor szokás szerint ő fizeti. De tegyük hozzá, hogy a koszorúslányok ruháját hagyományosan mindig a menyasszony állta, ez újdonság inkább, hogy a koszorúslány fizet bizonyos esetekkor!

2013. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A hagyomány és az illendőség alapján a menyasszony fizeti, nekünk is ő fizette.
2013. szept. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!