Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Karikagyűrű de miből?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karikagyűrű de miből?

Figyelt kérdés

Nemtudom ki hogy van vele mi szeretnénk osszehazasodni a parommal 6és fél év es egy közös gyermek mellett.

Csak egy "apró" problémánk van--a pénz!!!

Nem lenne nagy esküvő csak polgári es szűk család de meg erre sem futja..:(

Egy karikagyűrű ami szép es nem 1grammot nyom 80ezertől kezdődik a menyasszonyi ruha amit mindenképp szeretnék ugyanígy.

De aki nem engedheti meg az mégis miből?


Ti hogy tettetek félre az esküvőre pénzt?

Gondolkodtunk havonta elteszünk 15ezret (de valami plussz kiadás mindig jön mikor muszáj elvenni belőle)

De ha el is tudnánk tenni lenne vagy másfél év mire összegyűlne rá a pénz.

Tudnatok valami tanácsot adni?



2013. szept. 22. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Karikagyűrű: korábban kaptam a családban egy-két arany ékszert, amiket egyébként soha nem hordtam. Megkérdeztem szüleimet, hogy beáldozhatom-e őket. Találtunk olyan ékszerészt, akinek csak a munkadíjat kellett kifizetni, nem húzott le az arany átvételekor (pl. csak 5000-ért számítja be grammját...stb)

Nagyon szép menyasszonyi ruhákat lehet venni egyszer használtan az interneten, egyik barátnőm is így talált 38.000-ért, aztán eladta kétszer használtan.

Szerintem kaptok a szülőktől nászajándékot. Ha valahogy meg tudnátok előlegezni a vacsora árát (pl. A-hitel, baráti kölcsön), szerintem nullszaldóra kijönnétek a végén. Gondolom nem akartok nagy felhajtást.

2013. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nerm kell vacsora, el,ég egy kis süti és valami ital.

Karikagyűrű sem feltétlen fontos. Nekünk sem volt.

2013. szept. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

5 ezerét vettem egy párat, ezüstöt - én csak azt hordok más igy szóba sem jöhetett volna


a menyasszonyi ruhámat egy cserebere oldalról kaptam ingyen, hátha alapon kértem de sikerült egy nagyon szépet kapnom

szűk családi lagzi volt

semmit nem kértünk ajándékba

inkább hozzon mindenki egy kis sütit italt ennit amit szeretne

nagyon jó volt

virág : aznap leszaladtam kértem 3 fehér rózsát körcsokorban ez volt 3500.- / nem mond el h esküvőre lesz mert akkor drágább lesz

amit vettünk : egy fehér harisnya és egy pár fehér cipő 3-4 hajtű

és a párom öltönyének tisztítása

összesen kb 20 000.- volt mindennel együtt

2013. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jaa szervezésre kb 2 napot szántam
2013. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a gyűrűket januárba vettük 50%-an kettő gyűrű egy áráért,de ballagási időszakba is olcsó.Nekünk decemberbe lesz 30 fő sütiket kapunk,de mi is csinálunk,kaját mi csináljuk.Meg piákat vesszük.Nem tettünk félre semmit.Párom meg az Én fizetésemből lesz.Ruhámat azt kölcsönözzük.Páromnak van öltönye csak inget kell Neki venni
2013. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

bocs, de ez annak a tipikus esete, h kilóg a popó a naciból, de urizálni azt feltétlenül kell...

nekünk sem volt olyan sok felesleges pénzünk gyűrűre, vettünk egyedileg készített ezüstöt 30e ftért. nem darabja, hanem a pár került ennyibe. nagyon szép, semmi baja, az a fontos amit jelképez, és nem az ára.

házasodni pedig minimális összegből is lehet, a papírok aláírása nem kerül semmibe. 50 ezerből ki lehet hozni egy esküvőt, fél év alatt kényelmesen összejön rá a pénz.

2013. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi egy év alatt gyűjtöttünk össze 400ezret, meg a szülők is adtak 200-at. Ebből lett esküvő 22 főre. Ha lemondunk a polgári csomagról, zenészről, fotósról, és olcsón szerzünk ruhát, akkor 400.ból is kijött volna.

Érdemes 1-2 évig gyűjteni, megérte nagyon!!


25N

2013. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Yoperhonen válasza:
Mi hirtelen otlettol vezerelve kulfoldon hazasodtunk ossze, $12-ert (kb 2500 ft) vettunk ket ezust gyurut, a ruhat ingyen kaptam kolcson, virag nem volt, torta nem volt, az ember vett a szupermarketben egy csomag husgombocot meg egy csomag garnela rakot, s az volt a vacsi. Tokeletes eskuvo volt, mashogy nem is csinaltam volna. Azota hazakoltoztunk, szuletett egy kislanyunk, s imadjuk egymast. Egyaltalan nem a kulsosegek szamitanak! Habar a kepeket nezve azt gondolnad millios tengerparti buli volt, az egesz nem kerult 50 000ft-ba se, s annak a nagyreszet a papnak kellett fizetni, mint hazassagkotesi dij!
2013. szept. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!