Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre készülünk. Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre készülünk. Hogyan dekoráljunk?

Figyelt kérdés
Felénk szokás, hogy a menyasszony meg a vőlegény házához ellátogatnak az esküvő napján a rokonok. Tehát például könnyen előfordulhat, hogy 50-60 ember lépi át a kapunkat akkor. Sajnos anyagilag nem állnak valami jól a szüleink, szóval csak a minimális tatarozásra futja (kifesteni a szobát és lefesteni a kerítést). Olyan ötleteket keresek, amit minimális összegekből meg lehet valósítani és mégis feldobja a szobát, udvart. Például gondoltam, hogy egyik falat szépen kirakom az évek során készült közös képeinkkel, mondjuk egy fa alakzatot kirajzolva velük. Ilyen filléres dekorációs ötleteket keresek, valaki tud-e ilyeneket?
2013. szept. 27. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Ha lepukkant a ház akkor nem hívnék oda senkit. Inkább máshol lenne gyülekező, nem égetném magam.

Az egyik ismerősünknél is omlott a vakolat és rosszul néztek ki a képek a facebookon.

2013. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
90%

Próbálj nézelődni a neten, hàtha találsz valamit amit könnyen eltudsz készíteni magad is. De például vehetsz az esküvő színeivel harmonizáló lufikat, szalagokat amikkel ízlésesen feltudod díszíteni a kerítést.


Vagy hogyha találnál száraz faágakat amik hosszabbak egy kicsit és szerteágazóbb, lefújhatnád vmilyen színnel és esetleg egy fehér izzósort rátekerhetnél. Ez szépen mutatna pl. a falon. Ehhez rögzíthetnél pár közös képet is.

2013. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Van nagy udvar?

Akkor kitenni oda asztalt,pár széket (öregekre,kicsikre gondolva),és pár tálca pogácsát,pár üveg üditőt,műanyag poharat.

Jövő nyáron lesz? Tavasszal ültess rengeteg virágot,a magok nem kerülnek sokba,futó virágok legyenek,nagyon feldobják a lepukkant házat is.


Nálunk isszokás ez,de mi nem engedtünk be senkit,kikérés az ajtóban volt.(házfelujitás volt a szüleimnél épp)

2013. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Ha jóidőben lesz, akkor én is az udvari fogadást javasolnám, pl. így:


[link]


nem is kell több, csak egy szép fehér abrosz, sima üvegvázákban szezonálisan olcsó virágok.


Ha a lakás nem jó állapotú, én sem próbálkoznék a díszítésével, mert sajnos semmi jó nem sül majd ki belőle. A kép-fát kifejezetten giccses ötletnek tartom. Ne haragudj, de a legtöbb embert még a saját testvéréről sem érdekli 80 kép a barátjával csókolózva/ölelkezve/stb. azt dokumentálva, hogy hogyan változtak 5 év alatt. Ez valami nagyon elcsépelt. Pont mint az esküvői fotónézegetést - embert nem láttam még a párokon kívül, akik azt mondták volna érdekli őket az egész.

2013. szept. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a lakodalom olyan helyen lesz, akár ott is lehetne fogadni őket (pl. egy szálloda éttermében, vagy hasonló).


De szerintem is a kertes megoldás a legjobb ebben az esetben.

Sok virág, fehér terítővel leterített asztalok, székek, sütemények, vidám zene, üdítő, talán 1-2 lampion dísznek:


[link]


A szekrényt ne nézd a háttérben :D

2013. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

ha jó az idő, én is udvart javaslok.

Garázs van? Oda be lehet tenni egy asztalt a finomságokkal, a falakra esetleg színes függönyöket :)


Amúgy aki ezt nézi, az igen sekélyes ember...


Amúgy van sokféle dekor, ami olcsó és szép, én a frissen mázol falat nem ragasztgatnám vagy szurkálnám össze... :)


ötletek:

[link]

[link]

[link]

és az elmaradhatatlan lufik :)

2013. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó: na ez ilyen tipikus általános iskolai menzadekor, csak rosszabbá teszi a helyzetet...
2013. szept. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt dekor. Bent volt a házban, mivel rossz idő volt. Nem volt ültetett étkeztetés, csak páran igényeltek töltött káposztát, a többi étel olyan volt, amit kistányérra szedtek és akár állva is fogyasztották, pl. fasírt, francia saláta stb.


Ehhez semmit sem kellett venni, mert nálunk bizonyos dolgok természetesek, hogy vannak a háztartásban. Nem biztos, hogy mindenkinél mondjuk. Mi így intéztük:


Szépen volt terítve, több asztalon, fehér ünnepi damaszt abroszokkal, amiket még anno anyám kapott a stafírba, vagy azóta vette és csak karácsonykor és húsvétkor van feltéve. Ünnepi étkészleteket használtunk, anyukámék nászajándéka, nagyszülők nászajándéka, ezekhez vannak tálak a tálaláshoz, meg salátás tálak is vanak otthon, tálcák, kosarak stb. ezeken/ezekben volt elrendezve az étel és a sütemény, pogácsa. Több készletnyi kistányér és lapos tányér volt kitéve, erre szedegetett mindenki magának.

Italokhoz szintén kitéve, poharak tálcákon mellettük, mindenki elvette, amit kért. Poharak eleve sok van, na meg nagymamám is összeszedte a saját stafírug készleteit még az ő anyjának a stafírung készleteit így rengeteg volt.


Mindössze a szalvéták voltak egységes szalvéták. Amúgy semmi extra, sima egyszínű szalvétát vettünk. Tök jól nézett ki megterítve. A ház előtt pár bokorra lett kitéve szív alakú lufi, meg a bejárati ajtóra egy szív alakú ajtódísz. Ez volt minden.


Ha bent lesz, akkor úgysem tudod dekorált állapotba hozni. Akkor úgyis a lakás ahol éltek, ahol könyves polc, vitrin, tévé van stb. stb. ott hiába dekorálsz, csak rosszabb, "lomosabb" hatást kelt az egész. Gondolom paravánokkal meg nem akarod eltakarni a mindennapi életeteket. Ezért aztán felesleges is erőltetni, meg sokat költeni rá. A lényeg az, hogy terítve ízlésesen legyen és kész. Mást senki sem néz.

Ja meg mivel a mi esküvőnk még kissé télies időben volt, ezért minden tök kopár volt a kertben is, így a bejárati ajtóhoz vezető kerti út melletti virágágyásba ideiglenesen párszáz forintos virágzó virágok kerültek, amiket apukám aznap reggel ültetett ki, hogy ne fagyjanak el és pont szépek legyenek mire kell. Persze nem kell 30 cserépre gondolni. Szerintem ez sem lett volna muszáj.


De amúgy tényleg, ha egy szép egyszerű takaros házatok van, akkor azért nem kell semmi, mert úgyis mindegy, semmit sem fog javítani szép lesz úgy is. Ha meg egy lepukkant hely, akkor meg úgyis mindegy, nem számít miket akasztgatsz ki, semmit sem segít, csak felesleges pénzt költöttél.

2013. szept. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%

Én ilyenekkel díszíteném a helyszínt. Végletekig egyszerű és csodaszép. Mi ilyenekkel díszítettük a munkahelyemen a beltért. Mindenki el volt tőle ájulva.


Csak jó papírt vegyél hozzá és az sem drága!

[link]

2013. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11%
mutassatok annál költséghatákonyabb megoldást, mint amit linkeltem. komolyan. utána majd megértem a lepontozást. igen, van szebb, de a nincsből nem fognak 10ezreket költeni rá. mellesleg ilyen szívecskéket még sehol sem láttam, mint amit linkeltem
2013. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!