Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Közületek ki él nyitott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

AeonFLUX kérdése:

Közületek ki él nyitott házasságban? Pro és kontra.

Figyelt kérdés

Aki szégyellné esetleg, írhat privátot, diszkréten kezelek minden infót.

Előre is köszönöm.


2013. okt. 3. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
A nyitott házasságot nem nevezném házasságnak. Max. csúfolkodás a házasság intézményével :(.
2013. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Bocsánat, hogy "hagyományos" házas létemre is írok, de van egy ismerős pár, akik így élnek, ezért gondoltam, hogy válaszolok.

Én személy szerint nem tudnék így élni. Nekem a házasság majdnem hogy legfontosabb tényezője a hűség. Egy felnőtt embernek legyen már annyi ítélőképessége, hogy el tudja dönteni, kihez köti magát. Ha pedig már döntött, akkor ne kacsintgasson más felé, hanem tartson ki a döntése mellett (persze leszámítva a nyomós indokokat, mint pl. az erőszak vagy az alkoholizmus).

Az ismerős pár, akit említettem, teljesen másképp látják ezt. Ők azt mondják, hogy a házasság akkor jó, ha mindketten jól érzik magukat benne, és náluk ez így van. Az igaz, hogy mindkettő majd kicsattan a jókedvtől, de valahogy nem érzem köztük azt az összhangot, amit házastársak között kellene... Nekem olyan, mintha csak "lakótársak" lennének, és hogy nem szerelmesek egymásba, az biztos. Ahogy meg a többi ember vélekedik róluk, hát az elég lesújtó, nem tudom, hogy tudják elviselni. A nőt szinte mindenki lek..vázza. Mondjuk mások véleménye szerintem is másodlagos szempont, de nem tudom, tényleg boldogok-e ebben a házasságban, vagy csak "jól érzik magukat". Mert nem ugyanaz...

2013. okt. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

onzo dolognak tartom es lustanak es gyavanak is hogy ha nem valik be a tarsad akkor siman veszek hozza meg egyet a kapcsolat rendbetetelen helyett.

Nyitott hazassagban a feleket nem a szeretet hanem valami mas tartja ossze talan a penz a kenyelem a megszokas.

Ez kicsit olyan kecske is jolllkajon es kaposzta is megmarad tortenet ami soha nem mukodhet mert mindennek ara van az eletben konnyu megoldas soha nem letezik.

2013. okt. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pendulum92 ***** válasza:
73%

Én már a nyitott kapcsolatot sem nevezném egyáltalán kapcsolatnak. Nekem ez valahogy úgy hangzik, mint a liszt nélküli kenyér. Pont lényege veszik el, az intimitás, az összhang, az összetartozás. Aki nem tud egy ember melett lekötni, annak nem való párkapcsolat. Ritka esetben valósul meg ez a "nyitott" dolog, akkor is az egyik erőlteti legtöbbször a másikra, és féltékenykedés is szokott lenni.

Nekem ez úgy hangzik, hogy nem akarnak elköteleződni, de még is jó egy állandó ember, aki mellettük van, még se legyenek egyedül. Ez nekem nem igazi kapcsolat, csak olyan "biztonsági játék", de mindenkinek lelke rajta, hogy mit tesz.

2013. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Az egyik barátnőm így élt évekig. Mondjuk, házasok nem voltak, de hárman éltek egy lakásban, hárman voltak egy "pár". Aztán a faszi kidobta a másik csajt, és ketten éltek sokáig. Közben a lánynak voltak leszbikus kalandjai, a pasast meg nem tudom... Aztán tavasszal vége lett ennek a dolognak, pedig azt tervezték, együtt költöznek Hollandiába.


Szerintem vannak esetek, amikor "kivitelezhető". Ha mondjuk nagyon szereti egymást egy pár, de a férfi lebénul - úgy, hogy nem lehet merevedése. Olyankor többen megpróbálkoznak azzal, hogy mivel a nő szereti a férjét, és egyébként sem hagyná el ilyen állapotban, hogy valaki mással él szexuális életet.

2013. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Első négy: még szerencse, hogy pont titeket kérdeztek, gondolom, ezért lettetek felpontozva, míg az egyetlen, aki valóban címzett, 0%-on állt...
2013. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Mellényúltál, drága szívem. Aki le lett pontozva, az sem "címzett", mivel neki is csak a barátnője élt így, nem ő.

Mellesleg nem tudom, mit is értesz címzett alatt, hiszen a kérdező nem kötötte ki, hogy csak nyitott házasságban élők válaszát várja. Ő megkérdezte, ki él így. Én nem, de attól még válaszolhattam.

A le- és felpontozások pedig az emberek többségének véleményét tükrözik (véletlenül sem a válasz hasznosságát, amit én se tartok jónak), és neked most csakis az a bajod, hogy a véleményeddel egyedül, vagy legalábbis kisebbségben vagy. Persze ettől még ugyanúgy kifejtheted, nem akasztanak fel érte, úgyhogy csak tessék.

2013. okt. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
A házasság számomra kétszemélyes társasjáték, nem fér bele a harmadik, negyedik, sokadik "fél"...
2013. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Szüleim. Apám nem akart szakítani a szeretőjével, amikor kiderült, ezért javasolta a nyitott házasságot. Most ő az, akinek nincs senkije, anyám pedig hosszú ideje összejár egy özvegyemberrel. A pénz miatt nem válnak. Szerintem gyomorforgató, de felnőtt emberek, az ő dolguk.
2013. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
33%
n is abban élek, talán összejöhetnénk négyesben :Ű!
2013. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!