Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság pro és kontra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság pro és kontra?

Figyelt kérdés
Napjainkban hogyan gondolkoznak az emberek a házasság intézményéről? Mi szól mellette és mi ellene?
2011. nov. 9. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Személyes döntés kérdése.

A jogi vagyonközösséget leszámítva nézetbeli dolgokon múlik. A hagyomány miatt fontos sok embernek, ha nem is tudatosan.


Van, aki nagyon racionalistán közelíti meg, mérlegre teszi és arra jut, hogy egy darab papír és neki nem fontos.


Van, akinek főleg az esküvő, mint rendezvény miatt fontos.


Van, akinek azért fontos, mert így érzi azt, hogy felvállalják egymást hivatalosan a nagy nyilvánosság előtt.


Lehet egyfajta szándéknyilatkozatnak tekinteni.


Az tény, hogy válásra nehezebben szánják rá magukat az emberek, mint egy szakításra, de hogy ez pro vagy kontra...ez már nehéz kérdés.

2011. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én szeretnék majd megházasodni, ha megtalálom azt az embert, aki miatt érdemes-inkább a spirituális vonatkozása miatt, sztem gyönyörű gesztus az, hogy tényleg elismerjük mki előtt, hogy mi együtt szeretnénk tovább élni az életünket.


És akkor az általános pro és kontra...


pro:

-ha kórházba kerül a párom, akkor nem számítok családtagnak, lehet, hogy be sem mehetek látogatni

-vannak olyan lehetőségek (ösztöndíj, munka-van, ahol kinézik az egyedülállókat-, albérlet, akár hitel), amiket csak akkor lehet megszerezni, ha házas az ember (mert az megbízhatóságot sugároz)

-a gyereket nem fogják cikizni a suliban, ha kiderül, hogy nincs összeházasodva anyuka és apuka, a tanárok sem fogják kinézni (nem azt mondom, hogy ez az általános, de megtörténhet)

-kevesebb kavarodás lesz szolgáltatóknál és hivatalokban (főleg ha a feleség vmilyen formában felveszi a férje nevét)

-a spirituális vonatkozása, amit fent már tárgyaltam

-megadni a módját a döntésünknek-igen, vki nagyszabású rendezvényre vágyik, olyasvmire, amire lehet emlékezni, amiről lehet beszélni... olyan önigazolás szaga van a dolognak :)


kontra:

-az esküvő baromi sok pénzbe kerül

-csak egy papír-miért vesződne vki az összeházasodással, ha egyébként is ugyanazt érzi

-vki így a függetlenség érzését veszítené el így

2011. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Számomra ellene az az egy szól, hogy sok pénzbe kerül, amire nem tudom mikor lesz keret. Mert úgy gondolom, ha már egyszer férjez megyek, egy életben egyszer, az legyen gyönyörű. Nem csicsás, giccses, hanem szolid, de általam megálmodott esküvőt szeretnék, barátokkal, családdal, akiket szeretek.

Nekem lelkiekben jelent sokat ez az egész, hogy azzal a férfival akit már több mint 4 éve szeretek, gy nap örök hűséget fogadjunk. Szó teljes és legszebb értelmében...

Aztán azok a dolgok amiket az előttem szóló válaszadók felsoroltak mind érvényesek, szerintem.


Aki nem akarja aláírni a papírt fél az elköteleződéstől, akkor is, ha ezt nem vallja be, mondjuk azt mondja: nem számít a papír. Véleményem szerint akinek igazából "nem számít" a papír, az aláírja.


21-L

2011. nov. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

számomra fontos a házasság. szeretném felvenni a férjem vezetéknevét az enyém mellé. szeretném a férjemnek nevezni ha be kell mutatnom valahol, és később a gyerekeknél is egyszerűbb.illetve a karikagyűrű:)


nekem nem lesz hatalmas esküvőm, még tipikus esküvői ruhám sem, csak kosztüm. illetve csak a szűk család és legjobb barátok lesznek jelen, egy egyszerű ebéddel. ez kb 25 ember


szerencsés vagyok , hogy olyan férfihoz megyek hozzá egy hónap mulva, aki szintén így gondolkodik:)


25/N

2011. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. nov. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eddig ugy gondoltam hogy csak papír...nem akartam esküvőt,de a mostani párom mellett ugy érzem hogy nem csak egy darab papír az egész...
2011. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!