Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasodni készülünk. Lehet e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kumisan kérdése:

Házasodni készülünk. Lehet e két templomi esküvőnk egy napon? Mindketten Római Katolikusok vagyunk. Én magyar a párom szlovák állampolgár. Az egyik esküvő Szlovákiában a másik Magyarországon lenne.

Figyelt kérdés
Mindkettőnk szülei szeretnének templomi esküvőt a szülőfaluban.

2013. okt. 20. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Végre egy normális pár! Sok boldogságot!
2013. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Ha az időtökbe belefér...

Senki nem tilthatja meg!

2013. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Igen, lehet.
2013. okt. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Biztos lehet, de szerintem tiszta hülyeség. És ezentúl minden ünnepet kétszer fogtok megünnepelni? Ha már most egy ilyen dologban nem tudtok megegyezni, mi lesz később a fontosabb, nehezebb döntéseknél? A felnőttség egyik jele lenne nálatok azt mondani valamelyitek szüleinek, hogy nagyon szeretünk benneteket, de a két esküvő hülyeség és mi inkább a másik helyen szeretnénk összekötni az életünket. Vagy ha minden kötél szakad, akkor valahol a két hely között félúton. Egyébként Szlovákiában kérhettek kétnyelvű szertartást is, de kizárólag magyart is. Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam.
2013. okt. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom országokon átívelően ezt hogy jegyzik le, de katolikusként összesen egy esküvőtök lehet. Egyszer összeadnak titeket és csókolom, össze vagytok adva végleg. Nem is értem, hogy ez miért nem egyértelmű számotokra, meg a család számára, ha tényleg vallásosak vagytok. Sok pap még a gyakorláson is ügyel rá, hogy "ki ne mondja, ki ne mondja, mert még egyszer nem tudom összeadni magukat"

Persze biztos ki lehet játszani, de mi értelme? Ez nem show műsor, hogy igény esetén ismétlés délután vagy ilyenek.

2013. okt. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért? Győzikéék hányszor házasodtak? Nekik lehet? :-)
2013. okt. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Miért? Győzikéék hányszor házasodtak? Nekik lehet? :-)"


A megerősítés nem ugyanaz. Egyébként a fene tudja milyen vallásúak, annyira azért nem követtem figyelemmel az esküvőiket, lehet nem is katolikusok. Meg az ilyen külföldi tengerparti stb. hakni esküvőkön a legritkább esetben van pap, sokszor ráadásul csak szépen felöltözik a pár és csak színészkednek, az érzés meg a fotók miatt még csak nem is hivatalos polgárinak sem az egész, nemhogy egyházi esküvő legyen.

2013. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
vagy nem római katolikusok.
2013. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Római katolikusoknál csak egyszer lehet, tehát nem. Esetleg azt lehet talán, hogy az egyik helyen házasodtok, a másikon a házasság megáldását kéritek. Esetleg azt megoldani, hogy a polgári az egyik helyen, a templomi a másikon legyen?


Ha nekem döntenem kéne, hol esküszünk, akkor azt a helyet választanám, ahol az esküvő után lakni fogunk.

2013. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, bár nem lesz ugyanaz a kettő. Mi itthon házasodtunk össze (polgárilag és egyházilag), aztán külföldön, ahol élünk, hogy a kinti barátaink is jelen lehessen. De az már "csak" egy áldás volt a paptól, viszont lehet legalább olyan szép, mint egy esküvő. Egyébként, ha mi nem mondjuk a papnak, hogy már házasok vagyunk, minden lelki probléma nélkül összeadott volna minket még egyszer, hisz az itthoni pap nem írt neki FB-on, hogy mi már házasok vagyunk.
2013. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!