Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy esküvő költségein mik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy esküvő költségein mik azok a dolgok, szolgáltatók amiken "lehet" spórolni és mik azok amiken nem érdemes?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 19:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Saját tapasztalatból mondom, hogy a zenészen ne spóroljatok, a nővérem lagziján egy olyan mulya zenész volt, hogy az életkedvünk is elment. A férjem is zenész, ő állt be helyette pár szám erejéig, mert már mindenki panaszkodott... A kaján sem érdemes spórolni, de pl. a személyzeten lehet. A mi lagzinkon én is tálaltam, meg a koszorúslányok, anyósok, és tök jól jött ki a dolog, szívesen fogadták az ételt a menyasszonytól. Aztán ott van a terem, ami szintén nem kell, hogy százezres legyen, vőfély: nálunk a sógorom volt, nagyon élvezte, ingyen csinálta, és még jó is volt. A ruhákon is sokat lehet spórolni, bár ez megosztó, mert van, aki szerint egy ilyen alkalomra egy méregdrága ruha dukál. A kaján nem érdemes spórolni, mert az visszatetsző lehet, amin még lehet húzni kicsit, az a pia. Nálunk 10 féle rövid volt, sör, bor, pezsgő. Ez éppen elég szerintem. Üdítő kétféle volt, meg 2 fél rostos+ ásványvíz. Sütiken is lehet spórolni, ha otthon sütik anyukák, barátnők.
2014. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Mindenen lehet takarékoskodni, de csak ésszel. Ami gyanúsan olcsó, az általában olyan is. Meg az is kérdés, mi nektek a fontos. Van, akinek inkább a látvány, ezért többet költ dekorációra, meghívóra, ruhára. Van, aki inkább fergeteges bulit akar, még ha egy tornateremben is, ezért a zenekarra költ legtöbbet. Van, aki a fotók minőségéből nem engedne stb-stb.


Szerintem mindent azon az áron érdemes számolni, amennyiért reálisan kaphatsz megfelelő szolgáltatást. Irreálisan olcsó terméket, szolgáltatót egyszerűen nem éri megfizetni. Ha normális minőségre nem telik, inkább csúsztassátok egy évvel a lagzit, mert ha már elköltesz - a példa kedvéért - 1 milliót egy "úgy ahogy jó" esküvőre, akkor inkább költs másfelet egy számodra tökéletesre, még ha kicsit tovább is kell várni. A felhőtlen, boldog esküvő megér ennyit szerintem.

2014. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Amin mi nem akartunk spórolni, az a fotós, mert sógoromék nagyon befürödtek a hobbifotós baráttal, pocsék képeik lettek. Nekünk viszont nagyon szépek, látszik, hogy profi, pedig "közép-árkategóriás" volt :) A ruha is ilyen volt, az öltönyt jó minőségű anyagból varrattuk, a menyasszonyi ruhát pedig egyszer használtan vettem (újonnan 400ezer Ft), tökéletes volt :) Az éttermen spóroltunk, de nem kellett volna :( Ismerős éttermében tartottuk, és a pincérek hagytak maguk után kívánnivalót (hidegen hoztak tálat, eltűntek stb), ezen semmiképp se spóroljatok!

Amin tudtunk spórolni: vőfély, ezt a sógorom vállalta magára, kb. 60 embert kellett irányítania, megbirkózott vele és szívesen csinálta :) A meghívókat nevelőapukám csinálta (nyomdász), a sütiket pedig a család, ipari mennyiségű jött össze, mindenkinek tudtunk csomagolni is :D Tortánkat egy szabadúszó cukrász csinálta, mert a cukrászdák nem vállalták be laktóz és gluténmentesen (vőlegény és több rokon is allergiás sajnos), a sors fintora, hogy így sokkal olcsóbb is volt, és nagyon finom :) Apróságokra is érdemes figyelni, sokszor interneten sokkal olcsóbb (pl. ékszerek, kiegészítők)


Összességében odafigyelve sokat lehet spórolni, de nem szabad mindenen, mert az sokszor nem lesz olyan jó!

2014. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ésszel szinte mindenen lehet spórolni, csak jól utána kell járni és az ár-minőség arányt kell nézni. A kaja, a sütik, az italok szerintem mindenképpen jók legyenek, meg a zene is. Nem feltétlenül a legdrágább, de erre oda kell figyelni.

Mi a fotóson sokat spóroltunk, nálunk a hobbifotós ismerős jóval szebb képeket csinált ingyen, mint a barátnőmék esküvőjén a méregdrága profi. De azért erre is figyelni kell, hogy olyat válassz, akiről tényleg tudod, hogy ért hozzá, láttad a munkáit, nem olyat, aki csak úgy mondja.

Kisebb esküvőn a vőfély sem fontos.

A teremnek, a díszítésnek és a ruhának szerintem nem kell a legdrágábbnak lennie, bár ez értékrend kérdése.

2014. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Éttermen, zenén, ruhán semmiképp nem szabad.

Amin lehet: fotós(persze, nem kell a leggagyibb legyen a városban, de vannak olyan fotósok, akik cska azért elkérnek 2000 eurót, mert az a nevük, ami) dekor, vőfély szerintem egyenesen pénzkidobás és hülyeség, meghívó(nekünk megrajzolta egy művész ismerúsünk, mi meg kinyomtattuk, nagyon vagány volt és olcsóbban jött ki, mint egy tök szimpla valamilyen cégtől.

2014. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
Étterem, ruha, gyűrűk, virágcsokrod. Nálunk szállóige a mai napig az az esküvő, ahol mindenki éhes maradt. Ruha, gyűrű, virágcsokor: egy életen át bánni fogod, ha nem olyan, amit szerettél volna. Éttermi dekort szerintem lehet visszább fogni, nálunk nem volt videós, fotós barát volt, de neki ez a szakmája.
2014. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

Valahova már leírtam:

ruhát leveszed, csokor elhervad, hajad kibontod, kaja elfogy, ital is, étteremből eljöttök, ceremóniának vége, zene elhallgat stb...

Egyedül a fotó/videó marad a nagy napból...arra én mindenképpen sokat szánnék. És ahhoz mérném a többit.

Rendkívül fontos!!!


25N (túl a nagy napon már)

2014. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen ám, de a fotó-videó siznte csak neked marad meg, mert őszintén más nem nagyon fogja nézegetni egyiket se. De az, hogy milyen volt a kaja, milyen volt a zene, a hangulat, na arra mindenki emlékezni fog. Nekem az volt a legfontosabb, hogy jól érezzük magunkat, mi is, a vendégek is.
2014. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem pont a videó felesleges... A fotős pedig a ruhát a virágot, sminket és frizruát örökíti meg..

Autón, nem 3-4 fős zenekart hívsz.. Dekort magtok készítutek...sütiket ismerős süti, vagy legalább egy részét...

2014. jan. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%
Vőfély nelkül pedig megnézhettük volna magunkat...vőfély kell, de profi...ő irányít beoszt, kilszt ha kell, mindig mindenki tudja, hogy mi van...látom párom néha vállak otózást, ismerős vőfély is van olyan sztorik vannak, hogy kettéáll az ember füle faka...
2014. jan. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!