Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy esküvő költségein mik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy esküvő költségein mik azok a dolgok, szolgáltatók amiken "lehet" spórolni és mik azok amiken nem érdemes?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 19:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

Ez az én személyes véleményem egy hagyományos esküvő / lagzi esetén (amikor nem saját háznál van, nem 5-10fős ceremónia és egy szimpla ebéd stb.):


én a magam részéről a fotóson nem spórolnék. Én szeretem az igényes, művészi fotókat. A hajam égnek állna attól, ha vmi lelkes hobbifotóst sikerülne szerezni csak azért, mert az olcsóbb, közben homályosak a képek, engedi rá a retust ezerrel ahelyett, hogy minőségi filmmel dolgozna és tudná, mikor milyen szögből kell fotózni.


Videóson, ha nagyon fontos nektek, hogy nagyon filmes, jól szerkesztett legyen, ne spóroljatok. Ha csak szeretnétek pár felvételt, elég egy olcsóbb szolgáltató is vagy egy ismerős egy megbízhatóbb kamerával.


Ha élőzenét szeretnétek, akkor ne spóroljatok a zenészen sztem, mert annál rosszabb nincs, amikor egy fahangú, rosszabb esetben előtte jól beivott emberke gajdol hamisan. Én a magam részéről ezt mondjuk, ha hagyományos lagzim lenne, lecserélném magnóra és saját zeneválogatásra.


A helyszínen lehet spórolni, ha nem nagyon gagyi a kinézete. Dekoron is lehet. Bizonyos (sokaknak megfizethetetlen vagy túl drága) árkategória alatt a legtöbb dekoros majdhogynem ugyanolyan, és elég művházas teadélután fílingű dekorációt tudnak készíteni - amit saját kézzel jóval olcsóbban ki tudtok hozni, akár ízlésesebben is.


Éttermen az étel rovására ne (pl. nagyon gagyi, zsíros menzakajával ne elégedjetek meg csak azért, mert olcsó), de menjetek el sok helyre érdeklődni.


Meghívót lehet teljesen vállalhatót olcsóbbat is készíttetni, vagy akár otthon elkészíteni. Persze ha nagyon extrát szeretnétek, akkor azért ott is kell felárat fizetni.


Smink, fodrász - ezekre szerintem tudod magadtól a választ, hogy mennyire fontos. Sminket lehet otthon is készíteni, ha tudsz - de arra azért ügyelni kell, hogyha hajnalig tartó dajdaj van, akkor olyan termékeid vannak-e otthon, amik estig kitartanak, vagy 3-4 óra után már kopnak le az arcodról. Fodrász: olcóbb fodrászatok is tudnak egyszerűbb kontyokat készíteni... sőt ha esetleg nem kontyban gondolkodsz, hanem egyszerűbb félig leengedett hajban vagy akár kiengedettben némi extrával (mondjuk egy fonat), azt talán még olcsóbban is.

2014. jan. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
19%

11-es vagyok, plusz gondolatok:


ültetőkártyát készítsetek otthon, nem kell abból nagyon extra meg csicsás.


menyasszonyi ruha, öltöny, menyecskeruha:

a menyasszonyi ruha az ízlésedtől függ; ha vmi nem nagyon márkás és extrabonyolult szabású és díszítésű ruhákban gondolkodsz, jobban jársz, ha varratod. Esetleg körbenézhetsz neten, használtan mennyiért tudsz venni.

Menyecskeruha szintén ízléstől függ: magyarosat érdemesebb talán kölcsönözni, azon nem tudom, hogy lehet spórolni, de ha csak egy sima koktélruha, azt lehet turizni 3e-ért teljesen jó, csinos, elegáns / szexi darabokat

Öltöny nem kell új, ha van használható a párodnak, úgysem fogja senki sem észrevenni :D.


Esküvőszervező: sztem kisebb esküvőkhöz felesleges. Ha nagy presztízsű esküvőről van szó mindenféle extrém kívánsággal, azt mondom, oké, abban segíthetnek. De egy tipikus spórolós kisebb esküvőn... az esküvő tulajdonképpen egy nagy buli, nem olyan nehéz megszervezni önmagunknak sem.


Vőfély / ceremóniamester: klasszikus vőfélyt, ha ragaszkodtok hozzá, mert nagyon vidám, echte falusi jellegű lagzit szeretnétek hívjatok, de akkor profit. Max. akkor lehet spórolni, ha van olyan ismerős, aki tuti elég jó lenne.

Ceremóniamester: kisebb lagzi esetén szerintem felesleges, ha van olyan rokon, aki vállalja, hogy tereli a vendégeket vagy beszél velük, hogy mikor hova kell menni vagy milyen program lesz.

2014. jan. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az ételen nem érdemes spórolni, az legyen finom és jó minőségű, szerintem a fotóson és zenészen sem érdemes, viszont lehet spórolni a dekoráción, virágtengeren, köszönő ajándékon, autón, ésszerűen lehet ruhát választani, ezek nem nagyon hatnak a hangulatra.
2014. jan. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

Neked kell eldöntened, hogy mi az ami számodra fontos és mi az ami nem. Én fotográfusként nyilván azt mondom, hogy a fotóson ne spóroljatok és alá tudom támasztani ezer meg ezer érvvel de nyilván ugyanezt meg tudja tenni a többi szolgáltató is. A főállású fotográfusok nagyságrendileg ugyanabban az árban dolgoznak, elmondható, hogy 120-150e Ft-tól felfelé már nem foghatsz nagyon mellé, viszont azt, hogy melyik fotográfus képeibe tudsz beleszeretni és ki az akinek a képein el tudod magad képzelni, csak Te tudhatod. Én minden páromnak azt javaslom, hogy nézzék meg a referenciáimat és ha bele tudnak szeretni abba amit ott látnak és a személyiségem is szimpatikus nekik akkor engem keresnek, ha viszont nem akkor tovább kell keresgélniük.


Írtam erről egyébként egy-két cikket, amik a fotós kiválasztásával és a vele való együttműködéssel foglalkoznak, ha érdekel, írj egy privátot, szívesen elküldöm a linkjüket, de itt reklámozni nem szeretnék. :)


Sok boldogságot!

2014. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Díszítés, meghívó, ültető kártya, köszönő ajándék!

Ha belegondolok, az elmúlt 4 évben kb. 8-10 lagzin lehettünk, de érdekes,hogy egyiknél sem tudnám megmondani,hogy milyen volt a díszítés, vagy a meghívójuk. Mi a ruhán, a fotós-videóson és a zenészeken, ceremóniamesteren nem spóroltunk! A gyűrűnk úgy gondolom középkategóriás, 110 ezer volt anno 4 éve a kettő. Persze, ennél lehetett volna drágább, de a barátnőm 220 ezres gyűrűje is ugyanúgy elkopott már,ahogy az enyém! :)

2014. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

Én is valahogy úgy gondolom, hogy kicsit/ésszel, szinte mindenen lehet, pár kivétellel. Leírom részletesebben is, hogy mire gondolok.


- Vőfély szerintem pl. teljesen felesleges. Az utóbbi években szinte csak olyan esküvőkön voltam, ahol teljesen el is maradt, helyette a zenekar énekese/a család egy tagja mondta be a közérdekű közleményeket (most játék következik, most enni fogunk, stb.). A vőfély idétlen viccei pedig senkinek nem hiányoztak, sőt - megkönnyebbülés volt nélküle.

- Zenekar - a minőségen nem érdemes, de a tagok számán lehet. Ha szűkös a keret, akkor legyen inkább 2-3 fő 4-5 helyett, de az nívós legyen.

- Fényképész esetében viszont középkategória alá nem adnám. Nem egy ismerősöm volt, aki bosszankodott a kézhez kapott képeken, amit "hobbifotós" vagy egyszerűen alsó kategóriás "profi" készített (értsd ez alatt: az egész lagzit 100.000-ért vagy az alatt vállalók - ők általában nem tanult fényképészek, a profi megnevezés pedig csak annyit jelöl, hogy főállású, a minőségre nem biztosíték.)

- Sminkes, fodrász: rajtuk sem spórolnék, nem éri meg, hogy a nap végére lefolyjon a smink, kioldódjon a haj! Egyébként sem százezres összegek ezek.

- Videós: ezt viszont szinte teljesen feleslegesnek tartom. Bár lehet, hogy ez csak egyéni elfogultság, de szerintem pár fontosabb pillanat, mint a tánc, az igen, a köszöntők, tortafelvágás kivételével, amit más is meg tud örökíteni egy jobb géppel, nincs értelme. Egy 10 órás lagziról készült videót a kutya sem néz meg soha az életben mégegyszer. Egyszerűen csak biztosítani kell, hogy valaki egy kameraállvánnyal jó szögből rögzíteni tudja a fontosabb pillanatokat, ez szerintem elegendő.

- Torta: inkább legyen egyszerűbb díszítésű, de finom, mint marhadrága, ahogyndíszített teljes marcipánbevonatú, de sz*r ízű. Árban jóval olcsóbb több kisebb, egyszerűbb tortát kérni, mint egy hatalmas giccseset.

- Ételek: itt viszont nem gondolom, hogy van olyasmi, amin érdemes lenne. Sajnos ahol hozott alapanyagot elfogadnak, azok nem épp a minőségükről híres helyek, hogy a rokonság dolgoztatása módszerről ne is beszéljek, vagy arról, ahol a választék olcsósága miatt kimerül a pörköltben és a rántotthúsban.

- Dekoráció: érdemes olyan termet választani, ami könnyen dekorálható és kevés elem kell hozzá: eleve szépek a székek, asztalok, függönyök, falak, mennyezet; nem kell a takargatásukon dolgozni. Ilyen esetben szinte csak a virág-és asztaldíszek hiányoznak, a székszoknya és terítő sok esetben el is maradhat, ha a hely hangulatához hozzátartoznak a székek, asztalok stílusban.

- Virágok: ezen megint nem nagyon érdemes spórolni, mert ha névnapi csokrot kér az ember vagy a falu végi Bözsi néni butikjából veszi, akkor ott tartunk, hogy már délután hervadozik a menyasszonyi csokor, ami valljuk be, nem valami szép látvány. Jobb árért cserébe viszont a legfrissebb, prémium virágokat kapja az ember.

- Ital: az étellel ellentétben nagyon sok helyen engedélyezik a hozott italt, üdítőt. Érdemes olyan kereskedésekben vásárolni, ahol a bontott üvegeket visszaveszik, így szinte fillérre pontosan csak annyit fizettek, amennyit meg is isznak,nem marad a nyakatokon több liter mindenből.

- Ruha: itt több alternatíva is létezik, pl. 1-2 éves kollekcióból választva több tízezerrel csökkenhet a kölcsönzési ár; a varratott ruha mindig olcsóbb, DE itt az anyag minősége és a varrónő ügyessége nagy odafigyelést igényel - előnye viszont, hogy utána kb. féláron továbbadható a ruha, ami tényleg iszonyatos spórolás sok esetben; a harmadik opciónak a használt, de MÁRKÁS ruha vásárlását látom. Amit kizárnék, az a "méretre varratott" ruha az internetről (kínából), fillérekért, ami általánosságban leginkább egy fehér szemeteszsákra emlékeztető anyagból készül, és a lopott tervezői promóciós képre még véletlenül sem hasonlít, valamint a faluvégi sufniszalonok választéka, ahol ugyan olcsón, de mindenféle minőséget félredobva dolgoznak.

- Köszönőajándékok: szinte feleslegesnek is tartom. Ha csak 300 ft-ot is szánunk rá, egy 100 fős lagzin már 30.000-nél tartunk. A vendégek 90%-a, a közeli családot leszámítva félreteszi, fiókba süllyeszti/megeszi, ha épp ehető, de nem nézegeti vagy örvend neki. Ezek általában felesleges csecsebecsék.

- Meghívók, ültetőkártyák: ha nincs pénz minőségire, ne forduljatok olcsón mindenféle extrákat ígérő internetes rendelésekhez, hanem inkább szerezzetek be megbízható helyen egy egyszerűbb, olcsóbb fazont. Egy személyre szóló és spórolós alternatíva lehet a kézzel írás.


Azt hiszem kb. ez minden :)

2014. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Amiken mi nem fogunk spórolni és szerintem nem is szabad:

Fotós és zenekar. Meg akinek lesz videós pl. Szerintem ez a 2-3 a legfontosabb.

2014. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jól lepontoztatok...

Nem tudom mi alapján. Én tavaly 6 esküvőn voltam vendég, plusz volt a sajátom, ezen felül még 8-on résztvettem segítőként, emiatt mertem írni, hogy vőfély kell,bár azt nem írtam, hogy 50 fő alatt tényleg nem lényeg van-e de a fölött kell aki összefogja a csapatot.

Lehetőleg profi..

Vőfélynek hívom, mert ez a hivatalos neve a magyar esküvői kultúrában, de nem jelenti azt, hogy feltétlenül hagyományos, rigmusokba beszélőre gondoltam.


Aki tudja mit csinál egy vőfély, az azt is tudja, hogy a "műsor" csinálása csak kb 25%- a a tecpvékenységének..

2014. jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!